تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۸
کد مطلب : ۴۴۰۲۷۶
خطاب به وزیر بهداشت و استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛

در انتصاب مدیران به تقسیم‌بندی مناصب بین نمایندگان توجه نکنید

۵
۱
در انتصاب مدیران به تقسیم‌بندی مناصب بین نمایندگان توجه نکنید
کبنا ؛تشکل‌های بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص انتصاب رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیانیه صادر کرد.
به گزارش کبنا، در این بیانیه‌ی آمده است؛
دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نه تنها یک نهاد آموزشی است، بلکه می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین نهادهای اجرایی هر استان نیز بوده که سلامت جامعه به عملکرد آن گره خورده است. بنابراین در تعیین مسئولین این دانشگاه، باید معیارهایی را در نظر گرفت که این نهاد بتواند با نهایت توان و تحول‌گرایی آن گونه که شایسته جامعه است، به خدمت بپردازد. با توجه به لزوم ایجاد تغییر در سیستم مدیریتی دانشگاه، حساسیت این موضوع و ورود جریان‌های خاص و سهم‌خواه، تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، به دور از هرگونه وابستگی به فرد و یا جناحی خاص، معیارهای راستین جهت انتصاب رئیس آینده دانشگاه را برای مسئولین تصمیم‌گیرنده (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار) تبیین نموده و بر حسن توجه به این معیارها تاکید و نظارت می‌نمایند:
 ۱. مردم به این امید رأی دادند که رویه‌ها و ساختارها تغییر کند و نباید افرادی که امیدی به تحول در زمان مدیریت ایشان نیست و ادامه دهنده راه دولت قبل می‌باشند و یا وابسته به جریانات سیاسی و حزبی خاص و نمایندگان مجلس بوده و یا گزارشاتی مبنی بر تخلفات مدیریتی ایشان وجود دارد، در مناصب مدیریتی قرار گیرند و تصمیم‌گیری در این مورد باید به دور از هرگونه وابستگی انجام شود.
 ۲. وزیر محترم بهداشت و استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت و اعمال نفوذ نمایندگان در کارهای اجرایی، کاملاً مستقل تصمیم گرفته و به تقسیم‌بندی مناصب بین نمایندگان توجه نکنند که عزت دهنده و حامی اصلی خداست.
 ۳. انتصابات باید به دور از هرگونه قوم و قبیله‌گرایی و فشار از سوی سایر مسئولان بوده و شایسته‌سالاری مبتنی بر تخصص علمی، مدیریتی و تعهد، مد نظر استاندار و وزیر بهداشت قرار گیرد. حلقه‌های بسته مدیریتی باید شکسته شود و مسئولین آینده همگی از یک حزب یا جناح خاص نباشند که خود عامل ایجاد انحصار و فساد است.
 ۴. تشکل‌ها، نه تنها بر انتصاب رئیس دانشگاه نظارت داشته بلکه در انتصاب معاونین و مدیران دانشگاه نیز نظارت خواهند داشت.
 ۵. جریان‌های تمامیت‌خواه و انحصارطلب نیز در اطراف بعضی گزینه‌ها وجود دارد که در انتخاب این افراد باید نهایت دقت صورت گیرد اگرچه آن گزینه به عنوان گزینه انقلابی مطرح باشد یا نباشد.
 ۶. شنیده‌ها حاکی از این است که برخی گزینه‌ها صرفاً به دلیل سهم‌خواهی و لجاجت‌ها مطرح شده‌اند. از استاندار محترم انتظار می‌رود تقوا پیشه کرده و درگیر این حواشی نشده و رضایت الهی را اولویت قرار دهد.
 ۷. چیزی که این روزها بیشتر دیده می‌شود بازی با نام‌ها و اسامی است. آقایان تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز از گزینه‌های پیش رو برنامه و راهبرد مدیریتی بخواهند و نباید جریان‌های سیاسی، ایشان را از این امر باز دارند. به محض انتخاب مسئول جدید، تشکل‌های دانشجویی از مسئول منتخب برنامه خواهند خواست و برنامه ایشان در جلسه‌ای بررسی خواهد شد و بنابراین نحوه عملکرد مسئولین در انتخاب رئیس جدید مشخص خواهد شد.
 ۸. مسئول آینده باید تحول‌گرا باشد. بررسی شود که برنامه مدیریتی گزینه‌ها (اگر داشته باشند)، تا چه میزان می‌تواند شرایط فعلی را تغییر دهد و سپس تصمیم‌گیری کنند.
 ۹. نباید افرادی انتخاب شوند که دچار تعارض منافع هستند و انتصاب افرادی باید صورت گیرد که در بخش خصوصی هیچ‌گونه منفعتی نبرده و فاقد هرگونه مطب، آزمایشگاه، درمانگاه و... باشند.
۱۰. تشکل‌های دانشجویی با هیچ کدام از مسئولین عهد اخوت نبسته و اگر مسئولی بخواهد قدمی پا کج بگذارد، فارغ از این که آن مسئول انقلابی باشد یا نباشد، بدون هیچ گونه رودربایستی در برابر او خواهند ایستاد.
 اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم؛ تقوای الهی پیشه کنید و هرکس را طبق صلاحیت و جایگاه واقعی‌اش در مناصب قرار دهید. به رأی مردم احترام بگذارید چرا که در آینده نه چندان دور مورد قضاوت قرار خواهید گرفت.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
 بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
واقعا چيزي ميگيد شماها؟؟؟؟مگه ميشه نمايندگان منتخب مردم با مديران هماهنك نباشند !!؟؟چندروز هست كبنا باز ميكنم تا بسيج فلان دانشگاه اعلاميه داده واقعا اگه خودتون دنبال سهم خواهي نيستيد يا براي دوستانتون...چه نيازيست شبانه روز مدام اعلان،هشدار ،تهديد و...ميكنيد
Iran, Islamic Republic of
سلام
هماهنگی آری باید باشه اما انتصاب فرق داره با هماهنگی.
هماهنگی باید باشه ولی اینکه‌نماینده ها دور هم جمع بشوند و تقسیم پست‌کنند و گزینه مورد علاقه را به وزارت اعلام کنند ..اینکه نشد هماهنگی
همشهری
Iran, Islamic Republic of
بنده متوجه نشدم سیستم مدیریتی مورد نظر چه سیستمی است ،دوستان باید توجه داشته باشند برنامه کلی هر دستگاه در وزارتخانه
مربوط مشخص می‌شود، و مدیران استان ها مجری این برنامه ها هستند ،و لذا در ارزشیابی مدیریت ها خروجی عملکرد شان در حوزه مربوطه باید مد نظر قرار گیرد و نه اظهار نظر های کلی و محفلی ،که‌ در مورد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
خوشبختانه رضایت کامل هست و در مقایسه با سایر استان ها از امتیاز بالایی برخوردارند .
کارمند
Japan
سلسله مراتب ریاست دانشگاه
///
و دیگر اقوام که کم نیستند
چرا اینگونه است، چون همه سهم خواهی میکنن
ما از این می‌ترسیم آقایان!!!!
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
خخخخ باز هم تشکل های دانشجویی؟؟!!
حالا ببینید این بیانیه ها از کجا فرماندهی میشه؟
صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...