تاریخ انتشار
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲
کد مطلب : ۴۳۱۰۸۶
در سفر یک روزه رئیس دستگاه قضا به کهگیلویه و بویراحمد؛

فیلم بازدید آیت الله رئیسی از زندان مرکزی یاسوج

۱
۲
فیلم بازدید آیت الله رئیسی از زندان مرکزی یاسوج
کبنا ؛
رئیس دستگاه قضا به همراه هیئتی از تهران و مسئولان استانی از بخش‌های مختلف زندان مرکزی یاسوج بازدید کرد.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، آیت‌الله رئیسی رئیس دستگاه قضا، در بیست و دومین سفر استانی خود، صبح روز امروز (شنبه، 2 اسفندماه) در رأس هیئتی وارد «یاسوج» مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شد و در فرودگاه یاسوج به سخنرانی پرداخت و پس از آن به زندان مرکزی یاسوج رفته و از بخش‌های مختلف زندان مرکزی یاسوج بازدید کرد.
-
آیت الله رئیسی پس از بازدید از زندان مرکزی یاسوج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زندان‌ها باید آموزشگاه نیکی‌ها باشد و از طرفی تلاش کنیم آمار زندان‌ها را کاهش دهیم
وی در پاسخ سئوالی در خصوص جابجایی زندان یاسوج اشاره کرد و اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد که زندان هایی که در مسیر توسعه قرار گرفته‌اند جابجا شوند. آقای استاندار کهگیلویه و بویراحمد و سایر مسئولان  می‌توانند در این رابطه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند. 
وی تاکید کرد: نه فقط در یاسوج بلکه در همه نقاط کشور به دنبال جابه‌جایی زندان‌ها از کالبد شهرها به مکان‌های دیگر هستیم تا نقاط فعلی محلی برای ارائه خدمات اجتماعی باشد.
وی از استاندار و سایر مسئولان حواست تا نسبت به رفع این مشکل و جابه‌جایی زندان یاسوج همکاری لازم را انجام دهند.
آیت الله رئیسی در این بازدید با اشاره به اشتغال‌زایی و حرفه‌آموزی ۶۰ درصدی در زندان یاسوج این آمار را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: زندان باید جای اصلاح مجرمین باشد که مانند دادرسی یک وظیفه مهم است که همه باید به این امر کمک کنند تا نرخ جرم پایین بیاید و تکرار جرم نداشته باشیم و سر کار به زندان‌ها نیفتد.
رئیس قوه قضاییه با تمجید از عملکرد یک سرباز که حقوق خود را برای آزادی یک زندانی هدیه کرده بود  اظهار کرد: این یک احساس خوب است و همه ما از این اقدامات انجام دهیم علاوه بر خداخواهی دیگر خواهی را در دستور کار قرار دهیم.
وی در ادامه با بیان اینکه تا آنجا که ممکن است نباید مجازات حبس داشته باشیم خاطرنشان کرد: جایگزینی مجازات حبس وظیفه قانونی و شرعی است وقتی چاره‌ای نداشته باشیم باید به حبس روی بیاوریم.
وی با اشاره به سخن رهبری که فرمودند زندان باید آموزشگاه نیکی‌‌ها باشد افزود: درخواست من این است که با همه توان به اصلاح مجرمین روی بیاوریم.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
حضرت آیت الله رئیسی تورا به جدت فکری برای املاک دولتی مدارس کنید که بی صاحبند افراد شخصی با پرونده سازی سوری با توسل به فامیل و بستگان. حتی معلمی. حکم تصرف مدارس را می گیرند و با چاشنی حمایت نیروهای تو به خدا و جدت فکری به حال بیت المال کن چون صاحب ندارند
آلام مردم سی‌سخت

آلام مردم سی‌سخت

در روزهایی که مشکلات معیشتی و معضل کرونا دست به گریبان اکثر مردم کشور است، یک زلزله نسبتاً ...
علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد

علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد

بازی یادبودی که دو روز پیش برای زنده‌نگه‌داشتن یاد و خاطره مهرداد میناوند و علی انصاریان ...
خیز اصولگرایان برای صندلی شهردار

خیز اصولگرایان برای صندلی شهردار

شاید کمتر کسی در کشور وجود داشته باشد که در همه حوزه‌ها کار کرده است. اینکه کسی بگوید ...
فایل های مرتبط