کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

پروتکل‌‎ها سخت گیرانه‌تر شد، با برگزاری کنکور در موعد مقرر به توافق رسیدیم

14 مرداد 1399 ساعت 14:13

پیرو مأموریتی که رئیس مجلس به کمیسیون آموزش مجلس محول کرده بود، نشست تخصصی بررسی چگونگی برگزاری کنکور با حضور رؤسای کمیسیون‌های آموزش و بهداشت مجلس با وزیر بهداشت و وزیر علوم برگزار و مقرر شد با رعایت تمهیدات ویژه کنکور سراسری و ارشد در موعد زمانی خود برگزار شود.


اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، این هفته در روز یکشنبه 12 مردادماه و در روز سه شنبه 14 تیرماه در جلسه تخصصی خواهند داشت.
بررسی موضوع برگزاری کنکور سراسری و پیامدهای آن با توجه به شیوع ویروس کرونا با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دستور کار روز یکشنبه کمیسیون آموزش مجلس است.
همچنین در نشست نوبت صبح روز سه شنبه، ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص اولویت‌ها و مسائل مهم مرتبط با کمیسیون در برنامه کمیسیون آموزش قرار دارد.
در نشست بعد از ظهر کمیسیون، دکتر اختیاری رئیس کمیته پژوهش و فناوری در خصوص نظام ملی نوآوری به کمیسیون گزارشی ارائه خواهد کرد.
 
کنکور و کرونا

به گزارش کبنا، جلسه ای برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری با حضور وزاری بهداشت و علوم، روسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس در محل ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد و با تأکید نمایندگان در این نشست، امسال شاهد برگزاری یک کنکور متفاوت خواهیم بود. 
منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در گفت و گو با خانه ملت  گفت: پس از مأموریتی که رئیس مجلس به کمیسیون آموزش محول کرد این کمیسیون جلسه فوق العاده ای را روز گذشته برگزار کرد که در این جلسه، نمایندگان راضی به برگزاری کنکور با شرایطی که کنکور دکتری برگزار شد، نبودند و بر همین مبنا امروز نشستی در وزارت بهداشت با حضور وزرای بهداشت و علوم، رؤسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس در وزارت بهداشت برگزار شد.
کنکور در هر حوزه فقط با 20 درصد تراکم داوطلبان برگزار می‌شود 
وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد علاوه بر عدم تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری، هر حوزه تنها ۲۰ درصد از ظرفیت پذیرای داوطلبین باشد.
بزرگترین دغدغه ما سلامت داوطلب است 
وی با بیان اینکه بر اساس تأکید رئیس مجلس، بزرگترین دغدغه ما سلامت داوطلبان است، افزود: حاصل این گفت‌وگو و جلسات چند روز اخیر این شد که سازمان سنجش، پروتکل‌ها را با سختگیری بیشتری نسبت به آزمون دکتری پیاده سازی کند.
 
 
علیرضا منادی سفیدان

 
نظارت‌ها در سه مرحله به صورت سختگیرانه خواهد بود
رئیس کمیسیون آموزش تصریح کرد:‌ در سه مرحله نقل و انتقال داوطلبان به داخل حوزه امتحانی، ورود و خروج با سختگیری انجام شود و پروتکل‌های سختگیرانه در این مبادی در نظر گرفته شود.
 فاصله داوطلبان از یکدیگر 2 متر خواهد بود
منادی سفیدان یادآور شد: همچنین قرار شد فاصله‌گذاری 2 متری رعایت شود، ماسک برای داوطلبان تامین شود و تنها از 20 درصد فضای مکان‌های برگزاری آزمون استفاده شود.
ناظرینی از سازمان بسیج و سازمان‌های مردم نهاد بر کنکور نظارت خواهند داشت 
وی افزود: همچنین مقرر شد ناظرینی از سازمان بسیج و سازمان‌های مردم نهاد بر برگزاری کنکور نظارت داشته باشند.
وی اضافه کرد: نهایتا تصمیم به برگزاری کنکور در تاریخ مقرر 31 مرداد گرفته شد تا داوطلبان از اضطراب خارج شوند. نظارت‌های قوی بر اجرای پروتکل‌ها خواهیم داشت تا حتی یک نفر هم به کرونا مبتلا نشود.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به برنامه های کمیسیون آموزش و مجلس برای حذف کنکور گفت: کمیسیون آموزش برنامه‌های جدی برای حذف کنکور دارد که این برنامه‌ها را برای سال‌های آتی در چارچوبی منطقی دنبال خواهد کرد.


کد مطلب: 424014

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/424014/پروتکل-ها-سخت-گیرانه-تر-برگزاری-کنکور-موعد-مقرر-توافق-رسیدیم

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir