تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۴۳۴۸۱۶
یادداشتی از سیدعلی عباس محدث؛

عدالت بدون وحدت؟

۱۵
۱
عدالت بدون وحدت؟
کبنا ؛سیدعلی عباس محدث دانشجوی دکتری جامعه شناسی در یادداشتی نوشت: موقع انتظار به سرآمد. هشت سال دنده‌های مردم را به نام برجام در شکمشان خورد کردند تا نوزاد نامشروع کدخدا را در رحم اجاره‌ای لیبرالسیم بنفش، و به قیمت خدمت در برابر جان دادن و دین سپردن ملت، بزرگ کنند. فرزندی که از ابتدا هم نه روح داشت و نه حق حضانتی برای مادرش قائل بودند. در واقع شائبه‌ای ایجاد کردند تا غرب گدایان، ما را به تمسخر بکشند و ملتمان را از اراده خود وانهند.
اما این ملتی است که 42 سال شائبه‌ی شوم وابستگی را به دلشان گذاشتند و هر ننگی را با هر رنگی به رسوایی رساندند. آنجا که مرحوم امام (ره) خطرشان را از هر بیگانه‌ای بدتر دانست، توجه نکردیم، آنجا که ملت را در سخت‌ترین شرایط تاریخی (جنگ تحمیلی) گرفتار خیانت‌های خود کردند و در رفتند، باز هم از رنگ و ریش‌ها فریب خوردیم و دوباره به مصیبت آزادی طلبان دروغین و تمدن جویان فرهنگ باخته و بی کیاست گرفتار شدیم.
توطئه و خطرات را بی شمار رد کردیم و نفرت و کینه توزی از ملت را تجربه کردیم، ولی دوباره دَمَل چرکین جاسوسی و انسدادِ در رونق و موفقیت بر پای ملت ظاهر شد. هرچه امید و انتظار، هرچه گشایش بود و اقتدار، تولید و ابتکار، اتحاد و بود و انسجام و در یک کلمه، تمام داشته‌هایی که در هسته‌ای و کشاورزی و مسکن و اشتغال و ... داشتیم را، با «کلیدی» زنگار زده از بی خردی و نالایقی قفل زده و با قطار بی مدیریتیِ دولتی فرسوده، منزوی، متمول و ناکارآمد، به ته دره جهل و جمود انداختند.
کسانی که عملکردشان 8 سال تیره بختی بود، بر ناقوس بی خردی نواختند که اگر «ابراهیم» از خراسان آمد، خیابان‌ها مرزبندی، چرخ اقتصاد شکسته، تولید مسدود، آزادی محدود و جنگی دوباره گریبان گیرمان خواهد شد. از آن وقیح‌تر آن بود که با نفوذ دادن «تتلو» به حریم امن عدالتخواهی، بهانه‌ای یافتند تا همانگونه که می‌خواستند جای شهید و جلاد را عوض کنند، فرهنگ تتلویسیم که نتیجه تعامل جنبش‌های سبز و بنفش با منادیان حقوق ستیز بشر بود، تصوری بسازند که انگار با لکه‌ای حرام می‌توانند اقیانوسی را حرام کنند.
چرخ روزگار چرخید تا عدالتخوانه مملکتمان به دست حکیم و مرادی فرزانه افتاد. با جوانان و آزادی خواهان صمیمی‌تر از مادر بود. برای بازار و کسب کار ملت، به تنهایی دموکراتیک‌ترین دولت شد. فقط با محوریت قراردادن ملت، بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولیدی را که با تدبیر دولت، مسدود و مقروض و مستهلک شده بودند، در اندک زمان ممکن در مسیر تولید و اشتغال و حمایت از مردم قرار داد. بدون از کشیدن روبان، در تمام خیابانهای این ممکلت و با مردم خود همراه شد و گره از مشکلاتشان باز کرد. و این شد که ساربان منافع ملت، خواستگاه ملت شد. حتی کسانی که به نوعی در دستگاه‌های دولتی، دستشان تا مفرغ در فسادهای متعدد آلوده است، ناامید از دنیای عادلانه‌اش نیستند.
آری، سخن از عادلِ دادگسترمان، سید ابراهیم رئیسی است.
این نسیم خوش دادگری و عدالتخواهی را چگونه تقسیم کرده‌ایم؟
بدون شک؛ مهم‌ترین جریان فکری حامی حضرت آیت الله رئیسی، مردمی هستند که از رنگ‌ها و تعلقات چپ و راست، متنفر شده‌اند. مردمی که خود انقلابی بوده و در این سال‌های به هیچ رنگی درنیامده‌اند و اگر حمایتی داشته‌اند، به حکم انسانیت و عقلاینت خود رأی داده و به مصلحت نظام و انقلاب پشتیبانی کرده‌اند. ملتی که عقد اخوتی با هیچ کس نبسته و آرمانهای اسلام، انقلاب، امام (ره)، شهدا و رهبری را افضل بر هر اندیشه‌ای دانسته‌اند.
پس هر جبهه‌ای و ائتلافی و گروهی که به نام وحدت باشد، باید مقبولیت مردمی را هم داشته باشد. علمدارانی که امروز بیرق خودخوانده برافراشته تا افتخار قیام ملت را به نام خود سند بزنند، باید بدانند، راه ملت و رویدادی که ان شاء الله رقم خواهد خورد، نشأت گرفته از خون هزارانی شهیدی است که پای در چکمه عد آلت داشتند و مهر بر ولایت بسته بودند تا خونشان مبنای اتحاد ملت باشد.
بر رفتار خود بنگرید. آیا یک مشی و این همه نام سزاوار است؟ یک هدف و این همه فراز پذیرفتنی است؟ یک مسیر و این همه کارشکنی در جریان عدالت شایسته است؟ اگر افق اتحاد تا پایان روز 28 خرداد نیست، پس چرا همه را به نام وحدت نام نهاده‌اید؟
خرسندی ملت به این است که این بار منفعت طلبان نمی‌توانند دست در جیبشان کرده و هر آنچه اندوخته‌اند را به یغما ببرند. شادمانی مردم به این است که خدمت صادقانه آیت الله رئیسی را دراین مدت اندک به عینه دیده‌اند. فکر نکنید که هر کسی را لایق فرماندهی بر مردم است؟ امروز، همه ملت ایران امیدوار هستند که با انتخاب حضرت آیت الله رئیسی، طوق وابستگی‌های سیاسی به چپ و راست را برداشته و انزوای اقتصادی را کنار زده و برای سربلندی ایران اسلامی از کمترین جفا هم نگذرند تا بزرگترین افتخارات را بدست آورند.
بنابراین هر عَلَمی به غیر از وحدت ملت و هر نشانه‌ای به جز نشانِ تعلق به ولایت در ذهن مردم نیست.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

ح ع
Iran, Islamic Republic of
اخی که چقد تو این چن سال هی التماس میکنی و مطلب میزنی بی فایده است..اونونم بخاطر پست گرفتن بند خدا اینجوری که هستی خوبه که بیکار نشستی توی اون اناق خالی از هیچ..و حقوق هم میگیری پس دیگه خوشحال هم باش...دکتری هم نداره..تا ارشد هم بیشتر نخونده
ع ح
Iran, Islamic Republic of
تا کور شود هر آنکه نتواند دید......
درود بر دکتر محدث عزیز که سالها است بلای جان مفسدین و شبکه های فساد استان بوده و نوچه های مفسدین را اینگونه به جفنگ گویی وا داشته است.
به حق که آرمان ملت ایران وجود چنین جوانان شجاع، نترس، خلاق و مدبری است که نه تنها پا بر نماد استکبار گذاشته اند بلکه تفکرهای ذاله و رفتارهای پست را نیز به زباله دان انداخته اند.
بنویس که دلمان از بی مهریها خون است و وجود نوچه های فساد و تباهی را طاقت نگارش تو را نیست.
بنویس که اینها در اوج قدرت هم برای شما پر کاهی بیش نبودند.
مراد
Iran, Islamic Republic of
توکه میترسی اسمتو بنوسی، اصلاً یک کلمه از متن سید را فهمیدی؟ نوشته دکتر؟ این همه عقده را میدانم از چیست. اگر سید عزیز ما خشک و خالی فقط قدم بزنه برای امثال تو ترسناک است. چون در این سالها هر مطلبی نوشته علیه پلیدهای دولتی و کارگزارن مفسد بوده و اتفاقاً همه هم رسوا شدند.
همکار
Iran, Islamic Republic of
میدونی چرا داری می سوزی؟ چون نوک قلمش از آتش جهنم هم براتون سوزناک تر است. دلم برات میسوزه که اگر برگرده به قدرت دو سومتون سکته را زدین. خودت میدونی چی میگم.
آفتاب تابان
Iran, Islamic Republic of
خورشید درخشان عدالت، آسمان ایران را گرفته و نخواهد گذاشت که دوباره رحم های اجاره ای و فرزندان نامشروعش تولدی دوباره بگیرند. بنویس سیدجان. بنویس که آفتاب عدالت آمد.
منصوری
Iran, Islamic Republic of
نمی دانم چرا اینها تفرق را بر وحدت ترجیح می دهند؟
صادق
Iran, Islamic Republic of
جناب ح ع
دلم برات میسوزه که همیشه به دنبال اینی که خودتو مشهور کنی. تمام مسئولان و مدیران و نمایندگان جپ و راست را این سید بزگوار و انقلابی نقد کردند. به نظرتون به کی التماس کرد؟ خودت شرم نکردی بر این بی حیایی؟...
سیدامیرمحمدمحدث
Iran, Islamic Republic of
ارزش سلام را نداری ....
ولی افاضات پراز عقده و کینه ات نشان از لرزه هایی دارد که برتن همقطارانت افتاده ، عدالتخواهی ، باج ندادن و کاسه نلیسیدن ، له له نزدن برای پست و مقام همیشه تاوان داشته ، علی هم از جفای نفهمی مردم و معامله گری های اربابان زمان ، سر در چاه کرد و بر حال و روز مردم گریست ، یقینا" شهامت میخواست که نامت را بنویسی تا هویت نفرت انگیزت مانند کلام ترس آلود و کینه توزانه و عقده دارت مشخص میشد .
شما مانند نمایندگانتان که در مناظرات ، مدرک دکترای آقای رئیسی را شش کلاس سواد حوزوی خطاب میکردند ، در حد فهم و کمال خودتان حرف میزنید ، شماها که نه کمال دارید و نه مدرک و نه حتی درک .
پس زمانی حرف بزنید که شهامت ابراز وجود کنید .
دوست خوب من
Iran, Islamic Republic of
میدان استفاده از سیاست را باز دیده اند و هر کس برای خودش مشغول افتتاح ستاد و برنامه ریزی برای بعد از آن است. این چه عدالتی است که تحمل همدیگر را ندارند و هر روز با نیش و کنایه علیه همدیگر، مردم را دسته بندی کرده اند؟
سیدامیرمحمدمحدث
Iran, Islamic Republic of
سلام...
سلام بر تو که در ۱۱ سالگی به مصاف دشمن در جنگ ۸ ساله رفتی و سالهاست با قلمت بر هیمنه‌ی پوشالی منافقین درونی حمله میکنی ، عدالتت را میستایم که عزت و شرفت را به پست و پول نفروختی ، کامنت های خناثان و کاسه لیسان را که میخوانم و حافظه تاریخی ام را که تکانی میدهم و در آیات قرآن نیز سیر و جستجو مینمایم ، معصومیت رهروان علی(ع) و سربازان خمینی کبیر(ره) و یاران امام خامنه ای(حَفَضَکُم الله) بیشتر پی میبرم .
تاریخ پراست از ابوجهل و ابولهب و خوارج اما مختارها همیشه شمشیرهایشان آخته تر بوده ، چون در راه حق قدم برمیدارند...
سایه ات مستدام یادگار دفاع مقدس ، سرباز حریم امن ولایت...
mohammad
Iran, Islamic Republic of
استاد عزیز ممنونم از تحلیل زیبای شما.
بخدا عدالت را فدای وحدتی میکنند که اصلا نیست
ع ح
Iran, Islamic Republic of
جناب کبنا چرا مطالب را منتشر نمیکنی؟ نکنه .....
محمدرضا جان پناهی
Iran, Islamic Republic of
باسلام :درمورد آقای رییسی ؛؛!!!قبلا هماهنگی‌های لازم انجام شده ::: ؛!!!!!مهم مشارکت استانی است ؛که از جیب خودشان ضرر میکنند ؛؛مردمش ۰اما آخرین استان گستره وآبادانیست !!!!درچهل ودو سال هیچ کار ی برای این مردم نکرده :::همسایه های این استان را ببینید !!!در آبادانی ؛؛؛!!!!تا لکنت زبان بگیریم ۰۰۰۰۰وعدالت را رذالت بخوانیم ۰۰۰
Iran, Islamic Republic of
بی خاصیت ترین یادداشت ها را همین آقا می نویسد.
حیف سایت وزین کبنا که چنین مطالب بی ارزشی را منتشر می کنه.
محمود
Iran, Islamic Republic of
بی خاصیت کسانی هستند که به سادات و نوادگان زهرای اطهر توهین می کنند و از سواد و دانش و علم و عرفت بی بهره شده اند.
خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

کاندیدای محترم هوشیار باشند که می‌توانند در انتخابات به جای تکه پرانی و درشت گویی علیه ...
فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: برای من خدمت کردن در دستگاه قضا مغتنم است. امروز مواجه شدم ...
تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

همتي و مهرعليزاده اما تمام توجه‌شان معطوف به اصلاح‌طلبان نيست. همتي در روزهاي اخير در ...