تاریخ انتشار
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب : ۴۲۵۷۵۴

(عکس) داستان دختران ایرانی در مجله فشن ووگ

۰
(عکس) داستان دختران ایرانی در مجله فشن ووگ
کبنا ؛
 یکی دو روزی می‌شود که عکس هایشان در فضای مجازی، بین کاربران ایرانی دست به دست می‌شود؛ آن‌ها دوخواهر بلوچ ایرانی هستند که در کانادا زندگی می‌کنند و عاشق چند رشته ورزشی پرتحرک از جمله بسکتبال هستند.
به گزارش کبنا، موضوع درباره حلیمه و سارا، خواهران بلوچ – کانادایی است که به تازگی مقاله مفصلی از آن‌ها در مجله مد و فشن ووگ منتشر شده است. عکس‌های آن‌ها با لباس بلوچ‌ها که در حال بازی بسکتبال هستند بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و این دو تلاش کرده اند حین انجام چند حرکت مهیج در رشته بسکتبال، به معرفی فرهنگ بلوچ‌ها و البته لباس ویژه آن‌ها بپردازند.
در گزارشی که در مجله ووگ منتشر شده حلیمه می‌گوید: «از زمانی که نوجوان بودم بسکتبال بازی می‌کردم. من حتی در تیم مدرسه مان هم بازی می‌کردم». سارا هم می‌گوید کار‌هایی که حلیمه انجام داده را او هم از سرگذرانده است. این دو خواهر علاوه بر بسکتبال دو رشته ورزشی دیگر یعنی راگبی و والیبال هم در سال‌های حضورشان در مدرسه تجربه کرده اند.
عکس‌هایی که از این دو خواهر گرفته و در مجله مذکور منتشر شده را مصطفی، همسر سارا گرفته و برای انجام دادنش کار چندان راحتی هم نداشته، ولی همگی از نتایج به دست آمده راضی بوده اند. هدف از انجام چنین کاری برای دوخواهر بلوچ – کانادایی مشخص است: آن‌ها می‌گویند می‌خواهند نشان دهند هیچ محدودیتی برایشان در کار‌هایی که می‌گویند مردانه است وجود ندارد.
البته جنبه مد و استایل داستان هم به همان اندازه برایشان مهم است؛ آن‌ها ضمن معرفی لباس مخصوص زنان بلوچ، در این گزارش به جزئیات این نوع لباس خاص هم اشاره کرده اند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...