تاریخ انتشار
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب : ۴۲۳۸۱۶
انتقاد فرشاد نگین تاجی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر یاسوج از افتتاح المان‌های شهرداری یاسوج:

آقای شهردار با شعور و فهم مردم بازی نکنید / نتیجه این تفکر، نصب لاک‌پشت، کفش‌دوزک و به سخره گرفتن شهر است / به شدت از شهردار یاسوج گلایه دارم

۱۴
۴
آقای شهردار با شعور و فهم مردم بازی نکنید / نتیجه این تفکر، نصب لاک‌پشت، کفش‌دوزک و به سخره گرفتن شهر است / به شدت از شهردار یاسوج گلایه دارم
کبنا ؛
فرشاد نگین تاجی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر یاسوج و مشاور معماری و شهرسازی معاونت عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در انتقاد از رونمایی از 13 المان شهری در پارک ولایت یاسوج با حضور شهردار و برخی از اعضای شورا، این اقدام را غیر کارشناسی و دون شأن دانست.
نگین تاجی در گفت و گو با خبرنگار کبنا اظهار کرد: متاسفانه برخی اتفاقات در یاسوج افتاده که نه تنها ارتقاء کیفی مناظر شهری را ایجاد نکرده، بلکه مناظر را دچار چالش کرده است، بنده به عنوان رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر یاسوج و مشاور معماری و شهرسازی معاونت عمرانی استاندار نسبت به این موضوع نگران هستم و اگر قرار است در یاسوج مسائل با نگاه کارشناسی انجام نشود باید منتظر اتفاقات بدتری باشیم.
نگین تاجی اظهار کرد: اشکال هندسی و مجسمه کفش دوزک و لاک پشت و ... که استفاده شده‌اند چه جایگاهی در فرهنگ مردم ما دارند؟ از نظر بنده این یک نوع بزک کاری است، و بنده به عنوان عضو شورای شهر بخاطر این عمل از مردم عذرخواهی می‌کنم.
وی در خصوص لزوم هماهنگی‌ها و انجام کار کارشناسی در این خصوص اظهار کرد: کوچک‌ترین هماهنگی با بنده که مشاور معماری و معاونت عمرانی شهرسازی هستم صورت نگرفته است، متاسفم که با نگاه افتخارآمیز برای این چند مجسمه افتتاحیه برگزار می‌کنند، آنقدر در سطح پایینی هستیم که برای مجسمه‌های بزک کاری افتتاحیه قرار می‌دهیم، اگر نگاه ما این باشد روز به روز عقب گرد می‌کنیم.
وی در ادامه‌ی ابراز گلایه‌ی خود افزود: بنده به شدت از شهردار گلایه دارم چون هیچ هماهنگی با بنده نداشته‌اند. باید کسی که این ایده را داده است معرفی شود، مردم باید بدانند که چه کسی این ایده را داده است و باید دلیل خود برای این کار را توضیح دهد.

                    
                                                  فرشاد نگین تاجی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر یاسوج
 
وی در خصوص اهمیت تشکیل کمیسیون معماری و شهرسازی بیان کرد: این افرادی که برای افتتاحیه رفته‌اند، از سال اول مخالف شکل گیری کمیسیون معماری و شهرسازی بوده‌اند، و اصلاً این موضوع برایشان معنا و مفهومی ندارد. بارها فشار آوردیم که چرا ما همچون شهرهای بزرگ دیگر کمیسیون معماری و شهرسازی نداریم؟ نتیجه این تفکری که موافق تشکیل کمیسیون معماری و شهرسازی نیست نصب لاک پشت و کفش دوزک است، و به نوعی این به سخره گرفتن شهر است، ما نباید شعور و درک مردم را به بازی بگیریم، چون معماری بر روح و روان و فهم و درک جامعه اثرگذار است.
وی گفت: هر گونه طراحی فضای شهری باید بر اساس مدل‌های استاندارد، و زمینه‌ها و فرهنگ جامعه طراحی شود، اگر غیر از این باشد نشاندهنده بینش غیرمتعارف مدیریت شهری است.
نگین تاجی گفت: وقتی کسی فرق المان، تندیس و اثر و دیگر واژه‌های تخصصی را نمی‌داند چطور می‌تواند بصورت محتوایی اثری منطبق با فضای شهری خلق کند یا معرفی کند؟ المان یعنی یکسری فرم‌ها متشکل  از خط، حجم، شکل و نقطه که در ترکیب با هم فرمی را تشکیل می‌دهند. و ما باید در ایجاد فضای شهری مطابق با فرهنگ و تاریخ و جغرافیایی منطقه عمل کنیم.
عضو شورای شهر یاسوج تصریح کرد: متاسفانه مدیریت شهری ما بدون آنکه بینش لازم در خصوص این تعاریف داشته باشد، هزینه می‌کنند.
وی در انتها گفت: زمانی که یک گردشگر از شهر یاسوج می‌گذرد باید بازنمود فرهنگ مردم این شهر و استان را در فضای شهری مشاهده کند، زمانی که یک میدان یا یک مجسمه در فضای شهری به دلیل خاصی مکث و درگیری ذهنی ایجاد می‌کند باعث شکل گیری در ذهن افراد می‌شود. مثلاً میدان آزادی تهران به ایجاد مکث و تفکر در این خصوص دامن می زند. اما هنوز به این گونه مسائل در فضای شهری ر یاسوج توجهی نمی‌شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای تگین تاجی گذاشتن کفش دوزک و لاک پشت خیلی هم بامزه و زیباست و اشکالی نداره لطفا همه شهرها ورودی هاشون میزارن خیلی هم زیباست
یاسوج
Iran, Islamic Republic of
تاکی بنشینیم جنابعالی طرح ونظر بدی فقط کاری که شد بلدی اعتراض بی مورد کنی
فرشاد
United States
سلام
این شورا برای خودنمایی از این خبرها درج می کند سه سال گذشته خواب بود اگر واقعا اهل عمل هستید بسم الله
اما واقعیت چیزی دیگه هست
شما تا زمانی که به دنبال هم هستید کاریه نمی شوید و باعث بدبختی این استان هستید و هیچ زمانی در کشور رشد نمی کنید
خواهش میکنم اصلاح کنید خودتان را
مبارکی
Iran, Islamic Republic of
سلام
۱۵سال پیش زیر گذر گلستان شیراز لاک پشت و کفش دوزک گذاشتن هیچ کس نگفت توهین به مردم هست نمی دونم چرا این جا متن فراموش و حاشیه پر رنگ هست
واقعا برا حل مشکلات مردم این جوری عمل می کنید
یا دیگه موضوعی برا بررسی نمونده که به این مسائل می پردازید
گیتی
Iran, Islamic Republic of
گیرم شهردلر نابلد پس شما به عنوان شورای شهر چکار کرده اید حتما نظارتتان آنقدر ضعیف بوده که شهردار هرکاری خواسته کرده آقایی که خودتو خدای معماران میدونی پس شما اونجا تو شورا خواب بوده ای که الان از خواب بیدار شده ای
حمید
Iran, Islamic Republic of
خطاب به همه ی اعضای مثلا شورای شهر،
به جای همکاری و همفکری برای رفع مشکلات شهر و تحقق وعده های صدمن ی غاز دوران تبلیغاتتون،ضدییت با یکدیگر رو در پیش گرفتید.
از کوچه های خاکی شهرکها و محلات شهر چه خبر؟
از فضای سبز و بوستان محلات چه خبر؟(فضای سبز حاشیه رودخانه ربطی به سرانه محلات نداردددد)
که تعصبات کورکورانتون ،چنان تاثیر منفی بر روال کارها گذاشته که باعث عقبگرد به گذشته شده.
Iran, Islamic Republic of
سلام به جای لا پشت نماد از گردو،گلیم،سیب،زنبور عسل،کوه دنا،و..........میزاشتین
خاتمی
Iran, Islamic Republic of
/ از جای دیگه میسوزه بعدش کمیسیون معماری به خاطر ۴نفر مثل خود نگین تاجی برگزار نمیشه...حالا حالا جای برای سوختن داری
Iran, Islamic Republic of
آخییییییی!!!
رضا
Iran, Islamic Republic of
کاسه پشت خیلی هم خوبه
محمد
Iran, Islamic Republic of
مجسمه گازرین بهتره
حسین
Iran, Islamic Republic of
مساله شهردار وشورا نیست ظاهرا کفش دوزک ولاک پشت مساله هست
و نظروم با قافله مشکل داری
قافله بره نگین تاجینه بیا
Iran, Islamic Republic of
چرا این شهردار نابلد هنوز باید بر مسند قدر باشد؟
حسین
Iran, Islamic Republic of
شهردار همین است اصلا این اقا از کجا اومده شهردار شده برای همه شهروندان واضح است .
انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

رییس پیشین صدا و سیما در توییتی به انتقاد از اصولگرایان پرداخت و نوشت: «برخی اصولگراها،...
جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

به گفته مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور دادگاه تجدیدنظر که رای ...
پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

بر مبنای همین ارزیابی، محافل مزبور معتقدند که ایران به تحرکات آمریکا و اسرائیل پاسخ نخواهد ...