تاریخ انتشار
پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب : ۴۳۰۹۴۰

بایدن بالاخره با نتانیاهو تماس گرفت

۰
بایدن بالاخره با نتانیاهو تماس گرفت
کبنا ؛رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اولین تماس تلفنی از زمان روی کار آمدن بایدن در خصوص مسائل بسیاری از جمله ایران و پاندمی کرونا به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش کبنا به نقل از ایسنا، این تماس تلفنی حدود یک ساعت به طول انجامید و براساس بیانیه کاخ سفید جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا «بر اهمیت همکاری برای پیشبرد صلح در سراسر این منطقه از جمله میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی ها» تاکید کرده و از «عادی‌سازی اخیر روابط میان اسرائیل و کشور‌های عربی جهان» استقبال به عمل آورد.
طرف اسرائیلی این گفت‌وگوی تلفنی را «بسیار گرم و دوستانه» توصیف کرد و گفت این رهبران «به ادامه تقویت ائتلاف مستحکم» میان ایالات متحده و رژیم صهیونیستی متعهد شدند. آن‌ها همچنین درباره آنچه «تهدید ایران و چالش‌های منطقه‌ای» عنوان شد، رایزنی داشتند. بایدن در اندیشه احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است و اسرائیل گفته است که میخواهد مشارکت بیشتری در مذاکرات آتی داشته باشد چرا که مدعی است به علت جغرافیایش بیشتر در معرض «خطر» است.
براساس گزارش روزنامه پولیتیکو، بایدن حدود یک ماه است که به کاخ سفید راه یافته و حرف‌هایی در اسرائیل بود مبنی بر اینکه با تماس نگرفتن سریع با نتانیاهو او را ناچیز شمرده است. با این حال، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که این کار «عمدی» نبوده و بایدن از قبل نتانیاهو را میشناسد و آن‌ها روی شماری از مسائل که «یک تعهد مشترک» دارد، کار میکنند. به گفته ساکی، بایدن هنوز به تک تک رهبران جهان زنگ نزده است و انتظار میرود در هفته‌های آتی این کار انجام شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

خیز اصولگرایان برای صندلی شهردار

خیز اصولگرایان برای صندلی شهردار

شاید کمتر کسی در کشور وجود داشته باشد که در همه حوزه‌ها کار کرده است. اینکه کسی بگوید ...
انتخابات ۱۴۰۰ با قانون فعلی؟!

انتخابات ۱۴۰۰ با قانون فعلی؟!

نمایندگان مجلس که به‌جای بررسی لایحه کارشناسی‌شده دولت ترجیح دادند طرحی سیاسی و در جهت ...
تاثیر زنگنه بر سرنوشت اصلاح‌طلبان

تاثیر زنگنه بر سرنوشت اصلاح‌طلبان

ورود ارز ناشی از صادرات نفت و گاز و میعانات گازی و محصولات پتروشیمی، نزدیکترین و کوتاه‌ترین ...