کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد:

نجات جان ۲ کوهنورد در کوه‌های سی سخت

16 خرداد 1400 ساعت 18:02

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امدادگران در دو عملیات همزمان ۲ کوهنورد را در ارتفاعات مناطق شمال شرقی و شمال غربی شهر سی سخت نجات دادند.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر این استان گفت: امدادگران در دو عملیات همزمان ۲ کوهنورد را در ارتفاعات مناطق شمال شرقی و شمال غربی شهر سی سخت نجات دادند.
به گزارش کبنانیوز، امروز یکشنبه (16 خرداد 1400) امان الله جهانبین اضافه کرد: طی تماس تلفنی با شماره ۱۱۲ کشیک امداد نجات خبری مبنی بر سقوط یک کوهنورد در منطقه نول (کوه گل) در شمال شرقی شهر سی سخت (شهرستان دنا) گزارش شد.
وی با بیان اینکه بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان دنا به منطقه اعزام شد، افزود: پس از پیمودن مسیر سه کیلومتری به فرد مصدوم که خانمی ۳۳ ساله (اهل استان فارس) رسیدند.
جهانبین بیان کرد: این مصدوم بعد از اقدامات امدادی و کمک‌های اولیه به مرکز درمانی شهر سی سخت انتقال داده شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با این حادثه تماس تلفنی دوم با شماره ۱۱۲ گزارشی مبنی بر سقوط فردی دیگر در منطقه بن رود در شمال غرب شهر سی سخت دریافت شد.
جهانبین اضافه کرد: بلافاصله تیم دوم امداد و نجات کوهستان با حضور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دنا به منطقه اعزام شد.
وی تاکید کرد: ضمن آتل بندی و کمک‌های اولیه، فرد مصدوم که مردی بومی منطقه و ۳۸ ساله بود را به پایین ارتفاعات منتقل و سپس با آمبولانس به مراکز درمانی شهر سی سخت انتقال داده شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر ۲ فرد مصدوم از ناحیه پا دچار شکستگی شده بودند که خوشبختانه با انجام امدادرسانی در اسرع وقت به آن‌ها مصدومان نجات یافتند و هر دو عملیات در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه پایان یافت.
 


کد مطلب: 435112

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/435112/نجات-جان-۲-کوهنورد-کوه-های-سی-سخت

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir