کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

عصر امروز (شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰) برگزار شد

دربی ۹۷؛ کری‌خوانی برای هیچ!

13 آذر 1400 ساعت 17:59

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور با تساوی به پایان رسید.


دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور با تساوی به پایان رسید.
به گزارش کبنا، حساس ترین دیدار هفته هشتم بیست و یکمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر از ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه امروز شنبه ۱۳ آذر بین تیم های استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شد.
این چندمین بازی استقلال و پرسپولیس است که به خاطر شیوع ویروس کرونا بدون تماشاگر برگزار می شود.
نیمه اول نود و هفتمین داربی تهران با تساوی دو تیم استقلال و پرسپولیس تمام شد و دو تیم امتیازها را تقسیم کردند.
نیمه اول
در دقیقه شش، مهدی ترابی در موقعیت نسبتا مساعدی شوت زد که ضربه او توسط مدافع استقلال منحرف شد و به کرنر رفت.
در دقیقه ۱۰ ارسال توپ به روی دروازه در داخل محوطه شش قدم روی سر ژستد فرود آمد که ضربه او ارتفاع زیادی داشت و توپ به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۴، امیرحسین حسین‌زاده با نفوذ از عمق خط دفاعی پرسپولیس، با حامد لک تک به تک شد که کمک داور مسابقه این موقعیت را آفساید تشخیص داد.
در دقیقه ۲۰، وحید امیری موقعیت خوبی برای گلزنی داشت که شوت او بسیار بد بود و به بیرون رفت.
در دقیقه ۲۵، توپ ارسالی به داخل محوطه جریمه با شوت رودی ژستد در شرایط نامتعادل همراه بود که توپ او کم جان بود و حامد لک به راحتی آن را در آغوش گرفت.
نیمه دوم
در دقیقه ۴۷، ضربه سر وحید امیری از مقابل محوطه شش قدم در چارچوب استقلال نبود و به بیرون رفت.
در دقیقه ۵۰، نفوذ مهدی ترابی از سمت راست زمین استقلال و عبور از دو بازیکن حریف و ارسال او به مقابل دروازه به وحید امیری رسید اما این بازیکن نتوانست استفاده لازم را از این موقعیت ببرد و توپ او توسط استقلالی‌ها منحرف شد.
در دقیقه ۵۵، ارسال کرنر به روی دروازه پرسپولیس به دفع اشتباه مدافع پرسپولیس همراه بود که دروازه حامد لک را تهدید کرد.
در دقیقه ۶۲، ارسال وحید امیری در عرض محوطه جریمه استقلال قبل از رسیدن به عیسی آل‌کثیر با واکنش خوب سید حسین حسینی دفع شد.
در دقیقه ۸۸، ارسال توپ به مقابل محوطه جریمه پرسپولیس، با برخورد ژستد و فرجی همراه بود و این دو بازیکن زمین خوردند و توپ از مقابل دروازه عبور کرد ولی داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت که با اعتراض نیمکت استقلال همراه بود.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند (کارت زرد)، جعفر سلمانی، روزبه چشمی (آرش رضاوند ۷۴) (کارت زرد)، مهدی مهدی‌پور، رضا آذری (زبیر نیک نفس ۶۷)، کوین یامگا (کارت زرد)، امیرحسین حسین‌زاده و رودی ژستد (ارسلان مطهری ۹۰).
ترکیب پرسپولیس: حامد لک، امید عالیشاه (کارت زرد)، فرشاد فرجی، علی نعمتی، مهدی ترابی (کارت زرد)، میلاد سرلک، کمال کامیابی‌نیا (کارت زرد)، مهدی شیری، وحید امیری، عیسی آل‌کثیر (مهدی عبدی ۷۸) و سعید آقایی (کارت زرد).
میهمانان ویژه دربی ۹۷
تعدادی از بانوان با دعوت مسئولان برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کردند.
دو تیم استقلال و پرسپولیس در شرایطی مشغول گرم کردن شدند که بر خلاف سالهای گذشته این بار پرسپولیسی ها به سمت سکوهای جایگاه تماشاگران استقلال و شاگردان مجیدی در نیمه زمین به سمت سکوهای پرسپولیسی ها در زمین مستقر شدند.
*مجید صدری حدود ۴۰ دقیقه قبل از شروع بازی در ورزشگاه حاضر شد. وی قبل از ورود به جایگاه سوالاتی را اعضای شرکت توسعه و تجهیز پیرامون تبلیغات درون استادیوم پرسید.
* چند نفر از بانوان که به عنوان خانواده شهدای سلامت و برای تقدیر به ورزشگاه آمدند در جایگاه ویژه مستقر شده اند.
* ووریا غفوری که دیدار امروز را از دست داده با لباس شخصی در استادیوم حضور دارد.عارف غلامی هم این دیدار را از نزدیک تماشا خواهد کرد.
*در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی نفراتی حضور دارند که کاملا هماهنگ شده در ورزشگاه حضور پیدا کرده اند.* حمید سجادی و شهاب عزیزی خادم با حضور در ورزشگاه دربی را از نزدیک تماشا خواهند کرد.

میهمانان ویژه دربی ۹۷
* اسکوچیچ سرمربی تیم ملی و دستیارانش نیز در ورزشگاه حاضر شده اند.

برخورد گرم گل‌محمدی با استقلالی‌ها 
پیش از شروع مسابقه استقلال و پرسپولیس از خانواده شهدای والامقام کادر درمان تقدیر شد. در این مراسم امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید، حمید سجادی وزیر ورزش، شهاب عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال و ... حضور داشتند.
* به هنگام  مراسم تقدیر هرج و مرج بسیار زیادی در کنار زمین به وجود آمد و تعداد نفرات روی پیست دو و میدانی عجیب بود.
* بر خلاف بازی های سال های اخیر این بار جای نیمکت های دو تیم تغییر کرده است و پرسپولیسی ها روی نیمکتی که جایگاه تماشاگران استقلال قرار دارد نشسته اند.
* با توجه به مراسم پیش از آغاز مسابقه این دیدار با بیش از 5 دقیقه تاخیر برگزار شد.
* یحیی گل محمدی پیش از شروع بازی به سمت نیمکت استقلال رفت و با تمام اعضای کادر فنی این تیم خوش و بش کرد.
* میهمانان دعوت شده به استادیوم آزادی به حدی بود که این افراد برای ورود به جایگاه CIP دچار مشکل شدند.
* بعد از ضربه سر ژستد فرهاد مجیدی بر سر هافبک های استقلال فریاد کشید و از آنها خواست در زمین حریف بیشتر حضور داشته باشند.
دیدار دو تیم با تساوی بدون گل در جریان است.
برخورد گرم گل محمدی با استقلالی ها +عکس

 اعتراض شدید فرهاد مجیدی به اولین اشتباه داوری
تیم‌های استقلال و پرسپولیس تهران در چارچوب مسابقات هفته هشتم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفته‌اند.
فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال تهران پس از تصمیم حسن ظهیری در دقیقه ۱۴ روی یک صحنه اعلام آفساید رودی ژستد واکنش تندی نشان داد و حتی وارد زمین شد که به همراه او نیمکت نشینان هم به اعتراض پرداختند.
ادامه اعتراضات از سوی از سوی کادرفنی استقلال موجب شد تا بهزاد غلامپور کارت زرد نشان بدهد.
    
آفساید بازیکن استقلال درست بود
محسن قهرمانی در خصوص صحنه‌ای که در دقیقه ۱۴ امیرحسین حسین‌زاده با دروازه‌بان پرسپولیس تک به تک شد و داور آن را آفساید گرفت، اظهار داشت: دوربین تلویزیونی با خط کمک داور مماس نبود و به همین دلیل فرهاد مجیدی به آن اعتراض کرد، ولی از دید من هم آفساید درست بود.وی در خصوص اعتراض کادر فنی استقلال در مورد تک به تک حسین‌زاده که این اعتراض نیاز به اخطار داشت یا خیر، گفت: قانون‌گذار به داور اختیاراتی داده و در آن صحنه موعود بنیادی‌فر می‌توانست کارت رنگی خود را استفاده کند، اما از نظر من چون بازی تحت کنترل داور بود، این اعتراض نیاز به کارت نداشت.

پ 


کد مطلب: 441994

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/441994/دربی-۹۷-کری-خوانی-هیچ

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1