کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کرونا در کهگیلویه و بویراحمد همچنان جان می‌گیرد

شمار فوتی‌های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 49 نفر رسید

8 مرداد 1399 ساعت 22:36

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار جانباختگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد به 49 نفر رسید.


بی توجهی افراد به رعایت مسائل بهداشتی و رفت و آمدهای غیر ضرور آن ها در سطح بازار، مراکز تفریحی، خیابان ها سبب شده، کهگیلویه و بویراحمد همچنان بر مدار مرگ ناشی از کرونا حرکت کند. 
پرویز يزدان‌پناه افزود: متاسفانه امروز یک بیمار 63 ساله در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بر اثر ابتلا به کویید19 جان خود را از دست داد.
وی عنوان کرد: در هشتمین روز از مردادماه؛ 199 بیمار مشكوك و يا قطعي مبتلا به كرونا در بخش هاي بیمارستان های استان بستری هستند كه از اين تعداد 77 بيمار كرونايي قطعي مي باشند، همچنين 16 بیمار كرونايي در بخش هاي ويژه بستري هستند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز داشت: تاکنون 2 هزار و 445 نفر بهبود یافته از بیماری کووید-19 داشته ایم.
وی تصریح کرد: امروز نیز جواب 136 نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بيشترين موارد در بويراحمد، گچساران، كهگيلويه، بهمئی و چرام بودند.
13 بیمار کرونایی جدید در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: ویروس کرونا ضعیف نشده و از بین نرفته است و البته به زودی واکسن یا دارویی قطعی هم نخواهد داشت لذا ضروری است در کنار سایر نکات بهداشتی فردی و عمومی هر فردی که از خانه خارج می شود ماسک بزند.
دکتر یزدان پناه ابراز داشت: بارها تاکید شده که هر کسی از خانه بیرون می‌آید باید ماسک داشته باشد اما بیشترین ضرورت استفاده از ماسک در مکان های سربسته و مکان‌هایی است که فاصله فیزیکی به‌درستی قابل رعایت نخواهد بود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: استفاده از ماسک توسط افراد سالم در تماس با بیمار در خانه نیز می‌تواند به عنوان اقدامی پیشگیرانه مفید عمل نمایند.


کد مطلب: 423788

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/423788/شمار-فوتی-های-کرونا-کهگیلویه-بویراحمد-49-نفر-رسید

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir