تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب : ۴۳۲۶۶۶
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

ثبت نام 713 نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد / بویراحمد بیشترین و مارگون کمترین + آمار

۱
۰
ثبت نام 713 نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد / بویراحمد بیشترین و مارگون کمترین + آمار
کبنا ؛ مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در تاریخ ۲۰ تا ۲۶ اسفند سال گذشته ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها انجام و رسماً ۷۱۳ نفر ثبت‌نام کردند که مارگون با ۲۷ نفر کمترین و بویراحمد با ۲۱۹ نفر بیشترین ثبت‌نامی را داشتند.
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، فتاح محمدی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: بر حسب دستور وزیر کشور استان کهگیلویه و بویراحمد به مانند سایر استان‌های کشور فعالیت جهت آماده سازی و ایجاد بستر در حوزه نرم‌افزار و سخت‌افزار را آغاز کرد که نخستین گام ثبت‌نام از داوطلبان شوراهای شهر بود.
 مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در تاریخ ۲۰ تا ۲۶ اسفند سال گذشته ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها انجام و رسماً ۷۱۳ نفر ثبت‌نام کردند که مارگون با ۲۷ نفر کمترین و بویراحمد با ۲۱۹ نفر بیشترین ثبت‌نامی را داشتند.
 محمدی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شوراها شاهد مشارکت ۶ درصدی بانوان هستیم، گفت: از تعداد ۷۱۳ نفر ثبت‌نامی، تاکنون ۵ نفر انصراف خود را اعلام کردند، ۲۰ فروردین هم آخرین زمان انصراف داوطلبین انتخابات شورای شهر است.
 وی با بیان اینکه هیات‌های اجرایی انتخابات شوراهای شهر در مدت ۵ روز تشکیل جلسه دادند، گفت: بعد از اتمام زمان ثبت‌نام، استعلام داوطلبان از مراجعه چهارگانه صورت گرفت و هم‌اکنون فرآیند تعیین صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی در حال انجام است و پس از آن پرونده جهت تصمیم‌گیری تعیین صلاحیت نهایی به هیات‌های نظارت که ترکیبی از هیات نظارت شورای نگهبان و مجلس است ارسال می‌شود.

 

 محمدی در بخش دیگری از سخنانش، گفت: ۸ فروردین تا ساعت ۱۸ روز گذشته ثبت‌نام داوطلبان میان‌دوره‌ای مجلس در شهرستان‌های باشت و گچساران صورت گرفت که ۲۱ نفر ثبت‌نام کردند، یک نفر خانم و یک نفر حوزوی است که در مرحله استعلام چهارگانه داوطلبان میان دوره‌ای مجلس هستیم.
 مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پس از استعلام از مراجعه چهارگانه، بررسی تعیین صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی با نظارت شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت انجام می‌شود البته فرآیند طولانی است و حدود ۱.۵ تا دو ماه طول می‌کشد.
 وی همچنین از زمان شروع ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شورای روستا و عشایر خبر داد و گفت: ثبت‌نام از فردا ۱۶ فروردین آغاز و ۲۲ همین ماه به اتمام می‌رسد، چهار روش اپلیکشن موبایلی، نسخه رایانه‌ای، ثبت‌نام از طریق کافی‌نت‌ها و حضور در فرمانداری وجود دارد که توصیه می‌کنیم داوطلبان غیرحضوری ثبت‌نام کنند.
 محمدی عنوان کرد: برای داوطلبان شورای روستا و عشایر قبل از پایان زمان ثبت‌نام در صورت تشخیص هیات‌های اجرایی، استعلام انجام و رسیدگی‌ها در هیات‌های نظارت شورای نگهبان و مجلس انجام می‌شود.
 وی با اشاره به اینکه زمان تبلیغات برای انتخابات شوراهای شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس ۷ روز است، گفت: متناسب با فرآیند انتخابات آموزش لازم را انجام می‌دهیم که اولین گام آموزش فرمانداران و بخشداران است.
نام شما

آدرس ايميل شما

دنا
Iran, Islamic Republic of
چقدر رو داری مصاحبه هم میکنید بابا تودیه کی هستی معاون استاندار بعد میشه مدیرکل
(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

عکسی از فرزند خداداد عزیزی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، در کنار پدرش نشان می‌دهد ...
انتخابات؛ خودرو يا راننده؟

انتخابات؛ خودرو يا راننده؟

انتخابات خوب و با معيارهاي پذيرفته شده، چنان اينرسي قدرتمندي ايجاد مي‌كند كه كل جامعه ...
انتخابات زير پوستِ تعطيلات

انتخابات زير پوستِ تعطيلات

همچنان نوعي بلاتكليفي ميان جريان‌ها و چهره‌هاي سياسي ديده مي‌شود و اين يعني براي اظهارنظر ...