کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کنایه سنگین روحانی به مناظره‌های انتخاباتی

19 خرداد 1400 ساعت 16:38

رئیس جمهور به حواشی مناظره‌های انتخابات و ادعا‌های کاندیدا‌های ریاست جمهوری واکنش نشان داد.


روحانی در اظهاراتی کنایه‌آمیز در جلسه هیات دولت:
* مشخص شد همه جا بی ایراد است؛ قوه قضاییه، قوه مقننه، نیرو‌های مسلح... فقط دولت ایراد دارد و آن هم عوض می‌شود!
* در این انتخابات جفا‌های بسیاری شد و بدترین جفا به خود نظام بود.
* اگر در این ۴۲ سال گذشته همه جفا و ظلم باشد، خب پس برای چه انقلاب کردیم؟
* این که میگوییم هیچ کاری نشده در این هشت سال، ظلم به مردم است. بسیاری از زیر ساخت‌ها، کشاورزی و فضای مجازی دست مردم است. چرا به ملت توهین می‌کنید؟
* آمار باید درست باشد. آمار را برخی طوری میگویند که از کل نقدینگی کشور بیشتر است، این آمار دروغ است. واقعیت را نمی‌شود بهم زد.
* در این مناظرات انگار همه بی ایراد هستند و فقط دولت ایراد دارد. در این انتخابات فهمیدیم همه جای کشور همه بی نقص هستند و فقط اشکال از دولت است!
* با شعور مردم بازی نکنید. ملت ایران ملت بزرگی است. همه این افراد (کاندیدا‌ها) انگار در ایران نبوده‌اند و از کره مریخ آمده‌اند.
* چقد خانم‌ها خوب شدند امروز! چه‌قدر اقوام و اقلیت‌ها خوب شدند! چه‌قدر شیعه و سنی با هم برادر شدند!
* آقای صدا و سیما چرا در بحث اقتصادی سوالی درباره جنگ اقتصادی مطرح نکردی؟ پس از سیل اعتراضات در مناظره دوم دو کلمه مطرح کردی!
* ما نگذاشتیم جنگ شود. چرا این را نمی‌گویید به مردم؟ من به وعده‌ام عمل کردم. در ۴ سال ۹۳ تا ۹۶، تورم متوسط ما ۱۱ درصد بود. در سال ۹۳، تورم ۳۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و هم رشد اقتصادی را از منفی به مثبت تبدیل کردیم. این دوران طلایی در ۵۰ سال اخیر بود.
* چرا این واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گوییم؟ ما فقط آخر ۹۴ و ۹۵ بی تحریم بودیم و رشد اقتصادی ما ۱۲.۶ درصد در سال ۹۵ بود. در سال ۹۷ وارد یک جنگ شدیم. آن‌هایی که می‌گویند ما در جنگ بودیم که باید بیشتر متوجه باشند شرایط چگونه است.
* هیچ منعی برای واردات واکسن به دست بخش خصوصی وجود ندارد.
* نامزد‌ها اگر از واکسن حرف می‌زنند همه چیز را بگویند، به خاطر تحریم تحویل واکسن به کشورمان به تاخیر افتاد.
* این حرف‌ها و تخریب‌ها نمی‌تواند روحیه دولت یازدهم و دوازدهم را تضعیف و تخریب کند. ما باید راه خود را ادامه دهیم و وزرا و مسئولان وظیفه دارند به دروغ‌ها و تحریف‌ها پاسخ بدهند. حالا صداوسیما می‌خواهد پخش کند می‌خواهد پخش نکند. به هر حال تاریخ پخش خواهد کرد چرا که تاریخ سعه صدر دارد و مثل صداوسیما نیست.
* وقتی می‌گویید رشد اقتصادی صفر بوده این دروغ است ما که نمی‌توانیم دروغ بگوییم شاید حقیقت را قلب کنیم، اما واقعیت‌ها را که نمی‌توان به هم زد.


کد مطلب: 435296

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/435296/کنایه-سنگین-روحانی-مناظره-های-انتخاباتی

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir