کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سه شنبه هفته گذشته صورت گرفت

درگیری باکو و ارمنستان با بیش از ۲۰ کشته و ۱۰۰ رخمی

29 آبان 1400 ساعت 14:29

در جریان درگیری‌های روز سه شنبه، «بیش از ۲۰ سرباز ارمنستانی کشته و نزدیک ۱۰۰ نفر از آن‌ها زخمی شدند».


یک خبرگزاری جمهوری آذربایجان به نقل از «منبع آگاه» ادعا کرد، طی درگیری‌های روز سه شنبه هفته گذشته این کشور با ارمنستان بیش از ۲۰ نیروی نظامی این کشور کشته شدند.
به گزارش کبنا و به نقل از فرارو، در شرایطی که وزارت دفاع ارمنستان تلفات این کشور طی درگیری‌های اخیر را ۶ نفر اعلام کرده است، یک رسانه جمهوری آذربایجان تلفات ایروان را بیش از ۲۰ کشته اعلام کرد.
خبرگزاری «ترند» جمهوری آذربایجان روز شنبه (امروز) گزارشی به نقل از یک «منبع آگاه» منتشر و ادعایی درباره تعداد تلفات ارمنستان درباره درگیری‌های سه شنبه هفته گذشته مطرح کرده است.
در ابتدای گزارش آمده است: «حمله یگان‌های نیرو‌های مسلح ارمنستان که در ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) برای دستیابی به برتری راهبردی (در مرز) اقدام به تحریکات گسترده علیه (جمهوری) آذربایجان کردند، از نظر عملیاتی - تاکتیکی با شکست مواجه شد».
بنا بر گزارش خبرگزاری ترند جمهوری آذربایجان، در جریان درگیری‌های روز سه شنبه، «بیش از ۲۰ سرباز ارمنستانی کشته و نزدیک ۱۰۰ نفر از آن‌ها زخمی شدند».
این رسانه افزود: «۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) طرف آذربایجانی اجساد سه نیروی مسلح ارمنستانی که در این تحریکات کشته شدند، به طرف مقابل تحویل داده شد».
آمار ادعایی این خبرگزاری جمهوری آذربایجان در شرایطی منتشر شده که روز گذشته وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که ۶ نفر از نیرو‌های این کشور در درگیری‌های روز سه شنبه کشته شدند.


کد مطلب: 441475

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/441475/درگیری-باکو-ارمنستان-بیش-۲۰-کشته-۱۰۰-رخمی

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir