تاریخ انتشار
جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب : ۴۳۹۳۷۹
نوجوان فداکار ایذه‌ای فوت کرد

پیشنهاد تاجگردون به شورای شهر تهران برای پاسداشت یاد علی لندی

۱۰
۰
پیشنهاد تاجگردون به شورای شهر تهران برای پاسداشت یاد علی لندی
کبنا ؛غلامرضا تاجگردون نماینده سابق مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در یادداشت کوتاهی به مرگ علی لندی نوجوان خوزستانی اشاره می‌کند و می‌نویسد: «مادر شهیدی در آتش می‌سوزد. علی نوجوان بی محابا به آتش میزند تا مادر را نجات دهد و خود در آتش می‌سوزد و به آسمان پرمیکشد. همچون البرز که در نجات زاگرس جان می‌دهد. اینبار مردم ایران و خطه زاگرس انتظار دارند این درس زندگی در کتب درسی نقش ببندد و شورای شهر تهران و دیگر شهرهای ایران نام یکی از میادین و خیابان‌های خود را به نام علی لندی مزین کنند. امیدوارم.»


همچنین یکی از کاربران در این باره نوشت: علی لندی نوجوان بختیاری قفنوس وار پر کشید تا نشان دهد در عصر بی تفاوتی انسان به همنوع خود، هنوز در جغرافیایی از این جهان فرزندانی تربیت می‌شوند که عشق به وطن، عشق به انسان، عشق به نوعدوستی و ایثار در پوست، خون و رگهای آنان جاری و ساری ست...
علی از نسل شیرمردانی بود که بقول شاعر روزگاری هم نفس پلنگان می‌دویدند. سیاوش وار به آتش زد تا مادر شهیدی را نجات دهد وبه آسمان پرکشید تا نامش همچون علی مردان بختیاری و سردار اسعد تا ابد بر تارک این خاک بدرخشد...و اما درس علی و آنچه برای ما به جا گذاشت، مردانگی بود و ایثار و گذشت و شجاعت و شهامت و ... انتظار می‌رود برای ترویج این حرکت بزرگ و سترگ در مقابل عظمت نام علی لندی اقدام ماندگاری داشته باشیم همانگونه که برادر لر تبار و ارزشمندمان دکتر غلامرضا تاجگردون به شورای شهر تهران پیشنهاد داد تا خیابانی در تهران بنام این بزرگمرد مزین شود و وزارت آموزش و پرورش نیز داستان حماسه از خودگذشتگی و ایثار این نوجوان را در کتب درسی لحاظ نمایند، شوراهای شهر زاگرس نشین بصورت هماهنگ این نام جاودانه را برای خیابان یا معبری مزین نمایند تا رد پای جوانمردی و ایثار در کوچه‌های وطن به یادگار بماند.
صحبت‌های پزشک معالج علی لندی
علی لندی، نوجوان شجاع و فداکار ایذه‌ای که چند روز پیش برای نجات ۲ زن به دل آتش زده بود، پس از چند روز مداوا در اهواز و اصفهان جان خود را از دست داد.

به گزارش کبنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی لندی نوجوانی ۱۵ساله از ایذه چند روز پیش در حادثه‌ آتش سوزی یکی از ساختمان‌های ایذه شجاعت به خرج داد و به یاری دو زن همسایه که در در آتش گرفتار شده بودند، شتافت تا آنها را نجات دهد.
زن میانسال با درصد سوختگی پایین به‌صورت سرپایی مداوا شد اما زن سالمند که با درصد سوختگی حدود ۵۰ درصد به بیمارستان سوانح سوختگی طالقانی اهواز منتقل شده بود، به دلیل جراحات شدید یک هفته بعد از حادثه جان خود را از دست داد.
علی لندی نیز به دلیل سوختگی بالای ۹۰ درصد به بیمارستان طالقانی اهواز انتقال یافت اما بعد برای سیر مراحل درمان به بیمارستان امام موسی کاظم(ع) اصفهان اعزام شد اما پس از چند روز بستری در بیمارستان، شب گذشته جان باخت. 
پزشک معالج: عفونت بدن علی زیاد بود، نمی‌شد کاری کردآرش نجیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: علی لندی، نوجوان ۱۵ ساله در پی وقوع آتش‌سوزی در یکی از محلات شهر ایذه پیش از رسیدن نیروهای امداد با فداکاری ۲ نفر را نجات داد  ساعت ۱۲ شب گذشته پس از چند روز بستری در بیمارستان جان باخت.
نجیمی افزود: علی با سوختگی حدود ۹۰ درصد پس از اقدامات اولیه در بیمارستان طالقانی اهواز، برای سیر مراحل درمان خود به بیمارستان امام موسی کاظم (ع) اصفهان اعزام شده بود اما به دلیل سوختگی زیاد زنده نماند.
جمشید نمازی راد، پزشک معالج بیمارستان امام موسی کاظم(ع) اصفهان نیز به باشگاه خبرنگاران گفت: متاسفانه علی ساعت ۱۲ شب گذشته پس از چند روز بستری در بیمارستان دارفانی را وداع گفت. همانطور که از روز اول گفته شد، سیر بیماران سوانح سوختگی به‌گونه‌ای است که روز به روز بدتر می شود و وسعت سوختگی علی زیاد و عمیق بود.
او افزود: علی از چهارشنبه حال عمومی مساعدی نداشت و تنفسش به سختی انجام می‌شد، درنهایت عفونت وارد خونش شد. سپس ارگان های بدنش یکی یکی از کار ‌افتاد. مانند  ارگان های کلیه و ریه که دچار مشکل شدند.
پزشک بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان اظهار کرد: متاسفانه دیشب هر چقدر که علی را احیا کردند جوابگو نبود و در نهایت این نوجوان ۱۵ساله فوت شد.
او بیان کرد: چند بافت و ارگان اصلی بدن علی لندی به طور پیوسته دچار مشکل شدند و زمانی که فرد به این مرحله می رسد ، هیچ کاری در زمینه سوختگی نمی توان انجام داد و در بهترین حالت ۹۰ درصد مرگ و میر دارد.
نمازی راد گفت: علی لندی ۸۵ درصد سطح بدنش سوخته بود و در پیشرفته‌ترین مراکز درمانی هم هیچ کاری برای این فرد نمی‌توانستند انجام دهند. فقط جایی که بانک پوست داشته باشد، می‌توانستند سریع پوستش را جایگزین کنند و این بانک پوست را صرفاً کشورهای خاصی دارند. در هر صورت علی رغم تلاش های بیمارستان امام موسی کاظم (ع) این نوجوان قهرمان آسمانی شد.
در پی وقوع آتش‌سوزی در یکی از محلات شهر ایذه که منجر به گرفتاری سه زن میانسال و مسن در یک خانه شد، علی لندی، پیش از رسیدن نیروهای امدادرسان و آتش‌نشان به محل، با فداکاری به دل آتش زد تا ۲ زن گرفتار را نجات دهد.

تشییع پیکر نوجوان فداکار
گفتنی است مراسم تشییع پیکر علی لندی امروز در اصفهان برگزار می‌شود.
بر اساس اعلام روابط عمومی بیمارستان امام موسی کاظم مراسم تشییع پیکر علی لندی ساعت ۱۵ امروز از محل این بیمارستان انجام  می‌شود.
برخی از مسئولان استان نیز در این مراسم حضور خواهند یافت.
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروند
Iran, Islamic Republic of
روحش شاد یادش تا ابد گرامی خداوند به پدر مادر ش صبر بده خیلی سخت
Iran, Islamic Republic of
خدا رحمتش نماید
محمدولایی
Iran, Islamic Republic of
حسین فهمیده درجنگ اصغر وعلی لندی در جنگ ایثار
Iran, Islamic Republic of
جماب تاجگردون اگر این کار را یک نفر از مردم حوزه خودت انجام میدادند حتی هم این حرف را میزدی صدررصد خیر چون تو منطقه خودت خیلی افراد مهم بودند که حاضر نمیشدی اسمشون را بیاری چون فکر میکردی شاید اسطور شوند و اسم خودت را تحت شعاع قرار بگیره حالا چی شده که میگی خیابان بزنن به اسم این جوان نیاز به گفتن شما نیست خودشون این کار را میکنند
Iran, Islamic Republic of
عقده ای
Iran, Islamic Republic of
بجای پیشنهاد یکی از خیابان های تهران، یکی از املاک ات رو به نامش بزن و وقفش کن
Iran, Islamic Republic of
شرافت هم مردانگی میخواد
Iran, Islamic Republic of
توهم ازتون یکی عقده ای تر
تاکورشودهرانکه نتوانددید
Iran, Islamic Republic of
هم نظر دا
همشهری
Iran, Islamic Republic of
آقای تاجگردون میدونن که قطعا"این کار انجام میگیره حالا دست پیش کشیدن که فردا روز که صورت گرفت همه چی رو به نام خودشون تموم کنن.
"مثلا"این پیشنهاد، اول از طرف من مطرح شد."
اینم از اون اقداماته.
مثل دوران نمایندگی شون.
جبلي، جايگزين علي عسگري؛ -ريزش مخاطب متوقف مي‌شود؟

جبلي، جايگزين علي عسگري؛ -ريزش مخاطب متوقف مي‌شود؟

بالاخره زمان خداحافظی او با جام‌جم فرا‌رسیده و ظاهرا علی عسگری باید با اتاق ریاست صداوسیما ...
‌وزیر بی‌اختیار؟

‌وزیر بی‌اختیار؟

نماینده مردم طبس درباره جزئیات طرح صیانت از فضای مجازی و همچنین اینکه گفته می‌شود این ...
طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

چندي پيش بانك مسكن خبر پرداخت وام يك ميليارد توماني تسهيلات خريد مسكن از محل حساب پس‌انداز ...