_BLOCK}']['prms'][2] = 17; $conf['{GET_VOICE_MAIN_BLOCK}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_VOICE_MAIN_BLOCK}']['cache_modified'] = '1397-10-24 11:05:26'; $conf['{GET_VOICE_MAIN_BLOCK}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_VOICE_MAIN_BLOCK}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child_voice'; $conf['{Doc_Rate_Box}']['cache_html'] = '0'; $conf['{Doc_Rate_Box}']['func'] = 'Get_Doc_Rate_Box'; $conf['{DOC_FEEDBACK_FORM}']['cache_html'] = '0'; $conf['{DOC_FEEDBACK_FORM}']['func'] = 'Get_Doc_Feedback_Form'; ?>_BLOCK}']['prms'][2] = 17; $conf['{GET_VOICE_MAIN_BLOCK}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_VOICE_MAIN_BLOCK}']['cache_modified'] = '1397-10-24 11:05:26'; $conf['{GET_VOICE_MAIN_BLOCK}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_VOICE_MAIN_BLOCK}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child_voice'; $conf['{Doc_Rate_Box}']['cache_html'] = '0'; $conf['{Doc_Rate_Box}']['func'] = 'Get_Doc_Rate_Box'; $conf['{DOC_FEEDBACK_FORM}']['cache_html'] = '0'; $conf['{DOC_FEEDBACK_FORM}']['func'] = 'Get_Doc_Feedback_Form'; ?> بخش سوم / هر شب با فرهیختگان؛ کاندیداهای شورای شهر یاسوج پاسخ دادند - کبنانیوز
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۴
کد مطلب : ۴۳۵۱۶۲
کبنا گزارش می‌دهد

بخش سوم / هر شب با فرهیختگان؛ کاندیداهای شورای شهر یاسوج پاسخ دادند

۲
۳
بخش سوم / هر شب با فرهیختگان؛ کاندیداهای شورای شهر یاسوج پاسخ دادند
کبنا ؛محسن تیربند، عنایت بهرامی نیا، حاتم پیام، مصطفی شجاعیان و غلامحسن قائد گیوی شنبه شب (14 خرداد 1400)، مهمان تالار گفت‌وگو و پرسش مجمع فرهیختگان استان کهگیلویه و بویراحمد بودند که با ارائه رزومه و سوابق کاری و پاسخ و به پرسش‌های فرهیختگان استان مورد ارزیابی قرار گرفتند.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، به تناسب، اعضای گروه فرهیختگان استان کهگیلویه و بویراحمد از افراد حاضر سؤالات مکرر و متعددی را پرسید که نوعاً سؤالات ناظر بر آینده و با نگرش بر برنامه‌های آتی آنها بوده است که برخی از این نامزدها پاسخ‌های خود را برای این پایگاه خبری ارسال داشته‌اند و علاوه بر آن، خانم سعیده دانشور اردکانی نیز که در شب‌های قبل‌تر مهمان تالار گفتگوی مجمع فرهیختگان بود، پاسخ‌ها و برنامه‌های خود را برای این مجله خبری ارسال داشته است که در ادامه از روئیت خوانندگان می‌گذرد. برخی از سؤالات بدین شرح است؛
1. دوستان و کاندیدای محترم چه برنامه‌ای جهت رفع فضاهای بی دفاع شهری ایجاد شده در شهر یاسوج دارند؟
2. مهم‌ترین شاخص برند سازی در شهر یاسوج چه مواردی است و چگونه می‌توان در جهت شناخت و توسعه شهر از آنها بهره جست؟
3. برای تأمین منابع پایدار برای توسعه وعمران و مدیریت شهری با تا کید بر نظام درآمد -هزینه در چهار چوب طرح‌های مصوب چه راهکارهایی می‌توانید ارائه کنید؟
4. چه شاخص‌ها و مؤلفه‌هایی را برای انتخاب شهردار آینده در نظر دارید یا لحاظ می‌کنید؟
5. هدف شما در انتخابات چیست و چه ظرفیتی را در خود دیدید که احساس مسیولیت کردید؟
مختصری از پاسخ‌های عنایت الله بهرامی:
ساخت و ساز و معماری در شهر یاسوج هنوز به اصالت واقعی نرسیده و ترکیب، «معماری در شهر یاسوج، ساختمان‌های بدون پارکینگ، ساختمان‌های دارای اضافه بنا که گاهاً از صد در صد نیز، تجاوز می‌کند و یا ساختمانهای بدون پروانه که شبانه بدون رعایت اصول فنی و ایمنی ساخته می‌شوند.» شاهد این ادعا است. معضل ساخت و سازهای غیراصولی در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، صدای مسئولان و کارشناسان را در آورده است، اما متأسفانه مدیریت شهری برنامه‌ای برای مقابله با این معضل تاکنون ارائه نداده و هر روز شاهد افزایش بی‌رویه ساخت و سازهای غیر اصولی هستیم.
متاسفانه در مناطق حاشیه‌ای شهر نیز مشکلات متعدد در ساخت و سازها وجود دارد و مجری طرح‌های هادی در مناطق حاشیه‌ای شهر معمولاً با بنیاد مسکن است، که در برخی مناطق تناقضاتی در ضوابط بنیاد مسکن و شهرداری وجود دارد و همین تناقضات باعث ایجاد مشکل در آینده این مناطق می‌شود.
 مستحضرید شهر یاسوج بر روی کمربند زلزله قرار دارد اما خیلی توجهی به این امر نشده و متأسفانه قوانین و ضوابط مقررات ملی ساختمان در بعضی از پروژه‌ها اجرا نمی‌شود. در حالی که نوار شمالی شهر یاسوج کاملاً بر روی گسل زلزله واقع شده است، اما می‌بینید هر روز بر تراکم ساختمان‌ها در این مناطق افزوده می‌شود و جالب است که قیمت املاک در این محدوده همچون تراکم ساختمان‌ها نیز در حال رشد روزانه است، در سال‌های اخیر کمیته نظارتی متشکل از مهندسان با تجربه تشکیل شده و هر چند روزی یکبار از ساختمان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد بطور اتفاقی بازدید می‌کنند که در صورت مشاهده تخلف، گزارشاتی را ارجاع می‌دهند تا جلوی ساخت و ساز نامناسب گرفته شود، این مهم به تنهایی نمی‌تواند باعث حذف مشکلات یاد شده شود، باید مدیریت شهری با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان بفکر چاره‌ای برای این معضل اصلی در شهر یاسوج باشند.
 
مختصری از پاسخ‌های سعیده دانشور نامزد انتخابات شورای شهر یاسوج؛
با توجه به این که تاب آوری در حقیقت تحمل فشارهای ناشی از عوامل مخرب طبیعی و انسانی بر کالبد شهری می‌باشد. مانند ترافیک، زلزله،  بحران‌های آبی سیل و....  بنابراین یکی  از وظایف مدیریت شهری و عضو شورای شهر بررسی دقیق راههای برون رفت از این معظلات می‌باشد.
مشکلات و محدویت های پارک جنگلی یاسوج:
۱. عدم وجود زیر ساخت‌های لازم اقامتی به منظور اقامت چند روزه.
۲. عدم وجود روشنایی در مسیر راه‌های اصلی وفرعی پارک.
۳. عدم امنیت کافی در محدوده عمومی پارک و در نتیجه عدم اطمینان خانوارها و گردشگران جهت اسکان و بهره مندی لازم.
۴. وجود متولیان متعدد (میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری، امورعشایر، شرکت نفت، فرمانداری و...) ولی کم مسئولیت در حوزه عمومی پارک.
۵. عدم وجود سرمایه گذار واقعی آشنا به خدمات و زیرساخت پارکهای تفریحی با رویکرد اقامتگاهی.
 و اما مزیت‌های پارک جنگلی یاسوج:
۱. گنجایش و ظرفیت بسیار بالای طبیعی پارک با مساحتی حدود ۱۱۰۰ هکتار
۲. در جوار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و مشرف بر شهر زیبای یاسوج  به عنوان پایتخت طبیعت ایران
۳. دارای پوشش کامل جنگلی و مرتعی طبیعی
 ۴. دسترسی آسان شهروندان و گردشگران
۵. چند وجهی بودن پارک به لحاظ کاربری‌های متعدد شامل (تفریحی، اقامتگاهی، نمایشگاهی، ورزشی، بازارچه، پارک شادی، پارک بازی، بازی‌های محلی، جشنواره‌ای، المپیادی و....)
و اما پیشنهاد عملی برای برون رفت پارک از معضلات و مشکلات وبرخورداری از خدمات متعدد در این پارک زیبا وطبیعی:
۱. شورای عالی پارک‌ها خاصه پارک جنگلی یاسوج در محل استانداری و زیر نظر معاونت عمرانی استاندار با ترکیب رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، شهردار، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری، مدیرکل امورعشایر، رئیس شورای شهر، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت نفت و مدیرکل راه و شهرسازی شکل بگیرد.
۲. طرح‌های جامع گسترش خدمات زیربنایی پارک در دستور کار شورای عالی پارک قرار گیرد.
۳. از سرمایه گزاران بخش خصوصی جهت سرمایه گزاری دعوت به عمل آید.
-----------------------------------
گزارش: آرام ایرانمنش
عضو مجمع فرهیختگان استان کهگیلویه و بویراحمد
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اینها می خواهند شهر را آباد کنند؟اینها یه مشت بیکار هستند که در سودای حقوق 15 میلیونی شورای شهر هستند
Iran, Islamic Republic of
شماها میخاید شهر اباد کنید ای پیام تو شهر اباد کن نیستی چون هیچ سوابق سیاسی نداری
فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: برای من خدمت کردن در دستگاه قضا مغتنم است. امروز مواجه شدم ...
تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

همتي و مهرعليزاده اما تمام توجه‌شان معطوف به اصلاح‌طلبان نيست. همتي در روزهاي اخير در ...
آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش‌رو گفت: گاهی ...