کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مدیرعامل ایرانسل خبرداد

عباسی آرند: ایرانسل پیشتاز در ارائه آخرین تکنولوژی های روز دنیا به مردم ایران

6 مهر 1399 ساعت 18:34

ایرانسل در مراسم «رونمایی از کاربست‌های 5G در ایران»، دو تفاهم‌نامه برای توسعه‌ی پزشکی از راه دور و حمل‌ونقل هوشمند بر بستر شبکه‌ی نسل پنجم تلفن همراه، امضا کرد. مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، از آغاز اجرایی شدن فاز دوم راه‌اندازی سایت‌های 5G ایرانسل، خبر داد.


ایرانسل در مراسم «رونمایی از کاربست‌های 5G در ایران»، دو تفاهم‌نامه برای توسعه‌ی پزشکی از راه دور و حمل‌ونقل هوشمند بر بستر شبکه‌ی نسل پنجم تلفن همراه، امضا کرد. مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، از آغاز اجرایی شدن فاز دوم راه‌اندازی سایت‌های 5G ایرانسل، خبر داد.

به گزارش «کبنا»، دکتر بیژن عباسی‌آرند که در «مراسم رونمایی از کاربست‌های 5G در ایران» سخن می‌گفت، به تهیه‌ی مقدمات راه‌اندازی رسمی شبکه‌ی نسل پنجم ایرانسل از یک سال و نیم قبل و همزمان با روندهای جهانی اشاره کرد و «تخصیص فرکانس»، «همکاری همه‌ی اپراتورها» و «بومی‌سازی تجهیزات» را سه نکته‌ی مهم در مسیر توسعه‌ی 5G در ایران دانست.
در این مراسم که صبح روز یکشنبه، ۶ مهرماه ۱۳۹۹، در سالن همایش‌های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور مهندس محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از معاونان و مدیران این وزارتخانه، از جمله مهندس حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دکتر سیدستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، همچنین دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران، مهندس منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه‌ی فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته‌ی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه‌ی آزاد کیش، دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، دکتر مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل همراه اول و شماری از فعالان تشکل‌های بخش خصوصی برگزار شد، ایرانسل دو تفاهم‌نامه برای توسعه‌ی پزشکی از راه دور و حمل‌ونقل هوشمند بر بستر شبکه‌ی نسل پنجم تلفن همراه، امضا کرد.
نخستین تفاهم‌نامه، بین ایرانسل با معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشگاه شهید بهشتی در زمینه‌ی پیاده‌سازی خدمات مشاوره‌ی جراحی از راه دور (telemedicine) با استفاده از قابلیت‌های 5G و دومین تفاهم‌نامه نیز بین ایرانسل با ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقه‌ی آزاد کیش، در زمینه‌ی طراحی و ایجاد پایلوت حمل‌ونقل هوشمند شهری، مبتنی بر شبکه‌های ارتباطات سلولی نسل جدید، در چارچوب شبکه‌ی ملی اطلاعات امضا شد.
بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، در این مراسم با اشاره به سابقه‌ی توسعه‌ی شبکه‌ی نسل سوم و چهارم تلفن همراه در ایران، نقش اپراتورها در این زمینه را بی‌بدیل و ارزنده برشمرد و استفاده از این تجربه را در ترسیم نقشه‌ی راه توسعه‌ی 5G ضروری دانست.
وی با اشاره به اینکه ایرانسل، از بیش از یک سال و نیم پیش، با رصد توسعه‌ی این فناوری در دنیا، آمادگی اولیه را در پیش گرفته و با تدارک یک برنامه‌ی عملیاتی برای تهیه‌ی مقدمات ورود به این نسل از فناوری، فاز نخست ارائه‌ی خدمات 5G را راه‌اندازی کرده است، از همکاری و هماهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این زمینه و نیز از مجموعه‌ی کارکنان ایرانسل برای اجرای این پروژه‌ی سنگین، تشکر کرد و با تشریح برنامه‌های اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران برای توسعه 5G، از آغاز اجرایی شدن فاز دوم راه‌اندازی سایت‌های نسل پنجم ایرانسل، خبر داد.
مدیرعامل ایرانسل همچنین با تأکید بر لزوم پیش‌بینی و تصویب الزامات فنی و حقوقی توسعه‌ی 5G، سه نکته‌ی «تخصیص فرکانس»، «همکاری همه‌ی اپراتورها» و «بومی‌سازی تجهیزات» را در مسیر توسعه‌ی این فناوری در ایران، مهم برشمرد و با اشاره به اینکه فرکانس، مهم‌ترین سرمایه و زیرساخت در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات است، بر لزوم تعیین تکلیف تخصیص فرکانس به اپراتورها برای توسعه‌ی خدمات جدید، تأکید کرد.
عباسی‌آرند، همچنین با توجه به حجم سنگین سرمایه‌گذاری لازم برای توسعه‌ی فناوری جدید و شرایط اقتصادی موجود و ناپایداری نرخ ارز، همکاری همه‌ی اپراتورها در این زمینه را برای پرهیز از ایجاد هزینه‌های اضافی، لازم و مهم دانست.

مدیرعامل ایرانسل به روند آغاز شده در کشور برای بومی‌سازی تجهیزات ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت و با اشاره به اقدامات ایرانسل در این زمینه، از جمله تولید مودم‌های نسل جدید، بر تلاش برای قطع وابستگی به پیمانکاران خارجی با کمک دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، تأکید کرد.
وی همچنین از توسعه‌ی مرکز نوآوری ایرانسل خبر داد و با اشاره به ورود شرکت‌های بزرگ و محققان دنیا به مباحث مربوط به نسل ششم تلفن همراه یا 6G، از دانشگاه‌های ایرانی خواست تا با هدایت دانشجویان به سمت پژوهش در این زمینه، از این فرصت استفاده کنند. ایرانسل تلاش می‌کند همچون گذشته، با پیشتازی در ارائه‌ی 6G، به وظیفه‌ی خود برای ارائه‌ی سریع آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا به مردم ایران، عمل کند.


کد مطلب: 425989

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/425989/عباسی-آرند-ایرانسل-پیشتاز-ارائه-آخرین-تکنولوژی-های-روز-دنیا-مردم-ایران

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir