تاریخ انتشار
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۲
کد مطلب : ۴۲۷۰۷۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام کرد

مرگ 210 نفر بر اثر کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

۰
مرگ 210 نفر بر اثر کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کروناویروس استان به ۲۱۴ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۲ هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.
 
به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، پرویز یزدان‌پناه با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان در وضعیت قرمز است، افزود: هم اکنون ۳۶۲ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۱ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۱۸ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.
وی تصریح کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۴۸ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: امروز ۳۶۵ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، دنا و گچساران می‌باشند و بقیه موارد مثبت در سایر شهرستان‌های استان هستند.
https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000427/nf00427071-2.jpg
دکتر یزدان پناه درمورد میزان سرایت‌پذیری کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: میزان سرایت پذیری کرونا به دلیل جهش ژنتیکی در استان بالاست، بنابراین هم سرایت پذیری و هم شدت بیماری بیشتر شده است و شاهد افزایش تعداد بستری‌ها در سنین کمتر و افراد دارای بیماری زمینه‌ای هستیم.
وی مراجعه بیماران و یا افراد مشکوک به کرونا ویروس به مراکز بهداشتی و درمانی و مؤسسات پزشکی در استان را نیز یکی از عوامل شیوع دانست و بیان کرد: مردم استان باید با رعایت کامل پروتکل‌ها وفاصله گذاری فیزیکی مناسب در این مراکز حضور پیدا کنند تا خدای ناکرده درگیر این بیماری خطرناک نشوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: استفاده حداکثری از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، رعایت بهداشت فردی و عدم حضور در تجمعات را از همگان خواستار شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

رفتار خوارج‫‌گونه برخی مدعیان!

رفتار خوارج‫‌گونه برخی مدعیان!

حتی چندی قبل نیز این بی مسئولیتی و تکبر ناشی از عدم پاسخگویی، باعث شد که مدیر مسئول روزنامه ...
بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

امروز هفتم آبان سالروز سومین ترور نافرجام سیدحسن طباطبایی معروف به سیدحسن مدرس است. هم ...
انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

میثم‌ رادپور درباره اینکه اگر ترامپ پیروز شود چه اتفاقی رخ خواهد داد، گفت: «همین مسیرادامه ...
فایل های مرتبط