تاریخ انتشار
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب : ۴۳۱۰۶۲
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان؛

تست کرونای هزار خوزستانی مثبت شد / میزان کشندگی ویروس جهش‌یافته ۵۰ درصد بیشتر است

۰
تست کرونای هزار خوزستانی مثبت شد / میزان کشندگی ویروس جهش‌یافته ۵۰ درصد بیشتر است
کبنا ؛سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با اشاره به انجام ۶ هزار و ۲۰۰ تست کرونا در مدت ۲۴ ساعت در این استان گفت: از این تعداد تست کرونا هزار مورد مثبت اعلام شد که ۱۱۰ نفر بستری و مابقی قرنطینه خانگی شدند.
به گزارش کبنا به نقل از همشهری‌آنلاین، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان جمعه شب گفت: موج سوم بیماری در خوزستان از روز دهم بهمن ماه شروع شد و تا روز شانزدهم با شیب نسبتاً ملایمی در حرکت بود، اما از روز شانزدهم بهمن ماه به بعد سرعت رشد تعداد بیماران متفاوت از پیک اول و دوم در این استان بوده است.
وی افزود: تعداد زیاد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های خوزستان باعث شد احساس کنیم که این ویروس از نوع جهش‌یافته انگلیسی است به همین دلیل نمونه‌های مختلفی برای بررسی به انستیتو پاستور ارسال و تایید شد. سرعت انتشار این ویروس جدید ۵۰ تا ۷۰ درصد بالاتر از ویروس قبلی است و میزان کشندگی آن ۵۰ درصد بیشتر است.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان با بیان اینکه بازوی بالارونده پیک سوم بیماری در استان شیب تندتری دارد، افزود: بعد از اینکه مشخص شد این ویروس متاسیون یافته است وزیر بهداشت شخصا پیگیر وضعیت خوزستان شد و قول مساعدت مالی دادند.
ابول‌نژادیان عنوان کرد: در مرحله اول واکسیناسیون، تعداد محدودی واکسن به خوزستان ارسال شد و به پرسنل بخش مراقبت‌های ویژه تزریق شدند. در مرحله بعد که روزهای آینده انجام می‌شود، قرار است این واکسن به پرسنل بخش‌های آی‌سی‌یو و اورژانس در استان خوزستان تزریق شوند.
وی گفت: طی هماهنگی صورت‌گرفته با وزارت بهداشت امیدوارم سهمیه واکسن بیشتری در اختیار پرسنل درمانی استان خوزستان قرار گیرد چون موجی که ایجاد شده نه تنها شیوع گسترده‌ای دارد بلکه پرسنل بیشتری از بیمارستان‌های ما را به این ویروس مبتلا کرده است.
فرمانده عملیات مدیریت کرونا در استان توضیح داد: تلاش برای بیماریابی و قطع زنجیره بیماری وجود دارد اما بار مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ ساعته در خوزستان زیاد است لذا از مردم انتظار داریم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
در حال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و ورود و خروج به این مناطق ممنوع است.
نام شما

آدرس ايميل شما

آلام مردم سی‌سخت

آلام مردم سی‌سخت

در روزهایی که مشکلات معیشتی و معضل کرونا دست به گریبان اکثر مردم کشور است، یک زلزله نسبتاً ...
علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد

علی دایی تکلیفش را با صداوسیما روشن کرد

بازی یادبودی که دو روز پیش برای زنده‌نگه‌داشتن یاد و خاطره مهرداد میناوند و علی انصاریان ...
خیز اصولگرایان برای صندلی شهردار

خیز اصولگرایان برای صندلی شهردار

شاید کمتر کسی در کشور وجود داشته باشد که در همه حوزه‌ها کار کرده است. اینکه کسی بگوید ...