تاریخ انتشار
جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب : ۴۴۰۴۰۸
در خطبه‌های نماز جمعه یاسوج مطرح شد

امام جمعه یاسوج: راهی جزء ساختن سد تنگ سرخ وجود ندارد

۲
۰
امام جمعه یاسوج: راهی جزء ساختن سد تنگ سرخ وجود ندارد
کبنا ؛امام جمعه یاسوج گفت: مطالعات سد تنگ سرخ از قبل صورت گرفته هزینه زیادی شده و راهی جز ساخته شدن این سد وجود ندارد.
 به گزارش کبنا و به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه یاسوج، آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج اظهار کرد: بی تقوایی، بی‌دینی، بی‌حجابی و بی‌نمازی منجر به جهنم می‌شود تمام این خطاها در دفتر زندگی افراد ثبت و ضبط خواهد شد. 
وی در ادامه گفت: به هشدارهایی که خداوند به بندگان می‌دهد توجه کنید البته نقطه مقابل افراد منحرف کسانی هستند که زندگی خوبی دارند و رفتار آنها مرضی خداوند است ایمان به پیامبر و معاد دارند از طاغوت و مدیریت طاغوتی و باورهای طاغوتی دوری می‌کنند، طاغوت چه کسانی هستند؟ آن‌هایی که انسانها را در مسیر اشتباه و گناه و ولنگاری حرکت می‌دهند.
 وی در ادامه با ترجمه معنای کلمه طاغوت گفت: طاغوت آن حاکم و مدیریت و زبان و قلم و قدمی است که انسان‌ها را از ارزش‌های دینی جدا کرده و به سوی گناه و فساد و فحشا دعوت می‌کند این تفکر و رفتار طاغوتی است که ظلم و ستم را در جامعه رواج می‌دهد اما بالاترین ظلم و تجاوز هجمه به ایمان مردم است وقتی انسان ایمان خود را از دست بدهد دیگر چیزی ندارد.
 حسینی بیان کرد: عده‌ای به دنبال گرفتن ایمان مردم با دعوت به بد حجابی و سایر ولنگاری‌ها هستند و دروازه‌های جهنم را به روی مردم باز می‌کند و این بالاترین خیانت به بشریت است.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج به مناسبت‌های مختلف از جمله ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام و ولادت امام جعفر صادق (علیه السلام) اشاره کرد و با تبریک این ایام خجسته اظهار کرد: دلسوزتر از پیامبران برای مردم نداریم حتی پدر و مادر انسان نیز چنین برای انسان دل نمی‌سوزانند گاهی دلسوزی عاطفی یا از سر نادانی است اما دلسوزی پیامبر کاملاً از روی دانایی است.
 وی گفت: علم پیامبران لدنی بوده و مستقیماً از خدا علم می‌گیرند و بالاتر از آن‌ها کسی درجه علمی ندارد تمام عقول بشر را جمع کنید از نخبگان و فیلسوفان بشری در مقابل عقل و علم انبیا و اولیا الهی به مانند شمعی در مقابل خورشید هستند.
 حسینی در ادامه به یکی از مناسبت‌های دیگر یعنی اعتراض امام به لایحه کاپیتولاسیون اشاره کرد و گفت: این قانون ننگین مصونیت به مستشاران خارجی می‌داد که از دوره قاجار بر این کشور تحمیل شد در دوره‌ای برداشته و هنگامی که آمریکا در ایران قدرت گرفت در دوره محمدرضا پهلوی دوباره این قانون مصوب شد که اگر مستشاران آنها خطایی می‌کردند مصونیت داشتند که امام این قانون را فریاد زد. وی گفت: کشور ایران کشوری نیست که شایسته این همه تحقیر و شکست باشد ایرانی که دارای پیشینه تمدنی و فرهنگ غنی اسلامی بوده و انسانهای بزرگی چون ابوعلی سینا شیخ بهایی علامه مجلسی امام راحل و مقام معظم رهبری را داشته است.
 خطیب جمعه یاسوج تصریح کرد: امروز به برکت ولایت فقیه و برکت انقلاب اسلامی خورشید مجد و عظمت این ملت در حال طلوع بوده و باید قدردان و شاکر آن باشیم در همین چند سال به برکت ولایت فقیه کشور از مجد و عظمتی برخوردار شده و چگونه دشمنان خود را شکست داده است.
 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج به مباحث پیرامون سد تنگ سرخ و حرف‌هایی که این روزها درباره آن زده می‌شود اشاره کرد و گفت: از همان ابتدا هم قرار بود سدی مشترک بین ۲ استان کهگیلویه و بویراحمد و فارس باشد اما درصد استفاده ما از استان فارس و شهر شیراز بیشتر است. 
وی ادامه داد: آب شرب شهر یاسوج و بخش‌های صنعتی و کشاورزی را باید تأمین کند و یک قسمت هم باید رهاسازی شود که مشکلی برای پایین دست‌ها و همچنین محیط زیست ایجاد نشود؛ این قرار و مدارها از همان ابتدا بوده اما برخی‌ها اکنون سر و صدا می‌کنند در حالی که مطالعات آن از قبل صورت گرفته مجوزها سال‌ها پیش صادر شده و کار زیادی انجام گرفته و کار باید ادامه پیدا کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج در ادامه با اشاره به مشکلات مربوط به طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی به تعداد بسیار زیادی از این پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور و در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و یادآور شد: رئیس جمهور برای تحقق جهاد سازندگی وعده داده و باید اتفاق بیفتد خیلی از پروژه‌ها با روحیه جهادی در قالب جهاد سازندگی که در اول انقلاب بود راه‌اندازی می‌شود.
 وی با بیان برخی از مشکلات مربوط به رکود پروژه‌های عمرانی و مطالبات عجیب و غریبی که بر جای مانده گفت: فردی تعریف می‌کرد که پیمانکاری ۲۰۰ میلیون تومان طلب داشته اما با عدم پرداخت آن اکنون به ۱۴ میلیارد تومان مطالبه رسیده که رقمی عجیب و غریب است طرح‌ها با چنین رویکرد و عملکردی هرگز به نتیجه نمی‌رسند.
 حسینی گفت: در استان و در کشور بسیاری از پروژه‌ها زمین گیر شده پول‌ها کجا می‌رود که پروژه‌ها زمین‌گیر می‌شوند و به نتیجه نمی‌رسد این ۲۰۰ میلیون چگونه ۱۴ میلیارد شده؟ چقدر باید تأمین اعتبار شود تا بتوان پول پیمانکاران را داد لذا با راه اندازی جهاد سازندگی بسیاری از این مشکلات در کشور و استان رفع خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
چهار نفر بدون تخصص وبی مسولیت در قبال آیندگان تصمیم‌های غلط گرفتن که الان مملکت به این وضع افتاده مگه خوزستان نمیبینی چی بود وچی شد امام جمعه باید مردم به مسائل دینی آشنا کنه دعوت به تقوای الهی کنه مسولان نهی کنه از گرفتن رشوه وآنان بترساند از گرفتار شدن در آخرت
جان بچه ات نظر بذارید کبنا
Iran, Islamic Republic of
حاج آقای چرا در مورد تبعيض و پارتی بازی که باعث شد فرزند شهیدی خودکشی کند چیزی نمیگید؟ در مورد سد کارشناسان محیط زیست
با دلیل دارند میگن اشتباه اونوقت شما میگید درسته؟
چون حاج آقا رئیسی اومد گفت باید زود به بهره‌برداری برسه
نذارید بلای که بر سر کهگیلویه و سد بلوط بنگان آورد بر سر یاسوج آورده بشه
اونوقت حاج آقا موحد آب مارون دو دستی تقدیم کرد به خوزستان
صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...