کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کبنا گزارش می‌دهد

انتقاد شدید رئیس شورای شهرستان مارگون نسبت به بی‌توجهی شبکه بهداشت در خصوص شیوع کرونا

22 آبان 1400 ساعت 17:45

فرشاد بهشتی روی رئیس شورای شهرستان مارگون ضمن انتقاد نسبت به وضعیت پیش آمده در ارائه خدمت به مردم و مدیریت موج کرونا در شهرستان مارگون، خواستار پاسخ شفاف مسئولین مربوطه در این خصوص و رفع تناقض پیش آمده شد.


شیوع ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد از اوایل اسفندماه سال 98 شروع شد. با شیوع ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد نظیر سایر مناطق درگیر، بسیاری از فعالیت‌های آموزشی، اقتصادی، فرهنگی، هنری و ... به حالت تعلیق درآمد یا از فضای فیزیکی و حضوری به فضای مجازی منتقل گردید. چگونگی تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان در دوران شیوع ویروس کرونا در پیک‌های قرمز و نارنجی برای خانواده‌ها با توجه به ظرفیت‌های بهداشتی، درمانی و امکانات آموزشی به دغدغه اصلی خانواده‌ها در کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده است.
به گزارش کبنا، با آغاز تزریق واکسن کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد امیدواری برای بهبود شرایط وجود دارد، اما متأسفانه رتبه استان در عادی‌انگاری و سهل‌انگاری مربوط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، همچنان در شیوع کرونا در رده‌های بالایی قرار دارد.
به گفته پرویز یزدانپناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین تعداد مبتلایان ویروس کرونا مربوط به شهرستان‌های مارگون و لنده در استان می‌باشد.
شهرستان تازه تأسیس مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد، در سال 1398 از بخش به شهرستان ارتقاء پیدا کرده است. مارگون از شهرستان بودن فقط نامش را دارد اما هیچ نشانی ندارد. در کنار صدها مشکل مارگون، ضعف زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی معضلی می‌باشد که مستقیم با جان و سلامت مردم در ارتباط است.
اهالی روستای امامزادگان بی‌خاتونین این روزها در شرایط کرونایی در سایه‌ی بی‌توجهی مسئولان بهداشتی شهرستان مارگون جان خود را به جِد در معرض خطر ابتلا به این ویروس منحوس می‌بینند.
فرشاد بهشتی‌روی رئیس شورای شهرستان مارگون نسبت به بی‌توجهی شبکه بهداشت شهرستان مارگون به شیوع ویروس کرونا واکنش نشان داد و گفت: مرکز بهداشت شهرستان مارگون از برخی افراد در این شهرستان تست کرونا گرفته اما متأسفانه پس از گذشت حدود یک هفته، جواب این تست به افراد اعلام نشده است.
وی افزود: موضوع را از مسئولان امر پیگیر شدیم و متاسفانه متوجه شدیم تست‌های اخذ شده، هنوز برای جواب نهایی به آزمایشگاه مرجع ارسال نشده‌اند.
فرشاد بهشتی‌روی خاطرنشان کرد: اگر از مجموع تست‌های انجام شده افرادی مبتلا به ویروس کرونا باشند آیا در این چند روز تعلل در پاسخگویی، افراد دیگری در ارتباط با این افراد به ویروس مبتلا نشده‌اند؟
مسئول آزمایشگاه مرجع کرونا در شهر یاسوج گفت: در هفته گذشته تمام نمونه‌های ارسال شده از طرف شهرستان مارگون بررسی شده و تست بدون پاسخ نداشته‌ایم مگر اینکه نمونه‌ای در نمونه‌گیری دارای مشکل بوده باشد.
وی افزود: تست‌های ارجاعی به آزمایشگاه ظرف ۴۸ ساعت جواب داده می‌شوند.
 رئیس شورای شهرستان مارگون ادامه داد: چرا که رئیس مرکز اظهار داشته که آزمایشگاه مرجع در ارسال پاسخ تست تعلل کرده است.
در پایان فرشاد بهشتی روی رئیس شورای شهرستان مارگون ضمن انتقاد نسبت به وضعیت پیش آمده در ارائه خدمت به مردم و مدیریت موج کرونا در شهرستان مارگون، خواستار پاسخ شفاف مسئولین مربوطه در این خصوص و رفع تناقض پیش آمده شد.


کد مطلب: 441209

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/441209/انتقاد-شدید-رئیس-شورای-شهرستان-مارگون-نسبت-بی-توجهی-شبکه-بهداشت-خصوص-شیوع-کرونا

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir