تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب : ۴۳۷۰۱۰
در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت انجام گرفت

خارج کردن کیست ۳۰ سانتی متری از شکم خانم ۶۳ ساله

۰
خارج کردن کیست ۳۰ سانتی متری از شکم خانم ۶۳ ساله
کبنا ؛کیست 30*30 سانتی متر و با حجم ۳۰۰۰ سی سی مایع آزاد از تخمدان سمت راست خانمی ۶۳ ساله در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی (ره) خارج شد.
 به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت؛ بهناز کرمی متخصص جراحی زنان و زایمان در خصوص این عمل گفت: خانمی ۶۳ ساله با درد شدید شکم به بخش جراحی زنان مراجعه نمود که پس از معاینه و انجام بررسی‌های تشخیصی پاراکلینیکی شامل سونوگرافی، ام آر آی و آزمایشات مختلف نتایج اولیه تشخیصی بیمار توده‌ای با قوام کیستیک تمام شکم را پر کرده بود و تصویر یک کیست بسیار بزرگ و ابعاد حدودی  30*30 سانتی متر و حجم حدودی ۳۰۰۰ سی سی درون شکم و لگن رویت شد که با توجه به اثر فشاری آن بر بافت‌های اطراف، تشخیص دقیق آن مقدور نبود و بیمار سریعاً به اتاق عمل انتقال داده شد و پس از یک ساعت عمل جراحی کیست بزرگ به ابعاد حدودی ۳۰*۳۰ با حجم حدودی ۳۰۰۰ سی‌سی از تخمدان سمت راست این بیمار خارج شد. بعد از عمل این کیست با تشخیص احتمالی آدنو سروزی به واحد پاتولوژی بیمارستان جهت تشخیص نوع دقیق آن، ارسال شد.
وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه حال عمومی بیمار مساعد می‌باشد و در حال حاضر در بخش جراحی زنان تحت مراقبت و ادامه سیر درمان می‌باشد و در 24 ساعت آینده از بیمارستان مرخص خواهد شد.
وی در پایان اذعان داشت: کیست آدنوما سروزی: (Serous cystadenoma SCA) عموماً خوش خیم هستند و تنها ۵ الی ۱۰ درصد آنها قدرت بدخیمی حد فردی دارند. سیست آدنوما سروزی در ابعاد ۱ تا بیش از ۳۰ سانت (میانگین ۱۰ سانتی متر) متغیر است آنها دارای سطح بیرونی صاف و حاوی یک یا چند کیست دیواره نازک و پر از مایع شفاف و آبکی هستند که چنین کیست‌هایی باعث چرخش تخمدان و پارگی آن باعث خونریزی درون شکم می‌گردد.
دکتر محمد طاهر طیب زادگان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه و سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت از تلاش‌های مجدانه و مهارت متخصص حاذق و توانمند جراحی زنان و زایمان بیمارستان سرکار خانم دکتر بهناز کرمی، متخصص بیهوشی سرکار خانم دکتر اسفندیاری، متخصص رادیولوژی جناب آقای دکتر حسینی، کادر اتاق عمل، بخش جراحی زنان، ام آر آی، سونوگرافی، آزمایشگاه و سایر پرسنل بیمارستان جهت انجام این عمل تقدیر و تشکر نمود و آرزوی صحت و سلامتی برای همه بیماران از درگاه خداوند متعال مسئلت نمود.
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...