تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۲
کد مطلب : ۴۳۲۹۱۰
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

اعمال محدودیت‌ها از امروز شنبه در همه شهرهای با وضعیت قرمز به مدت ۱۰ روز/ رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اساس کار ماست/ لزوم برخورد قاطع با نقض کنندگان قرنطینه و شیو نامه‌های بهداشتی

۰
بدون همکاری مردم تلفات کرونایی زیاد می‌‎شود ( + فیلم )
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمام هم وغم ما تأمین سلامتی و جان مردم است و با پرهیز از دورهمی ها، اجتماعات و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تعطیلی اغلب فعالیت‌ها، با ماسک زدن و عدم خروج غیر ضرور از منزل بتوانیم شرایط را به حالت عادی برگردانیم.
 به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، حسین کلانتری در جلسه اضطراری و در حاشیه نشست ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد: همه موظفیم به صورت کامل برای اجرای مقررات و مصوبات ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا هماهنگ عمل کنیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: افرادی که تست آنها مثبت اعلام شده است و قرنطینه را رعایت نمی‌کنند به مراکز قانونی معرفی و مجازات می‌شوند.
کلانتری با بیان اینکه؛ برای جلوگیری از نقض شیوه نامه‌های بهداشتی همه پای کار باشند تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مهمترین راهکار کنترل شیوع بیماری، کاهش مرگ و میر و کنترل وضعیت کرونایی است.
  
کلانتری با بیان اینکه بخش‌های دیگر بیمارستان شهید جلیل برای احتمال شرایط سخت‌تر آماده شود، گفت: بهداشت و درمان و ستاد استانی برنامه ریزی لازم را در این خصوص داشته باشند.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شرایط و نظارت و بازرسی‌های منظم و سازماندهی شده برای پرهیز از هرگونه سهل انگاری وعادی انگاری در همه شهرها به خصوص شهرهای با رنگ بندی قرمز و نارنجی در استان تاکید کرد.
کلانتری بهترین و موثرترین راه مقابله و مهار این بیماری را رعایت نکات بهداشتی، پرهیز از تجمع و تردد غیر ضروری و دورهمی‌ها بیان کرد و گفت: همه مردم کمک کنند و این موارد را به طور کامل و دقیق رعایت کنند.
حسین کلانتری گفت: تمام کسانی که بانی برگزاری یک تجمع می‌شوند، ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا شاکی آنهاست.
وی اظهار داشت: برگزاری هرگونه تجمعی در استان کهگیلویه و بویراحمد تحت هرعنوانی در این شرایط که خطر تلفات جانی ناشی از کرونا را افزایش می‌دهد، ممنوع بوده و با برگزار کنندگان برخورد جدی و قانونی می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: راهی جز اینکه مردم کمک کنند نیست و بدون همکاری مردم تلفات جانی ناشی از کرونا زیاد می‌شود.
کلانتری به سخت گیرانه تر کردن ترددها در ورودی شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد و افزود: شرایط کرونایی متفاوت شده است و با شرایط جدیدی مواجه هستیم و به سمت پیکی حرکت می‌کنیم که بالاترین شیوع را داراست.
وی تصریح کرد: با توجه به محدویت هایی که در حوزه بهداشت و درمان به لحاظ تعداد بیمارستان‌ها و تخت‌های بیمارستانی داریم باید تلاش کنیم شرایطی را به وجود بیاوریم که وضعیت کرونایی در استان بحرانی نشود.
 کلانتری با بیان اینکه کنترل‌ها یک ابزار است و کافی نیست تاکید کرد: مراجعات، نظارت‌ها، بازرسی‌ها، ورودی‌های شهرها، عزا و عروسی‌ها و افرادی که در قرنطینه هستند با جدیت کنترل شوند.
 وی با تاکید به اینکه کار فرهنگی و رسانه‌ای بیشتر مورد توجه قرار بگیرد گفت: باید از ساده انگاری‌ها و کم توجهی‌ها در مقابله با کرونا پرهیز کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: متاسفانه عده قلیلی رعایت نمی‌کنند و همه زحمات مجموعه طی ۱۴ ماه گذشته را هدر می‌دهند و چون سلامت مردم و جان مردم به خطر می افتد با آنها برخورد جدی می‌شود.
 وی با بیان اینکه کنترل ورودهای شهرها به خوبی صورت می‌گیرد و باید دقت‌ها بیشتر شود گفت: در ایام تعطیلات پنج هزار و ۶۰۰ خودرو برگشت داده شدند.
 کلانتری به قاطع بودن در برابر تجمعات تاکید کرد و گفت: همانگونه که دادستان یکی از شهرهای استان در رابطه با تجمعات با برادر خود قاطعانه برخورد کرد، یقیناً با متخلفان برخورد شدید خواهد و با  هیچکس تعارفی نداریم.

 استاندار به مسئله انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰، وضعیت زلزله زدگان سی سخت، شرایط سخت کنونی شیوع کرونا، مسئله امکانات و تأمین کالاهای اساسی و در پیش بودن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: باید با تلاش به دنبال راهکارهای نو جهت مقابله با شیوع بیماری کووید -۱۹ باشیم.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد مهمترین عامل جلوگیری از شیوع کرونا، ابتلا و مرگ و میرهای ناشی از کرونا را همراهی و همکاری بیش از پیش مردم بیان کرد و گفت: مردم عزیز استان شرایط را به خوبی درک می‌کنند و قطعاً در این خصوص همچون گذشته همکاری جدی خواهند داشت.

کلانتری با بیان اینکه اکنون که اغلب شهرها به وضعیت نارنجی و قرمز درآمده‌اند باید بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد ابراز داشت: تمام هم وغم ما تأمین سلامتی و جان مردم است و با پرهیز از دورهمی ها، اجتماعات و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تعطیلی اغلب فعالیت‌ها، با ماسک زدن و عدم خروج غیر ضرور از منزل بتوانیم شرایط را به حالت عادی برگردانیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز

اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز

براساس پیشنهاد دیگری همچنین مقرر شد وزارت راه و شهرسازی با همکاری هلال احمر و با افزایش ...
حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

سيدهادي خامنه‌اي با اصلاح‌طلبان حشر و نشر داشته و دم‌خور بوده و يك مجلس‌ششمي به شمار ...
(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

عکسی از فرزند خداداد عزیزی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، در کنار پدرش نشان می‌دهد ...