تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴
کد مطلب : ۴۳۸۹۹۵
در گفت‌وگو با خبرنگاران مطرح شد

واکنش رئیس میراث فرهنگی کهگیلویه به گلایه فرماندار پیرامون گلیم زنان دیشموک

۲
۱
واکنش رئیس میراث فرهنگی کهگیلویه به گلایه فرماندار پیرامون گلیم زنان دیشموک
کبنا ؛در پی انتشار خبری با تیتر «مجلس گلیم مشته زنان دیشموک را دریابد/ غفلت میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد از صنایع دستی» به نقل از فرماندار شهرستان کهگیلویه در سایت خبری کبنا نیوز، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه به این خبر واکنش نشان داد.
به گزارش کبنا، حشمت‌الله باقری رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه در این باره اظهار داشت: از فرماندار محترم شهرستان کهگیلویه انتظار داشتیم در جلسه‌ای که مربوط به سه حوزه تخصصی فعالیت اداره میراث فرهنگی شهرستان است، از مسئولان این دستگاه نیز دعوت به عمل می‌آمد، تا بتوانیم از عملکرد این دستگاه اجرایی دفاع کنیم.
باقری افزود: در بحث حمایت از هنر صنایع دستی در بخش دیشموک، به‌ویژه گلیم مشته درغک، که رو به منسوخ شدن بود، با حمایت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای نخستین بار دوره آموزشی گلیم مشته برای علاقه‌مندان این رشته در بخش دیشموک برگزار شد و حدود 100 هنرجو با هدف احیای گلیم مشته آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه بیان کرد: همچنین به منظور تقدیر از تلاش‌های تنها هنرمند گلیم مشته در بخش دیشموک، با حمایت‌های اداره‌کل و مساعدت وزارتخانه مبلغ 120 میلیون ریال کمک بلاعوض به این هنرمند پرداخت شده است.
وی افزود: علاوه بر این، با پیگیری‌های صورت‌گرفته زمینی به مساحت 400 مترمربع برای احداث خانه صنایع دستی با هدف تولید گلیم مشته در بخش دیشموک تهیه شده که به زودی عملیات اجرایی این پروژه آغاز می‌شود.
باقری تلاش‌های صورت‌گرفته در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه را در یک سال اخیر مثبت ارزیابی کرد و گفت: با تلاش همه مسئولان در اداره کل و حمایت‌های بی دریغ نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی اقدامات بزرگی از جمله احیای گلیم مشته، ساماندهی بافت تاریخی دهدشت و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری صورت گرفته و شایسته است نماینده عالی دولت در شهرستان، نگاه دیگری به خدمت دولت در این شهرستان داشته باشد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

حمید
Iran, Islamic Republic of
میراث فرهنگی کهگیلویه هم رییس و کارکنانش.
احمدی
Iran, Islamic Republic of
/ سواد نوشتن این متن را نداره
صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

صبحانه‌ای با طعم روحانی در دولت رئیسی

ضرغامی گویا بنا بر ترک عادت صبحانه‌های سیاسی‌اش ندارد؛ حتی حالا که در مقام وزارت میراث ...
معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

معلم نان ندارد، آموزش رمق ندارد

پنج میلیون و 800هزار تومان؛ متوسط حقوق فرهنگیان در سال 99. دریافتی‌ای که به گفته رئیس ...
خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

خاتمی و کروبی پس از سال‌ها روی جلد آمدند

مهدی کروبی و سیدمحمد خاتمی پس از یازده سال در نشست‌های جداگانه سخنرانی کردند که بازتاب‌های ...