کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کبنا گزارش می‌دهد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد و آزادی نقد و رسانه/ عدم اجازه حضور خبرنگاران کبنانیوز در جلسات استانداری به دلیل نقد عملکرد استانداری کهگیلویه و بویراحمد

29 بهمن 1399 ساعت 0:52

همه باید بدانند که چنین اقداماتی سالب روحیه آزادی و مطالبه گری رسانه‌ها می‌شود و باعث می‌شود که روحیه تملق گویی و چاپلوسی در رسانه‌ها شکل گیرد. آن موقع است که باید فاتحه رسانه‌ها را خواند. مسئولان باید به گونه‌ای در مقابل نقدها رفتار کنند که رسانه‌ها بدانند اگر نقد می‌کنند، حرف مردم را انعکاس می‌دهند، عزیزتر خواهند بود.


آنگونه که مردم استان و همه بازدیدکنندگان از پایگاه خبری تحلیلی کبنا نیوز می‌دانند، این پایگاه خبری همواره در نقد اصحاب قدرت (استانداران، نمایندگان و مدیران) اهتمام جدی داشته و به عنوان رسانه مردمی، منعکس کننده مطالبات جامعه بوده و به عنوان مطالبه گر عمومی، صدای رسای مردم بوده و هست و در این راستا، از زمان تأسیس این پایگاه خبری، کلیه استانداران و نمایندگان ادوار گذشته را مورد نقد قرار داده است و خوشبختانه غالب استانداران ادوار گذشته نسبت به این رسالت رسانه‌ای واقف بوده و انعکاس صدای مردم و نقد از عملکرد خود را حق قانونی و منطقی رسانه دانسته و همواره خود را پاسخگوی جامعه می‌دانستند. (گاهی شاید گله‌ای داشتند، ولی در کل روند نقد  را حق جامعه و رسانه‌ها می‌دانستند.)
اخیراً بعد از انتشار گفتگوهایی که در واقع اظهارنظر برخی از شهروندان این استان بوده، استانداری کهگیلویه و بویراحمد عدم دعوت از پایگاه خبری کبنانیوز، برای پوشش خبری جلسات اداری استان کهگیلویه و بویراحمد را کلید زده و دیگر از این رسانه در جلسات دعوت به عمل نیاورد، این روند صرفاً مربوط به یکی دو هفته اخیر نبوده، بلکه در طول یکی دو سال اخیر، هرگاه پایگاه خبری تحلیلی کبنانیوز نقدی را متوجه استانداری کهگیلویه و بویراحمد و مجموعه مربوط به آن داشته، دیگر به جلسات اداری استان دعوت نشده است.
همه باید بدانند که چنین اقداماتی سالب روحیه آزادی و مطالبه گری رسانه‌ها می‌شود و باعث می‌شود که روحیه تملق گویی و چاپلوسی در رسانه‌ها شکل گیرد. آن موقع است که باید فاتحه رسانه‌ها را خواند. مسئولان باید به گونه‌ای در مقابل نقدها رفتار کنند که رسانه‌ها بدانند اگر نقد می‌کنند، حرف مردم را انعکاس می‌دهند، عزیزتر خواهند بود.
نباید استاندار انتظار داشته باشد رسانه‌های خصوصی، مستقل و مردمی همچون کبنانیوز به مانند رسانه‌های دولتی تریبون دستگاه‌های اداری باشند و به مثابه روابط عمومی استانداری و دستگاه‌های اداری عمل نمایند که صرفا منعکس کننده گزارشات و عملکرهای و نقاط قوت مدیران دولتی هستند، بلکه رسانه‌های  مردمی (نه دولتی)، فریادگر مطالبات جامعه هستند و رسالت نقد عملکرد مدیران و دستگاه‌ها را بر عهده دارند.
نباید این حق را از جامعه گرفت و اجازه نداد رسانه‌های مستقل و مردمی از ماوقع جلسات اداری بی اطلاع باشند و نتوانند مردم را از محتوای بدون سانسور این جلسات مطلع نمایند.
برخی از یادداشت‌ها و مطالبی که موجب تکدر خاطر استانداری مستقر کهگیلویه و بویراحمد شده است، بدین شرح می‌باشند؛

«انتقاد شدید سرمایه‌گذار از استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛ 8 ماه پشت درب اتاق استاندار ماندیم / استاندار خوزستان شخصاً پیگیر مجوز سرمایه‌گذار است»


پرهیزگاری: اولویت استاندار کهگیلویه و بویراحمد مشکلات کارگران کارخانه قند است یا تغییر آنی فرمانداران؟! / اولویت مسئول جمهوری اسلامی باید مردم باشد / سرافکندگی مسئولان در سروک 

تیک آف ایلامی‌ها در استانداری کهگیلویه و بویراحمد

با من هم سلفی بگیر


 


کد مطلب: 430882

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/430882/استاندار-کهگیلویه-بویراحمد-آزادی-نقد-رسانه-عدم-اجازه-حضور-خبرنگاران-کبنانیوز-جلسات-استانداری-دلیل-عملکرد

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir