کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

نمره‌های رئیس حزب منحله مشارکت را جدی نگیرید؛

پاسخ مسئول شورای سیاستگذاری رسانه «روشنفکر» به رضا عسکری؛ توطئه اولیگارشی‌های مشارکت و ائتلاف علیه روشنفکر و استاندار؟!

زریر حجتی

28 اسفند 1399 ساعت 23:07

 سئوال اساسی این است که این رئیس تاریخ ساز و تاریخ دان حزب منحله مشارکت چگونه و با کدام جامعه آماری و کدام موسسه معتبر، نظرسنجی کرده و اینگونه بی رحمانه نتیجه گیری کرده است!


 توطئه الیگارشی‌های چپ و راست با نام‌های «مشارکت» و «ائتلاف» علیه روشنفکر و استاندار را نباید در این آخرین لحظه‌های سال جدی گرفت که کام شریف مردم را به ناچار با پاسخی مکدر کنیم!
هر دو در هنگام بیداری مردم از برملا شدن اندرونی اتاق‌های غیر شیشه‌ای دوران ننگین مدیریتی خود و رفتارهای ارباب رعیتی محض «استتار» یا بیانیه می‌دهند و یا مصاحبه می‌کنند چون رئیس حزب منحله مشارکت!!
 آن یکی با هزینه نمودن رهبری و نظام و هر از گاهی واژه‌های بی وجه مردم، مردم!! و این یکی با عبارات رفراندم و اصلاحات امریکایی!!
وجوه مشترکی دارند و علاقمند به اعلام موجودیت سیاسی چون طنز «برره»...! همه قواعد بازی را فرآیند مردم سالاری بهم ریخته‌اند و مردم نیز آنها را به بایگانی تاریخ سپرده ولی هنوز مایلند نظر سنجی کنند!
شاید ضرب المثل «گلگ شان را آب برده و دنبال سبد کهنه می‌گردند» بهترین عبارت باشد برای رویه‌ای که پیش گرفته‌اند، چون دیگر پایگاه و جایگاهی بین مردم ندارند که در مقام افاضه بیان برآیند و ناچار به مغلطه بازی هستند!
مردم همین اقیانوس خروشانی است که در یک تعهد نانوشته شما را کنار گذاشته‌اند و اگر براستی معتقد به نظام و رهبری و مردم هستند باید تمکین کنند از فرمان رهبری و قانون و اثر انگشت مردم در پای صندوق‌های رأی که درس تاریخی بود و این جنبش مردمی تداوم دارد.
آن گروه عادت دارند که در هنگامه به خطر افتادن منافع، با مظلوم نمایی، رهبری را مصادره کنند و یا فرامینش را با اهداف خاص گزینشی نمایند و آن کوتوله سیاسی حزب منحله مشارکت با هدف شبهه افکنی بر طبل رفراندوم خویش می‌کوبد!

 بیشتر بخوانید:

دولت روحانی محصول تندوری‌ها بود / روحانی گزینه‌ اجباری برای اصلاح طلبان بود / افرادی که سابقه دو زیستی داشتند در دولت روحانی جایگاه پیدا کردند / عملکرد استاندار کهگیلویه و بویراحمد را نباید به نام اصلاح طلبان نوشت / هیئت‌های اجرائی تحت تأثیر دفاتر نمایندگان تنظیم شده است / خادمی با فاصله بهترین استاندار کهگیلویه و بویراحمد بود

اکنون هر دو چون دو لبه قیچی با آه و افسوس از دوران عافیت طلبی سیاسی و مدیریتی بر روشنفکر شورش کرده‌اند...!
روشنفکر یک فرد است از خیل عظیم توده‌هایی که هر دو را روزگاری بر مسند و مصدر می نشاند و اکنون، رفتار و عملکرد نانجیبانه آن‌ها وی را به جریانی مبدل کرده به نام نامی مردم و این مردمید بیضایی هستند که هر کس با آنان در افتاد، از قطار پیاده خواهد شد!
 شگفتا که عشق به ریاست چقدر در برخی ریشه دوانده که در تاریک خانه ذهن ناقص خود تحمل همان مردمی که آنان را بر مسند نام و نشان نهادند، ندارند!
به واقع این دو گروه علاقمند به اولیگارشی در مواجهه با رقیب و برای از پا درآوردن وی، با وجود ایدئولوژی متفاوت، نقش آلترناتیوی دارند!
هضم قدرت واقعی رأی مردم که این بار با درایت و تدبیر استانداری که به تعبیر همه سرباز نظام است، به بهترین وجه قانونی صورت گرفت، برای هر دو سخت و سنگین است!
 من متعرض و منتقد آنچنانی گروهی نیستم که مدعی ایدئولوژی اسلامی و اصولگرایی نه وصول گرایی هستند، زیرا هنوز باور داریم که انسان‌های منصف و دینمداری در بین آنها وجود دارد که می‌دانند چه جرثومه‌هایی آنان را به این روز سیاه تنهایی و بی پناهی نشانده است، لذا بیانیه‌های مسبوق به سابقه و تهی از حقیقتشان نیز ره به جایی نخواهد برد. در بدبینانه‌ترین حالت، نوعی عادت است و ترک آن نیز سخت است!
 سخن من با آن کوتوله سیاسی حزب منحله مشارکت است که در عالم اوهام پر از تناقض خود، خزعبلاتی به نام اصلاحات امریکایی و رفراندم و راهبرد و گفتمان و... بافته و به رغم رفتار شاقش در قبای حمایت از روحانی و شعارهای پرطمطراق تا ۱۴۰۰ با روحانی به نام مردم و به کام خود، سال‌ها کنگر خورد و لنگر انداخت...!
 به امثال او حق بدهید که در نظرسازی‌های بی‌مبنایش، خادمی را با نمره ۱۸ بر صدر نشاند و احمدی را در حوزه عمران و فرهنگ و اخلاق نمره ۱۴ و ۹ به جای صفر بدهد و بر کلانتری سرباز نظام شورش کند و نمره ۱۱ دهد!!
 سئوال اساسی این است که این رئیس تاریخ ساز و تاریخ دان حزب منحله مشارکت چگونه و با کدام جامعه آماری و کدام موسسه معتبر، نظرسنجی کرده و اینگونه بی رحمانه نتیجه گیری کرده است!
  همه آنهایی که از فهم سیاسی و اجتماعی برخوردارند، چرایی نمره مضحک ۱۸ وی را به آقای خادمی واقف‌اند و بی اطلاع نیستند که چگونه در آن دوران، استانداری تبدیل به خانه دوم و حشر و نشر احزاب منحله و افراد معلوم الحال و تقسیم غنائم و پست‌ها و انتخاب هیات‌های اجرایی با محوریت وی تبدیل شده بود و مردم بینوا، مأیوس از هاج و واج مانده بودند!!
 آیا آقای مصاحبه کننده و معترض به فرماندار ولایی بویراحمد در هنگام مصاحبه و بازی با واژه‌ها، آن روزها را نیز به خاطر دارد؟!
 حوصله خوانش مصاحبه‌های درمانده‌های سیاسی در این ایام عید و مشکلات معیشتی و اقتصادی برا مردم دشوار است اما باید آن گاه که استراتژی اصلاح طلبان را تعریف کرده و دلایل حمایت از روحانی را سروده و اصلاح گام به گام را تشریح و از رفراندوم سخن گفته است باید کمی از این نوع افاضه نمایی و سخنگویی در جایگاه رئیس ستاد روحانی، شرم می‌نمود...! که چگونه مردم را از چاله به چاه انداخته‌اند!
 جناب سید رضا عسکری
ریاست محترم حزب منحله مشارکت و...!

 بدیهی است که اصلاح طلب دینمداری چون کلانتری در جایگاه نماینده عالی دولت و نیز مسئول شورای تأمین امنیت با چون تویی در در جایکاه حزب منحله مشارکت با ادعای رفراندوم‌ها و اصلاحات امریکایی باید فرق کند و اگر چنین نباشد که او خود را سرباز نظام نمی‌خواند...
 قانون مداری و اخلاق مداری را دو رکن رکین اصلاحات نامیده‌اید که در دوران سیاه فرمانروایی و قانون ستیزی خود بر نظام شورش کردی و هنوز هم بی شرمانه از قانون صحبت می نمائید!
در نظرسنجی "نظرسازی" به موسی خادمی به عنوان سمبل و مروج قومیت گرایی نمره ۱۸ داده‌ای!
 چهره منفور و مفلوکی چون احمدی را در اوج اخلاق ستیزی بر کلانتری سرباز نظام بدلیل شناخت شخصیت الگوساز!! شما و عدم اجازه جولان سیاسی، ارجح دانسته‌اید! چگونه به خود اجازه می‌دهید به نام مردم و احزاب سخن بگویید!!
به شما یاید گفت "...."
ننگ بر این غیرت و نمره دادن!!
 آقای معلم!!
والله مصاحبه آن جناب آنقدر برای من و امثال من بی‌اعتبار است که فقط به رئوسش نگاه کردم و سطحی گذشتم...
چگونه به دانش آموزان خود در ۳۰ سال عمر معلمی نمره داده‌اید؟!
اف بر این نمره‌ها و اعداد و ارقامی که اینگونه ضایع شدند!
 گفته‌اند که شاخصه جنگ نرم، تغییر باورهاست و معلوم نیست معلمینی امثال شما چه بر سر باورهای این سرمایه‌های نظام آورده‌اید... و ایضاً همراه با جنگ‌های هیبریدی چه بر سر تتمه آنها بیاورید!!
 سال‌ها در پرتو رأی بویراحمد و مارگون نه ایل و قبیله فعلی روشنفکر بر گرده همین مردم سوار شدید و در اوج گمنامی، شهرت و جاه یافتی...!
 سزاوار نیست بخاطر یکبار اظهار وجود و استقلال و اختیار رأی بر آنان بتازی و ترکیب هیات اجرایی را تحت تأثیر دفتر نمایندگان بنامید تا بلکه در وادی بی انصافی، روشنفکر را تخریب نمایی...!
 آگاه باش، همان‌هایی که روزی همقطار شما و شورای ائتلاف و اختلاف و... بودند، امروز قرعه فال هیات اجرایی در فرآیندی بنامشان زده شده است، چگونه است که اینک آن حلال، حرام شده است؟!
مگر همین شورای به اصطلاح ائتلاف، بیش از سه نفر در این هیات حضور ندارد؟
مگر قانون فصل الخطاب نیست که گردش روزگار در پرتو مردم سالاری و به تعبیر آنجناب دموکراسی از شمای مدعی سلب نموده و برای اولین بار به آنان عطاء کرده است؟!
سعه صدر داشته باش مرد قانون و اخلاق!! که به تعبیر مولایمان علی "ع" دنیا دو روز است، روزی با تو و روزی بر تو...
اینک روز تو و دیگری به پایان رسیده است و باید در موزه‌های تاریخ به جستجویش بپردازی...
 ایام به کام، عیدتان مبارک
------------------------------------------------------------
زریر حجتی
مسئول شورای سیاستگذاری رسانه روشنفکر
 


کد مطلب: 432191

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/432191/پاسخ-مسئول-شورای-سیاستگذاری-رسانه-روشنفکر-رضا-عسکری-توطئه-اولیگارشی-های-مشارکت-ائتلاف-علیه-استاندار

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1