تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸
کد مطلب : ۴۳۸۸۷۴
در مناطق مرکزی افغانستان اتفاق افتاد

(ویدئو) شکستن تلویزیون‌ها در روستا‌های افغانستان به دستور طالبان!

۰
(ویدئو) شکستن تلویزیون‌ها در روستا‌های افغانستان به دستور طالبان!
کبنا ؛
هرچند گروه طالبان مدعی است که در دولت آن‌ها آزادی بیان، فعالیت رسانه‌ها و استفاده از فناوری‌های نوین بدون هیچ مشکلی ادامه خواهد داشت، واقعیت این است که طالبان با هرگونه مظاهر تمدن و تکنولوژی امروزی به خصوص مواردی که می‌تواند واقعیت وجودی آنان را آشکار کند، مخالف‌اند؛ از جمله بیش از هر چیز از تلویزیون نفرت دارند.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، به تازگی در شبکه‌های اجتماعی ویدئو‌هایی از شکستن تلویزیون‌ها در روستا‌های افغانستان منتشر شده است. در تازه‌ترین ویدئو، مردم روستایی در مناطق مرکزی افغانستان (به احتمال زیاد غور یا بادغیس) پس از جمع کردن تلویزیون‌ها در میدان روستا، آن‌ها را از بین می‌برند.
در این ویدئو، یکی از ملا‌های منطقه خطاب به فرمانده طالبان می‌گوید که مردم روستا به دستور طالبان تلویزیون‌ها و بشقاب‌های ماهواره را جمع کرده‌اند. این فرد می‌گوید که تلویزیون را آمریکا و دیگر شرکای غربی آن به افغانستان آورده‌اند تا فرهنگ اسلامی مردم را از بین ببرند و دین و ایمان و قرآن آنان را خراب کنند. او اظهار می‌دارد که مردم به حکم طالبان آخرین پروژه آمریکا را که هدیه دادن همین تلویزیون‌های فساد آور بوده است، از بین می‌برند.
این تنها ویدئو در مورد از بین بردن تلویزیون‌ها نیست و در شبکه‌های اجتماعی چندین مورد از اقدام‌های مشابه در مناطق مختلف افغانستان را می‌توان مشاهده کرد.
   
طالبان برای اینکه مدرکی مبنی بر فشار آنان بر شهروندان و روستانشینان برای شکستن تلویزیون‌ها به دست ندهند، بیشتر به منابر مساجد متوسل می‌شوند. آنان امامان جماعت مساجد را مجبور می‌کنند تا ابتدا در خطبه‌های خود از ضرر‌های استفاده از تلویزیون صحبت کنند و بعد مردم را وادارند تلویزیون‌هایشان را در ملاعام از بین ببرند.
طالبان در حال حاضر، به خصوص در شهر‌های بزرگ، نمی‌خواهد به شکل کاملا آشکار مخالفت و دشمنی خود با مظاهر تمدن را نشان دهد؛ زیرا بیش از هر زمان دیگر به مشروعیت بین‌المللی نیاز دارد. 
نام شما

آدرس ايميل شما

گلوله‌ها در پنجشير خون گريستند

گلوله‌ها در پنجشير خون گريستند

شهادت فهيم دشتي با واكنش‌هاي بسياري ميان كاربران افغان و ايراني روبه‌رو شد. فهيم دشتي ...
مبارزه با تورم، با دستان خالي

مبارزه با تورم، با دستان خالي

از آنجايي که تورم توليدکننده در فصل بهار سال جاري به بالاترين طي 5 سال اخير رسيده، مي‌توان ...
بهبودیافته‌گانِ کرونایی به چند دوز واکسن نیاز دارند؟

بهبودیافته‌گانِ کرونایی به چند دوز واکسن نیاز دارند؟

محققان در مطالعات اخیر خود تاکید کردند آنتی بادی حاصل از ابتلا به ویروس کرونا نمی‌تواند ...
فایل های مرتبط