تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۴۴۰۰۷۱
کبنا گزارش می‌دهد

رهبر معظم انقلاب: پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید / یارگیری کنید؛ حذف نکنید / بکارگیری نیروهای جوان متخصص، متعهد و حزب‌اللّهی علاج مشکلات کشور است

۰
کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج، فرزند خوانده‌ای فراموش شده سازمان اقتصادی کوثر
کبنا ؛طی سالهای اخیر خبرهای متعددی در خصوص مشکلات مدیریتی و تخلفات بهداشتی کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج به منظور مطالبه‌گری و جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی و استانی، از طریق این پایگاه خبری منتشر گردید، لذا تاکنون اقدام مثمرثمر و بازدارنده‌ای از سوی سازمان اقتصادی کوثر به عنوان مالک این سرمایه عظیم صورت نگرفته است. خبرها حاکی از آن است، با شروع به کار دولت جدید و تغییرات صورت گرفته در رأس سازمان بنیاد شهید کشور به عنوان متولی سازمان اقتصادی کوثر و همچنین تغییر ریاست سازمان اقتصادی کوثر، کورسوی امیدی نسبت به احیاء و راه اندازی واحدهای راکد کارخانجات آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج، روشن شده است.
در سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان، مقرر گردید صنایعی که به نوعی نماد و پیشینه صنعت این استان می‌باشند هر چه سریعتر به چرخه تولید بازگردند و نماینده ریاست محترم جمهور در میان جمعی از کارگران و نیروهای مردمی و انقلابی اعلام داشتند که واحدهای راکد این کارخانه با همکاری دولت و تأمین منابع مورد نیاز آن، هرچه سریعتر بازسازی و به مرحله تولید خواهند رسید.
نکته قابل تأمل این است که طی سالهای اخیر، عدم بکارگیری مدیرانی کاردان و متخصص، متعهد و انقلابی، و بیگانه با این صنعت، لکه سیاهی بر رزومه سازمان اقتصادی کوثر ایجاد نموده تا جایی که سازمان اقتصادی کوثر فرزند خوانده خود را به باد فراموشی سپرده است. متاسفانه علی رقم تلاشهای صورت گرفته از سوی رسانه‌ها، بسیج دانشجویی، نیروهای خودجوش مطالبه گر و نهادهای دولتی زیربط، در یک دهه اخیر، مدیران سابق سازمان و نیز مدیران استانی، تدبیری برای راه اندازی این سرمایه عظیم به کار نبرده و امیدها به ناامیدی ختم گردید. لیکن طی سالهای متوالی و با نظر مستقیم سازمان اقتصادی کوثر، تصمیم به فروش و واگذاری این کارخانجات به بخش خصوصی اتخاذ گردید که با واکنش به موقع مسئولین استانی و شورای تأمین، ره به جایی نبرده است.
سفر ریاست محترم جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد زرخیز و اما فقیر و محروم را به فال نیک گرفته و با توجه به سرمایه‌های عظیم موجود در استان کهگیلویه و بویراحمد انتظار می‌رود مدیران تازه نفس سازمان اقتصادی کوثر با بکارگیری نیروهای جوان و انقلابی، متخصص و متعهد با روحیه مطالبه گری و از میان جوانان خوشنامی که آشنا با این صنعت می‌باشند، قدم در راه توسعه، بازسازی و تولید گذاشته و با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای عملیاتی نمودن بیانیه گام دوم انقلاب بیش از پیش تلاش نمایند.
اخیراً کارکنان این کارخانه طی درخواستی کتبی از مدیریت بنیاد شهید، سازمان اقتصادی کوثر و مسئولین استانی و مجمع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد، استمداد طلبیده تا با راه اندازی چرخهای این صنعت، همچون دهه‌های ۷۰ و ۸۰ ضمن بکارگیری قابل توجه ای نیروی انسانی متخصص از جوانان انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد، محصولات این کارخانه به عنوان برند تولیدی به کشورهای حوزه خلیج فارس، صادر شده و باعث ارز آوری خوبی به کشور گردد.
در پایان، امید آن می‌رود که با راه اندازی واحدهای راکد این کارخانه، بیش از هر چیز روحیه کارآفرینی سازمان اقتصادی کوثر در این استان محروم نمایان گردد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...
جنجال اظهارات تازه ظریف

جنجال اظهارات تازه ظریف

الهیان گفت: "بسیار بعید است که شخص وزیر خارجه که مسئول مستقیم برجام بوده است از متن برجام ...
جشنواره «عمار» فراخوان منتشر کرد

جشنواره «عمار» فراخوان منتشر کرد

دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم «عمار» فراخوان دوازدهمین دوره این رویداد سینمایی را منتشر ...