کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان؛

مرگ 4 بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

20 ارديبهشت 1400 ساعت 21:52

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزايش شمار قربانیان کووید19 استان به 630 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 4 بیمار جان خود را از دست داده اند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزايش شمار قربانیان کووید19 استان به 630 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 4 بیمار جان خود را از دست داده اند.
 به گزارش کبنانیوز از یاسوج، پرویز يزدان‌پناه افزود: هم اکنون 380 بیمار در بيمارستان هاي استان بستري مي باشند كه 196 نفر مبتلای قطعی و 27 نفر از اين بیماران در بخش مراقبت هاي ويژه تحت درمان هستند.
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 42982 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از 427 نمونه دريافت شده از آزمايشگاه سلولي و مولكولي ياسوج كه شامل تست هاي PCR حدود 35 درصد موارد مثبت بودند كه بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و دنا و از 284 نمونه رپید تست 19 درصد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های کهگیلویه، بویراحمد و لنده بودند.
يزدان‌پناه خاطر نشان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند. همچنين در دورهمي ها و تجمعات شركت نكنند، از مسافرت به استانهاي مجاور نيز پرهيز نمايند و از تردد در مكان هاي شلوغ و پرخطر خودداري نمايند.
وی اظهار داشت: با توجه به روند نزولي بيماري در استان مردم نبايد دچار عادي انگاري شوند و رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي را ننمايند زيرا در اين شرايط،احتمال روند صعودي در استان وجود دارد كه نتيجه آن مرگ و مير عده اي از هم استاني ها خواهد بود.
 


کد مطلب: 434005

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/434005/مرگ-4-بیمار-کرونایی-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir