تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۴۳۴۹۴۰
کبنا بررسی کرد

فراز و فرودهای سیاسی درخشنده پور

۸
۱
فراز و فرودهای سیاسی درخشنده پور
کبنا ؛تأیید صلاحیت نستور درخشنده پور در انتخابات میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گچساران و باشت را باید یکی از مهم‌ترین اتفاقات سیاسی در این حوزه انتخابیه خواند.
وی که سال‌ها پیش و در دوران ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی شهردار گچساران بود حالا در یک دوره‌ی خاص و بعد از تجربه‌های مختلف مدیریتی و سیاسی مجدداً به آن حوزه انتخابیه برگشته است تا در قامت یک یک اصولگرای صاحب فن و متخصص با تجربه شانس خود را برای چیزی که در بویراحمد قبل از آن که در معرضش قرار گیرد با رد صلاحیت از دست داد مجدد امتحان کند.
درخشنده پور پیشتر و در انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه بویراحمد بصورت خیلی جدی و در یک تقابل شدید با مهدی روشنفکر و زیر فشار طیف نزدیک به وی فعالیت انتخاباتی جدی و پیگیرانه داشت. اما درخشنده پور در آن مقطع صلاحیتش به تأیید شورای نگهبان نرسید. آن عدم تأیید صلاحیت پایان درخشنده پور نبود وی نشان داد عزمش برای انتخابات در یک بازه بلند مدت جزم شده است و خیلی زود در یک دیدار پر حاشیه در کنار نادر منتظریان‌نامزد طیف رادیکال اصولگرایان بویراحمد و ستار هدایتخواه لیدر اصلی این‌جریان به همراه سید مسعود حسینی از رهبران این طیف دستان هم را بالا بردند تا اگر چه درخشنده پور به تندی آماج حمله طرفداران روشنفکر قرار گیرد اما در پی یک مشروعیت سازی سیاسی برای خود بر آمده باشد که حالا مشخص می‌شود تا حدودی به آن خواسته رسیده است.
 انتخابات تمام شد و گزینه‌ای که درخشنده پور خود را رقیبش می‌دانست با رأی بالایی به مجلس رفت.
 تعطیلات ۱۴۰۰ و حضور درخشنده پور در فرمانداری گچساران بهت و تعجب همگان را در پی داشت اما حالا این بهت به دو سؤال اساسی رسیده است که اولاً شرایط انتخاباتی وی در آن حوزه انتخابیه چگونه خواهد بود و ثانیاً این تأییدیه و اعتماد بنفس ناشی از آن چه مسیر جدیدی برای درخشنده پور بوجود خواهد آورد و آیا نقطه هدف وی بویراحمد و دنا است یا موضوع دیگری؟
برای پاسخ به سؤال اول رسیدن به یک تحلیل ابتدایی نیز سخت است. رد صلاحیت دو گزینه اصلی این انتخابات و کوچ سید ناصر حسینی پور به گچساران معادلات را بهم ریخته است اما درخشنده پور قطعاً بر روی رأی برخی از نیروهای سیاسی و اجرایی که سابق با آنها ارتباط داشته است حساب کرده است و یا اینکه گزینه مورد حمایت یکی از دو طیف اصلی در آن حوزه انتخابیه شود. روزهای آینده و اتفاقات پیش رو جواب سؤال اول را روشن خواهد کرد اما برای سؤال دوم‌قطعاً هم‌پاسخ دادن راحت نیست و هم اینکه باید زمان بیشتری را به انتظار نشست. هر اتفاقی در گچساران و باشت بیفتد نگاه بلندتر درخشنده پور اما به بویراحمد است جایی که او حالا هم تا حدودی از بابت صلاحیتش امیدوار است و هم اینکه اصولگرایان و بخش‌های معتدل جامعه نظر مثبتی نسبت به وی دارند و از همه مهم‌تر می‌تواند آلترناتیوی برای روشنفکر در صورت ضعف و یا عدم اقبال طرف داران فعلی‌اش باشد. درخشنده پور نشان داده است جدی و پرامید است و هرگز از تلاش دست بر نمی‌دارد و خستگی نمی‌شناسد بنابراین او در همین انتخابات نیز تا لحظه آخر تمام راه‌های ممکن را امتحان خواهد کرد و بعید نیست هر اتفاقی برای مدیرکل سابق مسکن و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در پیش باشد و او بعد از نزدیک به سه دهه رجعت دوباره به گچساران موفقیتی ققنوس وار داشته باشد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
واقعا من به عنوان یه شهروند از عملکرد این اقا.
ایشون در دولت اصلاحات مدیر مسکن وشهرسازی بود
در انتخابات ۹۸ از طرف شورای نگهبان رد صلاحیت شد
فورا به سمت منتظریان اصول گرا کوچ کرد
تا بتواند در دوره های بعد بواسطه این رفاقت با اصولگرایان از سد شورای نگهبان عبور کند
مثلا تو این چن ماه چکار کرد که دوباره تایید صلاحیت شد؟
فقط به واسطه دوستی با اصولگرایان‌ .
واقعا خجالت‌اوره
ایشون نمی‌دونه اگر دوره بعد تو بویراحمد بخواد رقیب همین دوستان بشه دوباره رد صلاحیت میشه
عبدالصدیق
Iran, Islamic Republic of
تایید
بهادر
Iran, Islamic Republic of
راه ما ادامه دارد....یا امام رضا
نشان
Iran, Islamic Republic of
اخ و بخت عسکر
Iran, Islamic Republic of
قربون آقا جانم حضرت آقا خامنه ای بشم که از قلبم بیشتر دوستش دارم خدا را به جان و آبروی امیرالمومنین قسم میدم که حضرت آقا را تا ظهور امام زمان از کلیه بلیات مصون و محفوظش بدارد ولی واقعا این شورای نگهبان قدر این حمایت و اعتماد را به این شورا را نمی داند مثلا آقای درخشنده پور برای یاسوج تایید نمیشه ولی برای گچساران تا یید میشه آقای تاج گردون را عدم احراز می زنند میگن به خاطر مسائل اونور میان ناصر را تایید میکنن می فرستن گچساران آیا این شورا سیاسی کاری نمی کند آیا ارزش این همه حمایت را می دانند این چه شورای است آیا این اعضا در ایام انتخابات نماز می خوانند
ه
Iran, Islamic Republic of
تامرایی قدرته نونه متاسفانه
جمال
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر درخشنده پور
✌️✌️✌️✌️. انشاالله که موفق میشه
Faram.j
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر خستگی ناپذیر دکتر درخشنده پور
تأثیر طالبان بر اقتصاد ایران

تأثیر طالبان بر اقتصاد ایران

سقوط دولت افغانستان و روی‌کار‌آمدن طالبان، شرایط این کشور را در همه زمینه‌ها در ابهام ...
اوین زیر ذره‌بین

اوین زیر ذره‌بین

انتشار فیلم‌های دوربین‌های زندان اوین و رفتارهای غیرانسانی منتشر‌شده سبب واکنش‌های بسیاری ...
جلسه دومین روز بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم

جلسه دومین روز بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم

جلسه دومین روز بررسی صلاحیت کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم، بعدازظهر یکشنبه ۳۱ مرداد با ...
1