کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در دیدار مدیر کل زندان ها با استاندار کهگیلویه وبویراحمد مطرح شد:

قول مساعدت استاندار کهگیلویه و بویراحمد در زمینه رفع مشکلات اعتباری اشتغال زندان ها

16 خرداد 1400 ساعت 15:50

مدیر کل زندان های استان در دیدار با دکتر کلانتری استانداری استان بر لزوم توجه جدی به زندان ها و مرتفع نمودن مشکلات اعتباری برای زیرساخت های مهارت، آموزش و اشتغال زندانیان تأکید کرد.


مدیر کل زندان های استان در دیدار با دکتر کلانتری استانداری استان بر لزوم توجه جدی به زندان ها و مرتفع نمودن مشکلات اعتباری برای زیرساخت های مهارت، آموزش و اشتغال زندانیان تأکید کرد.
به گزارش کبنانیوز از یاسوج، در این دیدار منصور بیژنی مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان درخصوص تأمین اعتبارات عمرانی و ایجاد سوله های اشتغال برای زندانیان در راستای مهارت آموزی و ارائه حرفه های مفید برای زندانیان نکاتی بیان داشته و عنوان داشت: زندانی محصول همه ی جامعه است لذا برای بازگشت آبرومندانه بایستی با ایجاد سوله های مهارت آموزی در زندان ضمن آموزش حرفه و مهارت های سودمند به زندانی زمینه اشتغال و کسب درآمد را برای وی در زمان بازگشتش به اجتماع فراهم کنیم.
وی گفت: همه ی ما در قبال زندانی و خانواده او مسؤلیم لذا با ایجاد شغل و حرفه مناسب برای وی از بازگشت مجددش به زندان و آسیبها و چرخه جرم جلوگیری کنیم.
مدیر کل زندان های استان اظهار داشت: هر چند زندانیان در کلاسها و آموزشهای مختلف با کمک دیگر نهادهای آموزشی در زندان ها در حال کسب مهارت هستند ولی عدم وجود فضا و مکان مناسب و کارگاههای تولیدی ، تجهیزات و دستگاههای مهارتی عملاً آموزش وی ابتر می ماند که انتظار می رود طبق جلسات قبلی در ایجاد سالن ها و سوله های اشتغال در زندان های استان بالاخص زندان یاسوج ما را در این را یاری نمائید.
بر اساس این گزارش استاندار کهگیلویه وبویراحمد ضمن قدردانی از مسئولین زندان‌ها در راستای اصلاح و تربیت زندانیان و دغدغه آنان جهت مهارت آموزی برای آزادی پس از زندان گفت: زندانی در بند و گرفتار است و به خاطر جرم ارتکابی محکوم به حبس شده است اما همنوع ما و انسان هستند و حقوق انسانی آنان باید حفظ و رعایت شود.
کلانتری اظهار داشت: لازم است زمینه سالم‌سازی و بازپروری زندانیان فراهم شود تا بازگشت مفیدی به جامعه داشته باشند.
وی درخصوص بررسی مشکلات زندان‌ها در حوزه‌های مختلف و همکاری در جهت مرتفع کردن آنها و تأمین اعتبار، قول مساعدت و همکاری داد.
 


کد مطلب: 435104

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/435104/قول-مساعدت-استاندار-کهگیلویه-بویراحمد-زمینه-رفع-مشکلات-اعتباری-اشتغال-زندان

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir