تاریخ انتشار
سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۵
کد مطلب : ۴۲۳۴۶۱
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

آغاز طرح «تابستانه فهما» در مساجد کهگیلویه و بویراحمد / فعالیت‌های فرهنگی کانون مساجد تعطیل نیست

۰
آغاز طرح «تابستانه فهما» در مساجد کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛دولت آبادی مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد از طرح اوقات فراغت با عنوان «تابستانه فهما» در سطح کانون های، فرهنگی هنری مساجد استان و با در نظر گرفتن شرایط کرونایی هر منطقه به صورت مجازی و حضوری خبر داد.
به گزارش کبنا، «علیرضا دولت آبادی» در جمع خبرنگاران گفت: طرح اوقات فراغت با عنوان (تابستانه فهما) در سطح کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان و با در نظر گرفتن شرایط کرونایی هر منطقه به صورت مجازی و حضوری در حال برگزاری است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد، با بیان اینکه این طرح با هدف تقویت بنیه ایمان، همدلی، کار و ایثار در محیط مسجد در حال برگزاری است، تصریح کرد: این برنامه در سه شبستان ( هنر، فرهنگ، نوآوری) و  ۱۲ رواق طراحی شده و کانون های فرهنگی هنری مساجد استان می توانند با مراجعه به سامانه بچه های مسجد به آدرس  www.bachehayemasjed.ir  نسبت به ثبت  برنامه های خود در طرح «تابستانه فهما» اقدام نمایند.
وی افزود: در شبستان فرهنگ با رویکرد قرآنی، بخش های (نور، کتاب، رسانه، همدلی  و دانش) در قالب (کلاس، همایش، نشست، محفل، حلقه، بازدید، مسابقه، نمایشگاه، شبکه های مجازی) تعریف شده و در شبستان نو آوری دو رواق (کارآفرینی و فناوری) پیش بینی شده است.
دولت آبادی، در ادامه اظهار داشت: در شبستان هنر (سرود، نمایش، فیلم، قلم و ترنج) از جمله بخش هایی است که جهت استفاده عموم در این سامانه بارگذاری شده است.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد، اذعان داشت: با توجه به اهمیت طرح اوقات فراغت از یک سو و ضرورت توجه به فعالیت های فرهنگی در ایام کرونا از سوی دیگر، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از برترین کانون های هر شهرستان حمایت مالی و تجهیزاتی خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: اهدای میز فوتبال دستی برای کانون برگزیده هر شهرستان و حمایت های مادی و فرهنگی از جمله اهدای کتاب به کانون های فعال هر شهرستان پیش بینی شده است.

فعالیت‌های فرهنگی کانون مساجد تعطیل نیست

مدیر ستاد کانون‌های مساجد کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح مسجد کانون سلامت با همکاری موسسه خیریه مرهم خبر داد.
علیرضا دولت‌آبادی از برگزاری طرح ابتکاری مسجد کانون سلامت در مساجد استان خبر داد و اظهار داشت: این طرح با همکاری موسسه خیریه مرهم با هدف شناسایی بیماری‌های همراه تولد در استان اجرایی می‌شود.
مدیر ستاد کانون‌های مساجد کهگیلویه و بویراحمد در خصوص این طرح گفت: در این طرح که با مشارکت موسسه مرهم، کانون مساجد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود اسکان، ویزیت و درمان این بیماران رایگان خواهد بود.
وی با اشاره به سایر اقدامات کانون‌های مساجد استان در طرح تابستانه فهما گفت: در ایام کرونا که اغلب فعالیت‌های حوزه فرهنگی تعطیل است کانون‌های مساجد به عنوان یکی از دستگاه‌های فرهنگی همه تلاش خود را برای اجرای برنامه‌های حوزه فرهنگ به صورت مجازی انجام داده است.
این مسوول با بیان اینکه به فراخور شرایط برنامه‌های مختلفی توسط کانون‌های مساجد پیش‌بینی شده است، افزود: دوره آموزشی هر مادر ایرانی یک مربی قرآنی و دوره آموزشی مدیریت فرهنگی به صورت مجازی برگزار می‌شود.
دولت‌آبادی از چاپ کتاب با موصوع صحیفه سجادیه در استان خبر داد و گفت: در صورت فراهم بودن شرایط، با حضور مسوولان استانی و کشوری از این کتاب رونمایی می‌شود.
وی از برگزاری آیین سوگواره شعر آیینی به مناسبت ماه محرم خبر داد و خاطرنشان کرد: کانون‌های مساجد در همه حوزه‌ها تاثیرگذار است اما تلاش ما در حوزه فرهنگ، رسانه و مسجد است.
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...