تاریخ انتشار
شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : ۴۴۱۴۷۷
امروز؛

هشدار سطح زرد هواشناسی / سامانه بارشی در راه کهگیلویه و بویراحمد

۰
هشدار سطح زرد هواشناسی / سامانه بارشی در راه کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به فعالیت سامانه بارشی از اواخر روز شنبه (29 آبان ماه) تا روز سه شنبه (2 آذرماه) خبر داد.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، امروز شنبه (29 آبان ماه 1400) مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته از روز شنبه تا سه شنبه بارش شدید باران گاهی همراه با رعد و برق، بارش برف در ارتفاعات، وزش باد (تندباد لحظه ای)، کاهش دید و در برخی نقاط رخداد مه پیش‌بینی می‌شود.
وی گفت: لغزندگی جاده ها، کاهش دید افقی، اختلال در تردد محورهای کوهستانی و گردنه ها، آبگرفتگی معابر عمومی و روان آب های سطحی از جمله پیامدهای این سامانه است.
مدیرکل هواشناسی استان توصیه کرد: از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، انجام فعالیت‌های کوهنوردی، سفرهای غیر ضروری و تردد جاده‌ای پرهیز شود.

به گزارش کبنا به نقل از فارس معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، اراک، کرج، اصفهان، مشهد و تبریز ادامه دارد و روز آینده نیز در شهرهای تهران، کرج، مشهد، تبریز هوا آلوده خواهد بود و روز دوشنبه اول آذر در مشهد و تبریز هوای آلوده خواهیم داشت.
محمد اصغری ادامه داد: از اواخر وقت امروز سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و در برخی نقاط خوزستان، ایلام، لرستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و غرب خلیج فارس موجب بارندگی، وزش باد شدید موقت، گاهی رعد و برق خواهد شد و روز آینده بارش در این مناطق تشدید می‌شود و برخی نقاط فارس، اصفهان، قم و کردستان را نیز در برمی‌گیرد.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز دوشنبه اول آذر در استان‌های تهران، کرج، قزوین و زنجان در کنار دیگر استان‌های ذکرشده بارش خواهیم داشت، گفت: در دو روز آینده بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.
اصغری با بیان اینکه روز سه‌شنبه دوم آذر در شمال شرق و نواحی مرکزی کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، افزود: روز چهارشنبه در نواحی غربی و مرکزی سواحل خزر، بارش  خواهیم داشت.
وی درباره آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: امروز آسمان تهران صاف و غبارآلود است و روز آینده آسمانی نیمه ابری همراه با غبار محلی، گاهی بارش پراکنده در تهران خواهیم داشت. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 13 و 5 درجه خواهد بود.
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 30 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود. 
نام شما

آدرس ايميل شما

هرگز این نوع چایی را ننوشید

هرگز این نوع چایی را ننوشید

چای تازه‌دم یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد،...
انتصابات فامیلی و قانون تعارض منافع

انتصابات فامیلی و قانون تعارض منافع

به نظر می‌رسد اجرای قانون فراتر از خود قانون، به چیزی یا چیزهایی فراتر نیاز دارد که می‌توان ...
شوخی ‌یا مصاحبه‌ای جعلی؟

شوخی ‌یا مصاحبه‌ای جعلی؟

هرچند روز گذشته نوروزی در مقام تکذیب مصاحبه‌ منتشرشده‌اش برآمد و به خبرگزاری «خانه ملت» ...