تاریخ انتشار
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب : ۴۲۳۷۳۴
حق با کیست؟

دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد پاسخ گلایه کادر درمانی بیمارستان شهید جلیل را داد

۳
۰
دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد پاسخ گلایه کادر درمانی بیمارستان شهید جلیل را داد
کبنا ؛ صبح روز (شنبه 4 مرداد ماه 99) تعدادی از پرسنل کادر درمانی شهید جلیل یاسوج به دلیل عدم پرداخت کارآنه و اضافه  کار 20 ماه خود، جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.
بنا بر این گزارش، کادر درمان بیمارستان شهید جلیل یکی از بیمارستان‌های خط مقدم استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور در مقابله با کرونا از عدم پرداخت حق و حقوق‌شان گلایه می‌کنند و می‌گویند که حدود 20 ماه است که هیچ دریافتی نداشته‌اند. حتی نامه نگاری آنها با مسئولان مربوطه بی نتیجه مانده است.
جلال پورانفرد سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در این باره اظهار نظر کرده و ضمن قدردانی از زحمات پرسنل اداری، بهداشتی و درمانی بیمارستان‌های معین کرونای استان، اظهار کرد: بیمارستان شهید جلیل یاسوج به عنوان بیمارستان اصلی کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد است.
وی ادامه داد: در این بیمارستان پزشکان، پرستاران و پرسنلی که مشمولین پاداش شده‌اند، تعداد ۴۳۴ نفر بودند که در هر دوره پاداش کرونا خود را دریافت نموده‌اند. مرحله اول در اسفند ماه ۱۳۹۸ و مرحله دوم تیرماه ۹۹ بود که علت تأخیر پرداخت مرحله دوم مبتلا شدن همکاران واحد مالی بیمارستان شهید جلیل بوده است.
پورانفرد خاطر نشان کرد: بر اساس میزان درگیری، بیشترین تخصیص مربوط به بیمارستان شهید جلیل بود که در مرحله دوم ۳۴۰ میلیون تومان از طرف دانشگاه علوم پزشکی به بیمارستان تخصیص داده و به حساب پرسنل واریز شد.
وی عنوان کرد: در قسمت اول نیز مبلغی بالغ بر 240 میلیون تومان به این بیمارستان تخصیص داده شد که بیشترین مبلغ تخصیص را در استان به خود اختصاص داد و در اسفند ۹۸ به حساب پرسنل واریز گردید.
وی تصریح کرد: در بحث پرداختی کارانه‌ها نیز، تمامی پرداخت‌ها باید بر اساس عملکرد صورت گیرد و خارج از عملکرد سامانه قاصدک یا سامانه سپاس خلاف قانون بوده و قابل پیگیری می‌باشد.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: به همین دلیل از زمان افتتاح بیمارستان شهید جلیل و عدم درآمدزا بودن این بیمارستان مزایای پرسنل مانند اضافه کار و کارانه ناچیز بوده ولی به خاطر ایجاد انگیزه و پیرو دستور ریاست دانشگاه مبلغی در اختیار این بیمارستان پس از مصوبه هیئت رئیسه قرارداده شد تا قسمتی از زحمات این عزیزان جبران گردد.
وی افزود: در مجموع با درآمد ماهیانه بیمارستان، مبلغ یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان در اردیبهشت ماه به حساب بیمارستان جهت پرداخت کارانه پرسنل و پزشکان  واریز شد.
وی یادآور شد: لازم به ذکر است که بیمارستان‌ها هزینه‌های دیگری مثل تأمین دارو و تجهیزات مصرفی حقوق نیروهای شرکتی و نگهبان و... را نیز در بر دارند که می‌بایست با درآمد بیمارستان تأمین گردد.
پورانفرد اضافه کرد: بی شک این مبلغ در مقابل زحمات و تلاش نیروهای فداکار که در راه خدمت و حفظ سلامت مردم و جامعه خویش ایستادگی و انسانیت را به معنای واقعی معنی کردند، ناچیز است.
وی در ادامه گفت: در بحث اعتبارات، رایزنی‌هایی با وزارت انجام شده که قول مساعدت داده‌اند تا با پرداخت مبالغی بتوانیم قدردان زحمات این عزیزان باشیم.
وی ابراز داشت: در بیمارستان شهید جلیل یاسوج، مبلغ ۱۳ میلیارد تومان جهت تجهیزات پزشکی سی تی اسکن و ام آر آی هزینه شده است و به علت عدم درآمدزایی و انجام عمل‌های جراحی در این بیمارستان که به خاطر کرونا ویروس ایجاد شده، تا جایی که قانون اجازه دهد به بیمارستان کمک خواهیم کرد.
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به بیمارستان  شهید جلیل که بیمارستان معین کرونای استان است گفت: از مجموع تجهیزات حفاظتی که دانشگاه علوم پزشکی خریداری کرده است، ۶۰ درصد از آن به بیمارستان شهید جلیل تخصیص، و سایر بیمارستان‌ها نیز به اندازه میزان درگیری اختصاص داده شد.وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ در بخش بهداشت نیز بالغ بر دو میلیارد تومان و در بخش درمان بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تخصیص از طرف وزارت بهداشت جهت پاداش کرونا داده شده است.
وی اظهار داشت: همچنین در بحث کمک‌های جبران خدمت بیمارستان‌ها، بالغ بر هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توزیع شد که از طرف وزارت تخصیص داده شده بود و جا دارد از دکتر تقوی نژاد و همکاران وی نیز تشکر و قدردانی نماییم.
پورانفرد از اختصاص ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جهت پرداخت یک ماه کارانه به بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: این هزینه تا چند روز آینده به حساب آنها واریز خواهد شد.
پوران فر اضافه کرد: علی رغم کاهش درآمد بیمارستان شهید جلیل یاسوج و بنا به دستور ریاست محترم دانشگاه، از این مبلغ، ۲۰۰ میلیون تومان نیز به بیمارستان شهید جلیل اختصاص داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: از محل درآمدهای بیمارستان‌ها، حمایت دکتر تقوی نژاد و بیمه سلامت مبلغ ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از محل درآمدهای اختصاصی بیمارستان تخصیص داده خواهد شد که اولویت آنها پرداخت پرسنلی خواهد بود.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
گپ خو همه ایزنن په کو سند ایی واریزی ها؟؟؟
دانشگاه علوم پزشکی
Iran, Islamic Republic of
وقتی فردی که تو واحد خودت در دبیرخونه یکمیلیونُ پانصد حق کرونا میگیره چرا منِ پرستار تو بیمارستان مرکز کرونا باید ۵۰۰‌بگیرم..واقعا داد از بی عدالتی در دانشگاه ..ای مهدی صاحب الزمان ادرکنی ادرکنی...
پرسنل بیمارستان
Iran, Islamic Republic of
لطفا میزان پاداش کرونا همین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را در سایت بزارید اگه واقعا خودتون به خبرتون اعتماد دارید.......
جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

به گفته مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور دادگاه تجدیدنظر که رای ...
پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

بر مبنای همین ارزیابی، محافل مزبور معتقدند که ایران به تحرکات آمریکا و اسرائیل پاسخ نخواهد ...
دغدغه‌هاي كنكور و كرونا

دغدغه‌هاي كنكور و كرونا

روزانه هزاران پيام و تماس درباره تعويق و عدم‌ تعويق كنكور از مردم دريافت مي‌كنم. عواقب ...