تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : ۴۲۹۲۹۴
نادریان معاون فضای مجازی و رسانه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد:

دستگیری باند بزرگ کلاهبرداری و پولشویی در مرکز کهگیلویه و بویراحمد + جزئیات

۰
دستگیری باند بزرگ کلاهبرداری و پولشویی در مرکز کهگیلویه و بویراحمد + جزئیات
کبنا ؛ معاون فضای مجازی و رسانه دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: با دستگیری این فرد و بررسی محل اختفاء، تعداد ۱۱۸ فقره کارت بانکی به همراه اطلاعات بانکی متعلق به افراد مختلف و سایر اقلام مجرمانه در این مرحله از سردسته این گروه کشف گردید. 
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، حمید نادریان معاون فضای مجازی و رسانه‌ای دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در این گفت‌وگو، از جزئیات دستگیری باند کلاهبرداری و پولشویی در مرکز استان خبر داد.
 حمید نادریان با اظهار این که شناسایی گروه متهمین کلاهبرداری بانکی در فضای مجازی در استان در دستور کار دستگاه قضایی و پلیس قرار گرفت، افزود: طی رصد پلیس تخصصی فتای استان، گروه متهمین کلاهبرداری بانکی و پولشویی، فعال در مرکز استان، شناسایی و با صدور دستور قضایی و تلاش مأمورین انتظامی، فرد اصلی سرشاخه‌ی گروه در مخفیگاه خود دستگیر شد.
معاون فضای مجازی و رسانه دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بیان داشت: با دستگیری این فرد و بررسی محل اختفاء، تعداد ۱۱۸ فقره کارت بانکی به همراه اطلاعات بانکی متعلق به افراد مختلف و سایر اقلام مجرمانه در این مرحله از سردسته این گروه کشف گردید.
وی در ادامه اظهار کرد: متهم در بدو دستگیری به ارتکاب افعال مجرمانه‌ی منتهی به کلاهبرداری، اقرار و در خصوص برخی جزئیات اقدامات خود نیز مواردی را بیان داشته و تعدادی از همدستان خود را نیز معرفی نموده است.
معاون فضای مجازی و رسانه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با اظهار این که، در راستای سیاست این مرجع قضایی مبنی بر اقدامات قاطع و مؤثر در برخورد با مجرمین، تصریح کرد: دادسرای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری پرسنل خدوم و متخصص پلیس فتای استان، با صدور دستورات قضایی، در اقدامی ضربتی، ضمن رصد و شناسایی فنی، گروه مجرمین فعال کلاهبرداری و پولشویی را دستگیر و طی شب گذشته، متهم اصلی تحت نظر قرار گرفت و سپس با قرار تأمین کیفری به زندان اعزام گردید.
نادریان ضمن تشکر از دادستان شهرستان لنده که با همکاری سریع و مؤثر ایشان نسبت به اجرای نیابت قضایی ارسالی، با سرعت عمل مأمورین انتظامی آن شهرستان، گفت: متهم ردیف دوم نیز در مخفیگاه خود در حوزه قضایی شهرستان لنده دستگیر شد.

   

معاون فضای مجازی و رسانه دادستان مرکز استان با بیان این که از این متهم تعداد ۱۰ فقره کارت بانکی و سامانه‌های رایانه‌ای متعدد جهت افعال مجرمانه کشف گردید، در خصوص سایر اعضای این باند افزود: سایر همدستان متهم اصلی در این گروه نیز شناسایی شده و با تحت رصد قراردادن محل اختفا، آنان نیز دستگیر و تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.
نادریان درباره اعمال مجرمانه این گروه و نحوه فعالیت‌های غیر قانونی آنان گفت: این گروه متأسفانه با استفاده از طمع صاحبان کارت‌ها، با پرداخت مبالغی، کارت‌های آنان را با رمز بانکی، از آنها خریداری و سپس در کانال فضای مجازی باند کشوری خود، مشخصات این کارت‌ها را عرضه و مبالغ کلاهبرداری را از طرق مختلف، به این کارت‌ها منتقل و سپس اقدام به انتقالات مکرر این وجوه در راستای پولشویی می‌نمودند.
نادریان در پایان ضمن هشدار به همشهریان، جهت مراقبت در مواجهه با این افراد، با اشاره به این نکته که فروشندگان کارت بانکی به این متهمین، نیز اقدام مجرمانه مرتکب شده‌اند و تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت، افزود: شایسته است همشهریان محترم، با هوشیاری از گرفتار شدن در دام چنین افرادی خودداری و در صورت مشاهده و یا اطلاع از چنین اقداماتی سریعاً موضوع را به این مرجع قضایی یا مراجع انتظامی اطلاع دهند.
بیان داشت: با دستگیری این فرد و بررسی محل اختفاء، تعداد ۱۱۸ فقره کارت بانکی به همراه اطلاعات بانکی متعلق به افراد مختلف و سایر اقلام مجرمانه در این مرحله از سردسته این گروه کشف گردید.
نام شما

آدرس ايميل شما

ارتباط سردار با بزرگان اصلاح‌طلب

ارتباط سردار با بزرگان اصلاح‌طلب

جهانگیری در این گفت‌وگو همچنین درباره رابطه سردار با آیت‌الله هاشمی گفت: «ایشان با آقای ...
خانواده‌ای که اثر انگشت ندارند! + تصاویر

خانواده‌ای که اثر انگشت ندارند! + تصاویر

در منطقه راج شاهی بنگلادش اعضای یک خانواده دارای یک تفاوت ژنتیکی نادر هستند و آن نداشتن ...
همه چيز درباره واكسن كرونا

همه چيز درباره واكسن كرونا

  سخنگوي دولت : در حال حاضر واكسن ساخت ستاد اجرايي به تست انساني رسيده است. موسسه رازي ...