کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران:

آغاز فاز دوم واکسیناسیون عمومی گچساران / شهرستان گچساران نارنجی شد

14 ارديبهشت 1400 ساعت 18:23

مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران از آغاز فاز دوم واکسیناسیون در شهرستان گچساران خبر داد.


مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران از آغاز فاز دوم واکسیناسیون در شهرستان گچساران خبر داد.
به گزارش کبنانیوز از گچساران، روز دوشنبه (13 اردیبهشت 1400) مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران در این خصوص گفت: در فاز اول واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان انجام گرفت. با توجه به اینکه غالب مرگ و فوتی ها مربوط به گروه سنی بالای ۶۵ سال می باشد؛ در آغاز فاز دوم قرار است تا با واکسینه شدن این گروه سنی، در یک اقدام سریع تا حد امکان  فوتی های بیمارستان فروکش گردد. لذا در گام اول از فاز دوم، واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال آغاز، تا مرحله به مرحله با واکسیناسیون سنین پایین تر این فاز به اتمام برسد.
غلامیان در ادامه تاکید کرد: قطعا در هر مرحله تمامی افراد گروه هدف واکسینه خواهد شد و همشهریان عزیز هیچ عجله ای به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت نداشته باشند تا با برنامه ریزی های انجام گرفته، با آرامش و نظم کافی به اهداف واکسیناسیون برسیم.
دبیر کمیته واکسیناسیون عمومی شهرستان در پایان گفت: در رنگ بندی کمیته اپیدمیولوژی کنترل کووید ۱۹، رنگ گچساران از ۱۳ اردیبهشت نارنجی اعلام شده است؛ اما شروع واکسیناسیون عمومی و بهتر شدن وضعیت رنگ شهرستان به هیچ عنوان نباید موجب عادی انگاری و شکست پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه گردد و کادر بهداشت و درمان همچنان با تمام توان بر افزایش بیماریابی و نمونه گیری در مراکز ۲۴ ساعته، رهگیری بیماران شناسایی شده، آموزش، گشت های مشترک در سطح صنوف شهرستان و همچنان اجرای صحیح فرآیندهای درمانی در بیمارستان، ادامه خواهند داد.


کد مطلب: 433781

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/433781/آغاز-فاز-دوم-واکسیناسیون-عمومی-گچساران-شهرستان-نارنجی

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir