تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۶
کد مطلب : ۴۲۳۲۱۱
رئیس پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

ترفند جدید کلاهبرداران در کهگیلویه و بویراحمد

۱
۲
ترفند جدید کلاهبرداران در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛رئیس پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کلاهبرداری با ترفند برنده شدن در قرعه کشی همراه اول، خودرو، باطل شدن بن کالا و ... قصد هدایت شما به دستگاه خود پرداز به بهانه دریافت جایزه نقدی را دارند که قطعاً فرد تماس گیرنده کلاهبردار بوده و هرگز به درخواست‌های اعتماد نکنید.
 به گزارش کبنا، سرهنگ «سعید بالش زر» اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و بیماری کرونا، اکثر شهروندان در تکاپوی خرید و فروش به طرق مختلف می‌باشند که احتمال وقوع کلاهبرداری در بستر سایت‌های دیوار و شیپور، افشای رمز عبور کارت بانکی هنگام استفاده از دستگاه پوز بانکی فروشگاهها، کشاندن شهروندان پای دستگاه خودپرداز به بهانه‌های مختلف (کارت به کارت) و ... توسط کلاهبرداران متصور بوده و در حال افزایش است و از شهروندان عزیز می‌خواهیم هشدارهای زیر را جدی بگیرند.
 - به پیامک‌های ارسالی مشکوک به هیچ عنوان توجه نکنید و اطلاعات مربوط به حساب خودتان را به صورت تلفنی و یا پیامکی در اختیار هیچ فردی قرار ندهید.
 - اگر قرار است هر گونه وجهی از طریق کارت عابر بانک به حساب عابر بانک شما واریز و یا انتقال یابد، لازم نیست به باجه عابر بانک مراجعه نمایید. با ارائه شماره کارت و یا حساب و بدون حضور شما این هم صورت خواهد گرفت.
ترفند جدید کلاهبرداران در کهگیلویه و بویراحمد
 - اطلاعات مربوط به شماره حساب، شماره کارت، کد اعتبارسنجی (cvv2)، رمز اول یا دوم کارت بانکی خود را از طریق تلفن یا پیامک در اختیار هیچکس قرار ندهید.
 - به هشدارهایی که در اغلب خودپردازها توسط بانک‌های مختلف ارائه می‌شود حتماً دقت فرمایید. پس مراقب کلاهبرداران تلفنی و پیامکی باشید.
 - در خصوص استفاده از کارت‌های بانکی نیز لازم است هنگام استفاده از کارتخوان از فروشنده بخواهید دستگاه را در اختیار شما قرار دهد تا خودتان رمز را وارد کنید زیرا اطلاعات شخصی شما متعلق به شماست و باید در حفظ آن بکوشید.
 به هیچ عنوان کارت عابر بانک خود را حتی بدون رمز در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید زیرا کپی برداری از اطلاعات مغناطیسی آن امکان پذیر است.
 - افراد بی‌سواد از دادن کارت عابربانک خود و رمز آن به افراد ناشناس جهت دریافت وجه به جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های بعدی خودداری نمایند.
 - برخی کلاهبرداران پس از فریب سوژه‌های خود و کشاندن آنها به باجه عابر بانک، انتخاب زبان انگلیسی را در ابتدا پیشنهاد می‌کنند که مخصوص افراد ناشناس با زبان انگلیسی بوده و از این طریق شروع به کلاهبرداری می‌نمایند، پس مراقب باشید.
https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000423/nf00423210-2.jpg
 - در خصوص خرید و فروش کالا از طریق سایت‌های مجازی از جمله دیوار و شیپور و ... از صحت معامله اطمینان و تا زمان تحویل کالا به شما از پرداخت وجه خودداری و یا در صورت فروش کالا ابتدا و جه آن را دریافت نمایید. و به صرف واریز وجه از طریق تلفنبانک و غیره اعتماد ننموده و حساب خود را بررسی نمایید.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
پولم کجا بود که کلاهبرداری کنند
انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

انتقاد تند ضرغامی از اصولگرایان: استاد پیاده کردن آدم‌ها از قطار هستند

رییس پیشین صدا و سیما در توییتی به انتقاد از اصولگرایان پرداخت و نوشت: «برخی اصولگراها،...
جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

جزئیات ‌ واگذاری ۵۶۰۰ هکتار جنگل‌ به یک شخص!

به گفته مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور دادگاه تجدیدنظر که رای ...
پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

پشت پرده تعرض به هواپیمای ایران چیست؟

بر مبنای همین ارزیابی، محافل مزبور معتقدند که ایران به تحرکات آمریکا و اسرائیل پاسخ نخواهد ...