کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نماینده سازمان سنجش در دانشگاه یاسوج توضیح می‌دهد

(فیلم) کنکور سراسری در کهگیلویه و بویراحمد

9 تير 1400 ساعت 1:43

۲۲ هزار داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت می‌کنند.


 ۲۲ هزار داوطلب کهگیلویه و بویراحمدی در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شرکت می‌کنند.
نماینده سازمان سنجش در دانشگاه یاسوج گفت: امسال ۲۲ هزار نفر در رشته‌های مختلف تحصیلی در کهگیلویه و بویراحمد از امروز در رقابت کنکور شرکت می‌کنند.
سیاوش باقری با بیان اینکه ۶۰ درصد داوطلبان کنکور امسال خانم هستند، افزود: نیمی از شرکت کنندگان کنکور امسال درکهگیلویه و بویراحمد در گروه تجربی رقابت می‌کنند که این این گروه آموزشی مثل سال گذشته بیشترین شرکت کننده را به خود اختصاص داده است.
 
باقری با بیان اینکه کنکور سراسری امسال در ۶ شهر استان شامل یاسوج، گچساران، دهدشت، لیکک، چرام و لنده برگزار می‌شود، اضافه کرد: شرکت کنندگان در رشته ریاضی ۹۳۵ نفر، تجربی ۱۱ هزار و ۲۷۷ نفر، انسانی ۷۳۱۴ نفر، هنر ۱۰۱۳ نفر، زبان خارجی ۱۶۸۶ هزار نفر هستند.
وی با اشاره به اینکه این آزمون در چهار روز و از چهارشنبه تیر تا شنبه ۱۲ تیر صرفاً در نوبت صبح برگزار و در نوبت عصر نیز کار ضدعفونی حوزه‌ها انجام می‌شود، ادامه داد: همه حوزه‌های امتحانی از ساعت ۶: ۳۰ صبح باز هستند و همه داوطلبان باید با ماسک سه لایه در آزمون شرکت کنند.
 باقری با بیان اینکه فردا صبح چهار شنبه ۹ تیر داوطلبان گروه آموزشی هنر با دیگر داوطلبان این رشته در سراسر کشور رقابت می‌کنند، گفت: صبح روز پنجشنبه ۱۰ تیر داوطلبان گروه‌های آموزشی علوم ریاضی و علوم انسانی و صبح روز جمعه ۱۱ تیر هم داوطلبان گروه آموزشی علوم تجربی در این تورنمنت علمی با دیگر همه رشته‌های خود در سراسر کشور رقابت می‌کنند.
 نماینده سازمان سنجش در دانشگاه یاسوج با بیان اینکه صبح شنبه ۱۲ تیر داوطلبان گروه آموزشی زبان‌های خارجی شرکت می‌کنند ادامه داد: داوطلبان کنکور و همراهنشان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا حتماً دستور العمل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک و فاصله فیزیکی را رعایت کرده و از تجمع جلوی حوزه‌های برگزاری آزمون خودداری کنند.
باقری با اشاره به اینکه از روز یک شنبه ۶ تیر کارت ورود به جلسه کنکور روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت گفت: از روز سه شنبه ۸ تیر کار ستاد رفع نواقص شروع شده و داوطلبانی که مشکل کارت دارند به این ستاد مراجعه کنند.


کد مطلب: 436332

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/436332/فیلم-کنکور-سراسری-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1