کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در دیدار شهردار دیشموک و شورای شهر با امام جمعه کهگیلویه مطرح شد

وعده سر خرمن مسولان در مورد مسیر قلعه رئیسی به دیشموک /آب شرب دیشموک مناسب نیست

21 دی 1399 ساعت 11:19

امام جمعه کهگیلویه گفت: نبود طرح جامع توسعه از موانع موجود در این بخش است می‌طلبد کارشناسان و نخبگان برای ایجاد طرح توسعه بخش وارد عمل شوند.


شهردار دیشموک،رئیس و یک عضو شورای شهر دیشموک با امام جمعه کهگیلویه دیدار و گفت‌وگو کردند.
اقبال اکبری،شهردار دیشموک در این دیدار گفت: با وجود غنی بودن دیشموک از منابع طبیعی ولی  از این ظرفیت‌های موجود برای توسعه بخش استفاده نشده است.
اکبری با قدردانی از سرکشی‌های امام جمعه به دیشموک خواستار توجه ویژه به بخش شد و گفت: از پدر معنوی شهرستان انتظار داریم توجه ویژه به دیشموک داشته باشد.
اکبری خواستار ارتقای بخش دیشموک به شهرستان شد.
همچنین جعفری،رییس شورای شهر دیشموک به موقعیت جغرافیایی دیشموک اشاره کرد و گفت: پاتاوه، آجم و رودریش 70 کیلومتر با مرکز بخش فاصله دارند بعد مسافت باعث شده از خدمات شهرستان کمتر برخوردار شوند.
جعفری افزود: اگر قرار است تقسیمات جغرافیایی در شهرستان صورت بگیرد دیشموک با دارا بودن همه ظرفیت‌ها شایسته ارتقا است.
وی اضافه کرد: راه‌های مواصلاتی دیشموک وضعیت مطلوبی ندارند مسیر قلعه‌رئیسی به بخش در شرایط نامناسبی است و وعده‌های بهسازی عملی نشده است.
جعفری با بیان اینکه آب شرب دیشموک برای استحمام مسؤولان هم قابل استفاده نیست، افزود: از امام جمعه می‌خواهیم به عنوان صدای رسای مردم مشکلات دیشموک را پیگیری کند.
حافظی ،عضو شورای شهر دیشموک محرومیت این بخش را نتیجه بی‌توجهی مسؤولان خواند و گفت: با توجه ویژه به حوزه گردشگری، گیاهان دارویی و استفاده از آبهای روان می‌شود بخش را از محرومیت نجات داد.
حافظی بیان کرد: چطور فرزندان دیشموک در سایر استان‌ها می‌توانند در راس باشند اما در شهرستان و استان بکار گرفته نمی شوند؟ ایا می خواهند ما را متهم به بیسوادی کنند.
حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر ،امام جمعه دهدشت نیز با بیان اینکه نظام اسلامی خدمات خوبی در کشور ارائه داده است، اظهار کرد: با پیروزی انقلاب ایران اسلامی به جایگاهی رسید که دنیا برای اتخاذ هر تصمیمی باید از ایران کسب اجازه کند.
امام جمعه کهگیلویه گفت: نبود طرح جامع توسعه از موانع موجود در این بخش است می‌طلبد کارشناسان و نخبگان برای ایجاد طرح توسعه بخش وارد عمل شوند.
وی با اشاره به قابل حل بودن برخی از مشکلات گفت: جاده دسترسی به رودریش از 40کیلومتر به 2 کیلومتر تقلیل یافت.
وحدانی‌فر آب شرب و کشاورزی را اولویت مهم دیشموک خواند و گفت: باید نگاه بلندمدت به توسعه یافتگی این بخش داشت.
وی استقرار بنیاد علوی را ظرفیت خوبی برای رسیدگی به دیشموک دانست و افزود: طرح‌های توجیهی به بنیاد ارائه شود تا اجرا کنند.


کد مطلب: 429538

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/429538/وعده-سر-خرمن-مسولان-مورد-مسیر-قلعه-رئیسی-دیشموک-آب-شرب-مناسب-نیست

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir