کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مدیر کل استاندارد استان گفت؛

صدور ۴ فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد

1 آذر 1400 ساعت 13:07

مدیر کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور ۴ فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی خبرداد.


مدیر کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور ۴ فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی خبرداد.
به گزارش کبنانیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد، امروز دوشنبه (1 آذرماه 1400) بهمن رحمتی مدیرکل استاندارد استان از صدور ۴ فقره پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی شامل محصول خیار، قارچ دکمه ای، گوجه فرنگی و به لیمو گلخانه ای با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان و شرکت بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران بر اساس دستورالعمل صدور، تجدید، تعلیق، رفع تعلیق و ابطال پروانه کاربرد نشان حدمجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی توسط اداره کل استاندارد استان خبر داد.
رحمتی افزود: پس از درخواست تولیدکنندگان متقاضی برای دریافت پروانه یاد شده، کارشناسان کنترل کیفیت و شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت شده به شکل دوره‌ای از مزارع و باغات بازدید و اقدام به نمونه برداری محصول می‌کنند و در صورت انطباق در آزمون‌های باقیمانده سموم، مایکوتوکسین، فلزات سنگین و نیترات، به محصول مربوطه پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده‌ها ارائه می‌شود.
بهمن رحمتی اظهار کرد: صدور پروانه‌های نشان حد مجاز آلاینده‌ها در راستای کاهش استفاده از سموم و آلاینده‌های مورد مصرف در تولید محصولات کشاورزی به میزان استاندارد است که این مهم افزایش کیفیت ، سلامت محصولات تولیدی کشاورزی و حفاظت از آب و خاک را به همراه دارد.
وی در پایان از تلاش کارشناسان اداره کل استاندارد استان ، شرکت بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران و همکاری شایسته کارشناسان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد بابت تعاملات انجام شده برای تحقق این امر مهم و ضروری، تقدیر و تشکر و خاطرنشان کرد: امیدوارم این همکاری ها در آینده نیز تداوم داشته باشد تا در نهایت منجر به کسب رضایت مردم شریف استان برای استفاده از محصولات سالم و استاندارد شود.


کد مطلب: 441559

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/441559/صدور-۴-فقره-پروانه-کاربرد-نشان-حد-مجاز-آلاینده-محصولات-کشاورزی-استان-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir