تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب : ۴۳۹۲۲۹
ناصر قوامی توضیح داد

از پشت پرده استعفای آملی‌لاریجانی بی‌خبریم

۰
از پشت پرده استعفای آملی‌لاریجانی بی‌خبریم
کبنا ؛سید‌ناصر قوامی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در‌خصوص نحوه مواجهه اصلاح‌طلبان با دولت سیزدهم و حاکمیت اظهار کرد: اصلاح‌طلبان در قدرت نیستند و کسانی هم که فعلا در وزارت، استانداری یا هر سمت دیگری هستند، قطعا برکنار می‌شوند و دولت یکدست می‌شود. اصلاح‌طلبان نحوه رفتار با مردم و وضع مردم را در نظر می‌گیرند. اگر دولت بتواند بی‌کاری، مسائل اقتصادی و کرونا را حل و رضایت مردم را جلب کند، مردم قاضی خوبی هستند و قضاوت می‌کنند و طبعا اصلاح‌طلبان نیز قضاوت می‌کنند.
او ضمن اشاره به حمایت برخی در ایران از طالبان گفت: اینکه برخی افراد می‌گویند طالبان برادر کوچک ماست، جای تعجب دارد؛ طالبان کجا برادر ماست؟ اینها جنایتکارترین جنایتکاران دنیا هستند. آقای حقانی که امروز وزیر داخله طالبان است، تعدادی از مساجد شیعیان را در حال نمازگزاری منفجر کرده است. این‌گونه حرف‌زدن درباره طالبان موجب ننگ و شرمساری است. اینها وهابی‌های تند هستند و کشتن شیعه را واجب می‌دانند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا افرادی در جناح اصلاح‌طلب برای تعامل با هسته سخت قدرت وجود دارند؟ او گفت: تعامل برای زمانی است که هر دو طرف قدرتی در اختیار داشته باشند، اما اصلاح‌طلبان هیچ امتیازی در اختیار ندارند که با دولت یا هسته سخت قدرت تعامل کنند. وقتی همه مجلس و کابینه دولت اصولگرا باشند، تعامل معنا ندارد.
نماینده مردم قزوین در ششمین دوره مجلس شورای اسلامی در‌خصوص آینده سیاسی برادران لاریجانی نیز اظهار کرد: برادران لاریجانی به نهایت رشدی که مدنظرشان بود، رسیدند. زمانی اصلا مصلحت نبود که دو برادر دو قوه را در اختیار داشته باشند و نتیجه را هم دیدیم. به نظر من این اشخاص کار خود را کردند و کنار‌ رفتنشان طبیعی است. وقتی چند برادر منصب‌های کلیدی کشور را چندین سال در اختیار دارند، به هر حال روزی باید برکنار شوند.
قوامی تصریح کرد: قطعا درباره اینها تغییر موضعی صورت گرفته است. البته ما از پس پرده خبر نداریم؛ مشخص نیست آملی‌لاریجانی از شورای نگهبان استعفا داده یا به او گفتند که کناره‌گیری کن؛ همان‌گونه که علی لاریجانی رد صلاحیت شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

چندي پيش بانك مسكن خبر پرداخت وام يك ميليارد توماني تسهيلات خريد مسكن از محل حساب پس‌انداز ...
11 سپتامبر زیر سایه شرم

11 سپتامبر زیر سایه شرم

«در نبرد برای پاسداری از روح آمریکا، وحدت بزرگ‌ترین نقطه قوت ماست!». این جمله شاه‌بیت ...
‌‌ایران، همچنان در لیست سیاه

‌‌ایران، همچنان در لیست سیاه

اصولگرایان که قدرت را در حاکمیت میان خود تقسیم کرده‌اند، گویی فراموش کرده‌اند اکنون آنها ...