تاریخ انتشار
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳
کد مطلب : ۴۳۷۳۵۹
درخصوص طرح محدودسازی اینترنت؛

عباس عبدی به رئیسی نامه نوشت

۰
عباس عبدی به رئیسی نامه نوشت
کبنا ؛عباس عبدی نامه سرگشاده‌ای را در باره طرح محدودسازی اینترنت خطاب به رئیس‌جمهور منتخب منتشر کرده است.
به گزارش کبنا نیوز، عباس عبدی در روزنامه اعتماد نامه سرگشاده ای را درباره طرح محدودسازی اینترنت خطاب به رئیس‌جمهور منتخب منتشر کرده است.
در این نامه آمده است:
* ماجرا این است که اینترنت به‌رغم تمام مشکلاتی که دارد با دو عنصر مهم در هم تنیده شده است؛ اول کار و دوم زندگی جاری مردم. هر گونه محدودیتی در این زمینه با واکنش مواجه خواهد شد. واکنش‌ها نیز از تشدید اعتراضات میدانی گرفته تا خشم و بدبینی و حتی فحاشی رخ خواهد داد.
* این کار ناصواب و سوگیرانه برخی نمایندگان در هنگامه آغاز به کار دولت شما، ضربه سنگینی به فرآیند اعتمادآفرین به دولت شماست.شاید برخی معتقد باشند که هدف این طرح محدود کردن نیست. با توجه با سابقه طراحان و بی‌اعتمادی مطلق به آنان و خوشحالی زایدالوصف آنان هیچ فرد عاقلی این ادعا را نمی‌پذیرد.
* تصویب این طرح به کاهش امید و اعتماد نسبت به دولت شما منجر می‌شود. این ادعا یا فرضیه را می‌توان به سادگی و از طریق نهادهای موجود و معتبر نظرسنجی آزمون و تأیید یا رد کرد. این کار ناصواب و سوگیرانه برخی از نمایندگان در هنگامه آغاز به کار دولت شما، ضربه سنگینی به فرآیند اعتمادآفرین به دولت شما است.
* واکنش بسیار بدتر روند رو به رشد گرایش به مهاجرت از کشور است. این واکنش حتی از اعتراض‌های خیابانی نیز برای اداره امور خطرناک‌تر است. چون از یک سو ناامیدی را تشدید می‌کند، در حالی که اعتراضات خیابانی حداقل نوعی کنشگری و فعال بودن را نشان می‌دهد. از سوی دیگر کشور را از مهم‌ترین سرمایه‌اش که نیروی انسانی کارآمد است تهی می‌کند
* امیدوارم که اقدامی جدی و موثر برای بازسازی اعتماد و زنده کردن امید و جلوگیری از خروج سرمایه انسانی و مادی جامعه به عمل آید که این مسأله پاشنه آشیل مدیریت آینده کشور است.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...