تاریخ انتشار
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب : ۴۲۸۲۳۰
محققان مدعی شدند؛

افرادی که به این بیماری دچارند، کمتر کرونا می گیرند

۰
افرادی که به این بیماری دچارند، کمتر کرونا می گیرند
کبنا ؛
محققان بر اساس نتایج یک مطالعه ادعا می‌کنند که خطر ابتلا به کرونا در افراد مبتلا به آسم ۳۰ درصد کمتر از سایرین است.
به گزارش کبنا نیوز؛ محققان در این مطالعه که روی ۳۷ هزار نفر انجام شده، نسبت بالاتری از ابتلا به آسم را در گروهی که نتیجه آزمایش کرونای آنها منفی بود، پیدا کردند.
این موضوع نشان می دهد که عوامل مختلفی در ارتباط با این وضعیت شایع ریه، به نوعی اثرات ویروس کرونا را بی اثر کرده یا از تکثیر آن جلوگیری می کنند.
نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند که این موضوع می تواند به دلیل استفاده از داروی ضد التهابی به نام «کورتیکواستروئیدها» باشد که معمولاً به صورت استنشاقی استفاده می شوند.
محققان تاکید می کنند که بیماران آسمی باید در طول همه گیری، داروهای توصیه شده را مصرف کنند.
آنها خاطر نشان کردند که «آسم برونشی» (وضعیت شدید آسم) در بیماری کووید-۱۹ سال ۲۰۱۹ به اندازه کافی ارزیابی نشده و تنها مشاهده شده است بیمارانی که از پیش به آسم مبتلا بودند، کمتر به کرونا مبتلا می شوند.
محققان سه نظریه اصلی را در مورد اینکه چرا نتیجه آزمایش کرونای افراد مبتلا به آسم کمتر مثبت می شود، ارائه می دهند.
اول اینکه این تفاوت ممکن است جامعه شناختی باشد، زیرا به ویژه به افراد مبتلا به وضعیت های تنفسی هشدارهای شدیدی در مورد خطر قرار گرفتن در معرض این ویروس داده شده است.
نظریه دوم مربوط به «آنزیم ۲ مبدل آنژیوتانسین» (ACE۲) است؛ آنزیمی که به غشای سلولی سلول های واقع شده در رگ ها، ریه ها و سایر اندام ها می چسبد و به عنوان دروازه ای برای عفونت ویروس کرونا شناخته می شود.
ACE۲ اساساً یک گیرنده در سطح سلول ها است که به ویروس کرونا متصل می شود و به آن اجازه می دهد وارد سلول ها شود و آنها را آلوده کند.
اما وضعیت های تنفسی مانند آسم با کاهش قابل توجهی در بیان ACE۲ همراه هستند، به این معنی که احتمال آلودگی به عفونت کرونا کمتر می شود.
بالاخره اینکه «کورتیکواستروئیدهای استنشاقی» (ICSs) که درمان خط اول برای بیماران مبتلا به آسم دائم محسوب می شوند نیز بیان گیرنده ورودی ویروس کرونا به نام ACE۲ را کاهش می دهند. این موضوع پیش از این در یک مطالعه که در سال جاری انجام شد نیز مشخص شده بود.
اما این موضوع که آیا استفاده از درمان های «کورتیکواستروئیدهای استنشاقی» (ICSs) که به طور رایج استفاده می شوند، می تواند از عفونت ایجاد شده توسط SARS-CoV-۲ پیشگیری کنند یا خیر هنوز یک سوال مهم است.
گزارش وزارت بهداشت حاکی از آن است که اکنون شمار جان باختگان ناشی از ابتلا به کرونا در کشور به ۴۸ هزار و ۲۴۶ نفر رسیده است و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند. آمار مرگ کرونا در ایران از ۱۰ آبان به بالای ۴۰۰ نفر رسید و اکنون بعد از حدود یک ماه دوباره به زیر ۴۰۰ نفر کاهش یافته است.
کرونا تاکنون بیش از ۶۳ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و ۴۶۰ هزار نفر نیز فوت کردند.
منبع: ایرنا
 
نام شما

آدرس ايميل شما

بار تعطیلات بر دوش اقتصاد

بار تعطیلات بر دوش اقتصاد

با شروع ویروس کرونا مسائل متعددی گریبانگیر زندگی روزمره مردم شده، مشکلات اقتصادی و معیشتی ...
«بايا» نيامده پول می‌خواهد!

«بايا» نيامده پول می‌خواهد!

بايا، شبکه فروش کالا و خدمات است، ده‌ها نمونه ديگر آن در کشور درحال فعاليت هستند. اين ...
فقدان پارلمان ( به قلم محسن خرامین )

فقدان پارلمان ( به قلم محسن خرامین )

سال‌هاست کارکرد اصلی مجلس دخالت در برخی انتصابات مدیریتی است که این انتصابات برای نمایندگان ...