کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

گچساران و کهگیلویه به شهرستان‌های نارنجی پیوستند

14 آذر 1399 ساعت 18:57

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که دورهمی ها و مراسمات تشییع جنازه و ترحیم‌ها این استان را در مقابل کرونا آسیب پذیر کرده است.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که دورهمی ها و مراسمات تشییع جنازه و ترحیم‌ها این استان را در مقابل کرونا آسیب پذیر کرده است.
 به گزارش کبنا، حسین کلانتری شامگاه روز پنجشنبه ( 13 آذر ماه 99) در نشست استانی ستاد مقابله با کرونا در یاسوج اظهار داشت: رعایت محدودیت‌ها در استان توسط اصناف حدود ۹۶ درصد بوده و مشارکت آحاد مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب کاهش چشمگیر ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در استان شده است.
 وی افزود: شهرهای گچساران و کهگیلویه در طی این ۱۴ روز از وضعیت قرمز به نارنجی تغییر یافته‌اند و بویراحمد همچنان قرمز است که باید تلاش شود وضعیت این شهرستان هم بهبود یابد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اکسیژن پایدار بیمارستان‌های استان از جمله شهید جلیل، شهید بهشتی دهدشت و شهید رجایی گچساران تأمین شده و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.
کلانتری تاکید کرد: از ۹ شهرستان این استان تنها یک شهرستان قرمز اعلام شده و به گفته مسئولان وزارت بهداشت این استان جزو سه استان برتر در مقابله با کرونا بوده است.
وی بیان کرد: اکثریت مردم استان در رعایت محدودیت‌های کرونایی خوب عمل کرده‌اند اما اقلیتی هنوز ساده انگاری می‌کنند و زمینه ساز بحران می‌شوند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای صحیح و مهم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: یکی از نقاط مثبت این طرح آن است که افرادی که دارای علایم هستند را سریع شناسایی می‌کند و بیمار قرنطینه می‌شود.
 کلانتری ابراز داشت: باید شرایط کنونی را همه مردم و صنوف در نظر داشته باشند و بدانند اولویت سلامت مردم است.
 وی تاکید کرد: اجرای تمامی محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا بوده و به گفته مقام معظم رهبری همه باید طبق این دستورات عمل کنند.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۸۸ درصد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان افراد بالای سن ۶۰ سال هستند که باید بیشتر از آن‌ها مراقبت شود.
 وی با اشاره به کمبود برخی داروها برای بیماران خاص در استان افزود: این مشکل سراسری بوده و در پی جنایت و تحریم‌های دشمنان روی داده که به زودی توسط دولت در استان‌ها توزیع می‌شوند.
گچساران و کهگیلویه به شهرستان‌های نارنجی پیوستند
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و گچساران از وضعیت قرمز در هفته‌های پیش، هم اینک به شهرهای با وضعیت نارنجی پیوسته‌اند و روند مبتلایان و فوتی‌ها کاهشی است.
 حسین کلانتری اظهار داشت: پس از اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند در استان‌ها، از مجموع ۹ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد یک شهرستان هنوز قرمز (بویراحمد)، کهگیلویه و گچساران از قرمز به نارنجی تغییر یافته است.
 وی به همکاری و مشارکت مطلوب مردم در رعایت محدودیت‌های کرونایی در شهرستان‌های مختلف استان اشاره کرد و افزود: با همت مردم وضعیت دو شهرستان قرمز در استان به نارنجی تغییر یافته است.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: مراسمات عروسی تا حدود زیادی در این شهرستان‌ها کنترل شده و صنوف در این ۱۴ روز محدودیت‌ها همکاری بسیار خوبی با مسئولان داشته‌اند.
 کلانتری تاکید کرد: باید تلاش شود تا شهرستان بویراحمد هم از وضعیت قرمز بیرون آید و میزان اشغال تخت در این شهرستان همچون بقیه مناطق کاهش یابد.
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بیمارستان معین بیماران کرونایی استان، بیمارستان شهید جلیل یاسوج است و از شهرستان‌های اطراف نیز بیماران به این بیمارستان برای درمان مراجعه می‌کنند.
 وی ابراز داشت: هنوز برخی‌ها از روی دیوارهای ارامستان ها در مرکز استان (یاسوج) به حیاط آن وارد می‌شوند و با وجود هشدارها و جریمه و منع تردد خودروها هنوز مراسم‌های شلوغ برگزار می‌کنند.
 کلانتری عنوان کرد: در خصوص تعطیلی ادارات در شهرستان قرمز بویراحمد تابع ستاد ملی مدیریت پیشگیری و مقابله با کرونا هستیم و تعطیلی ادارات طبق روال هفته قبل خواهد بود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: آنچه حائز اهمیت است باید همه نسبت به وضعیت کنونی کشور آگاه باشند و در رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌ها بکوشند تا شاهد وقفه در زنجیره انتشار این ویروس باشیم.
 کلانتری گفت: میزان رعایت پروتکل‌ها در استان به ۹۶ درصد رسیده اما هنوز عده‌ای اندک با نادیده گرفتن پروتکل‌ها جان مردم را به خطر می‌اندازند.


کد مطلب: 428205

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/428205/گچساران-کهگیلویه-شهرستان-های-نارنجی-پیوستند

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir