کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

با صدور پیامی انجام گرفت

پیام تسلیت نماینده کهگیلویه بزرگ بمناسبت فوت «میرفتاح شفیعی سوق»

23 فروردين 1400 ساعت 19:22

در پی درگذشت فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام سید محمد موحد پیام تسلیتی صادر کرد.


در پی درگذشت فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام سید محمد موحد پیام تسلیتی صادر کرد.
به گزارش کبنا؛ حجت الاسلام المسلمین سید محمد موحد نماینده مردم شریف کهگیلویه بهمئی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی درگذشت فرهنگی خوشنام استان کهگیلویه و بویراحمد را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر می‌باشد:
به نام خداوند مرگ و حیات/که جز او نداریم راه نجات
ضایعه عروج مردی از جنس معرفت و فضل، معلمی پاک سیرت از اهل سیادت، استاد سید فتاح شفیعی معلم و مدرس بازنشسته ادبیات دیارمان همگان را در بهتی عمیق فروبرده است. مبرهن است که داغ فنا و مرگ بر جبین جنّ و انس زده شده و هیچ ذوی الحیاتی از چنگال مرگ، رهایی نخواهد یافت و کائنات به اصل موعود خود باز خواند گشت که گفته‌اند: کلُّ شیئ یَرجعُ الی اصله./ما زِ بالاییم و بالا می‌رویم/ما زِ دریاییم و دریا می‌رویم/هر کسی کو دور ماند از اصل خویش/باز جوید روزگار وصل خویش/که همه و همه ترجمان آیه شریفه:"انا لله و انا الیه راجعون" است. مرگ دانشوران و آگاهان بیش از همه، جانکاه است و جبران ناپذیر. از میان این سلسله، مردی دل آگاه و فهیم از تبار سادات، رخ در نقاب خاک کشید که گوهر عمرش را در روشن کردن چراغ دانایی بر سرِ هر کوی و برزنی مصروف نمود و در تاریخ این سامان، جاودانه ماند. شاد روان استاد سید فتاح شفیعی بسان باغبانی ماهر و خوش نفس، هزاران نهال پاک دانش را در این جغرافیا کاشته که اینک قد برافراشته و اکنون هرکدام منشاء و منبع برکاتی مؤثر در حوزه‌های پزشکی، مهندسی، اقتصادی، دینی و ادبی‌اند. فروتنی و تواضع، نزاکت در کلام و رفتار، تقید به مبانی و آموزه‌های دینی و اخلاقی و تسلط به حوزه ادبیات و علوم ادبی از استاد متوفا، چهره‌ای متمایز ساخته است. بی شک عناصری این چنین که پرچم علم و دانایی را بر بام دل‌ها برافراشته‌اند هرگز نام و یادشان از صحیفه تاریخ زدوده نخواهد شد که گفته‌اند:/هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/ثبت است بر جریده عالم دوام ما/
اینجانب با دریایی از تأثر و کوهی از تألم، ضایعه ارتحال این دانای دیارمان را از سویدای جان محزونم به سلسله سادات رضاتوفیق، جامعه فرهنگیان و همسر و فرزندان و جمیع منسوبان و شاگردان مکتبشان، تعزیت و تسلیت عرض می‌کنم. همنشینی با عالمان مقرب الهی را در خلد برین برای آن معلم رحیل و نعمت صبوری برای بیت معزَّی از خداوند رحمان مسألت دارم.


کد مطلب: 432980

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/432980/پیام-تسلیت-نماینده-کهگیلویه-بزرگ-بمناسبت-فوت-میرفتاح-شفیعی-سوق

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir