تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۱
کد مطلب : ۴۲۲۷۸۳
در شورای سلامت شهرستان گچساران مطرح شد

کرونا در گچساران با شتاب بیشتر می‌تازد / آخرین وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

۰
کرونا در گچساران با شتاب بیشتر می‌تازد / آخرین وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد
کبنا ؛ پیش از ظهر امروز (پنج شنبه 12 تیرماه 99) نشست اضطراری شورای سلامت گچساران با ریاست فرماندار و با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و کادر درمانی شهرستان در سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.
در این نشست پرویز یزدانپاه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک دهه کرامت  و با تقدیر و تشکر از اعضای شورای سلامت گچساران گفت: یکی از مکان‌های که آسیب پذیری زیادی دارد شهرستان  گچساران است و این آسیب پذیری دور از انتظار نبود.
وی ادامه داد: شهرستان گچسارا به دلیل مجاورت با استان‌های جنوبی و تردد در این مسیر موجب افزایش مبتلایان به  این ویروس شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه  تا تاریخ ۸ خردادماه تعداد افراد مبتلا به این ویروس در استان 668 نفر بوده که از مجموع این تعداد 85 مورد ابتلا به ویروس کرونا از شهرستان گچساران بوده است.
یزدان‌پناه عنوان کرد: از خرداماه تا کنون شمار افراد مبتلا به کرونا در گچساران  به چهار برابر رسیده و این شهرستان به وضعیت قرمز رسیده است.
وی با  اشاره به روند صعودی شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در گچساران ابراز کرد:  از 279 مورد جواب نمونه‌های تست از بیماران و افراد مشکوک و به کرونا در استان 37 درصد متعلق به گچساران است.
این مسوول با بیان اینکه تمامی استان‌های کشور  وارد پیک دوم کرونا شده بودند که تنها استان کهگیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان وارد این پیک نشده بودند که هم اکنون وارد شده است.

آزمایش موفقیت آمیز واکسن کرونا بر روی موش‌ها
یزدان‌پناه با اشاره به اینکه  هم اکنون استان وارد موج دوم کرونا شده است، گفت: با افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا نیاز به امکانات است که در استان کمبودی از امکانات بهداشتی و درمانی وجود ندارد و خوشبختانه در استان نزدیک به ۱۲۵۰ تخت بستری وجود دارد که اکنون مشکلی برای بستری وجود ندارد.
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از بحران بایستی تدابیری اندیشیده شود و متناسب با امکانات بهداشتی و درمان بیماران را بستری و قرنطینه کنیم، افزود: سایر رفت و آمدها به استان  به خصوص از استان‌های هجوار جنوبی به شهرستان کنترل شود تا خدای ناکرده شاهد مرگ و میر نباشیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هم اکنون شهروندان در مورد بیماری کرونا اطلاعات خوبی دارند اما متاسفانه اقناع نشده‌اند.
یزدان‌پناه ابراز کرد: بعد از اتمام اعمال محدودیت‌ها شرایط آزادسازی رخ  می‌دهد که این امر موجب افزایش افراد مبتلامی‌شود.
وی با بیان اینکه موثرترین راه پیشگیری از شیوع کرونا استفاده از ماسک است، افزود: استفاده از ماسک در ادارات بایستی اجباری و نظارت مستمرصورت گیرد  و با اشخاصی که امتناع می‌کنند برخورد صورت گیرد.
این مسوول با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی  و دستور االعمل های صنوف برای بازگشایی مجدد بایستی رعایت شود، اذعان کرد: کهگیلویه و بویراحمد آسیب پذیری آن بسیار است و تنها با فرهنگ سازی می‌توان از این آسیب جلوگیری کرد.
یردان‌پناه خاطرنشان کرد: از شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعت درخواست شده است که مراسم مذهبی  از جمله برگزاری نماز جمعه در شهرستان‌هایی که وضعیت قرمز دارند برگزار نشود.

چرا کرونا بحرانی جهانی شد؟

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد  با بیان اینکه هم اکنون کمبودی در زمینه  تجهیزات حفاظت فردی در بیمارستان‌ها  وجود ندارد، گفت: انتظار می‌رود از ظرفیت کل بیمارستان‌ها در سطح شهرستان گچساران  استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا قابل پیش بینی نیست و امکان دارد که دقیقه نود به ما گل بزند، عنوان کرد: از مسوولان  مربوطه درخواست شده که در برخی از مراکزی مانند زندان‌ها، مراکز نگهداری سالمندان و معلولان سعی شود که ویروس به این مراکز سرایت نکند.
یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: مشارکت آگاهانه و همکاری می‌توان از گسترش این بیماری جلوگیری به عمل آورد.

13 بیمار کرونایی جدید در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

ارزیابی بیش از 193 هزار نفر از شهروندان گچسارانی در قالب طرح بسیج ملی غربالگری ویروس کرونا
در این نشست آرین غلامیان سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون تعداد دو هزار و 516 نمونه از بیماران مبتلا و مشکوک به ویروس دریافت شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون جواب تعداد دوهزار و 288 نمونه از آزمایشگاه مرجع به شهرستان ارسال شده است، افزود: در حال حاضر در انتظار جواب 228 نمونه از افراد مبتلا و مشکوک به این ویروس هستیم.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران با بیان اینکه تاکنون تعداد 387 مورد از نظر ابتلا به ویروس کرونا مثبت  اعلام شده است، ابراز کرد: متاسفانه شیوع ویرورس کرونا در این شهرستان از خردادماه تا کنون روند صعودی را طی می‌کند.
وی تصریح کرد: ۹ درصد مبتلایان به ویروس کرونا معادل ۳۴ نفر در مناطق روستایی شهرستان سکونت دارند.
غلامیان عنوان کرد: در حال حاضر 12 بیمار کرونایی در بیمارستان شهید رجایی گچساران بستری هستند که از این تعداد چهار بیماری در بخش آی.سی، یو و یک بیمار در بخش اورژانس بستری است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان گچساران تصریح کرد: با توجه به اینکه ۷۰ درصد از بیماران کرونایی شناسایی شده در این شهرستان سه هفته گذشته به ثبت رسیده است  که در صورت ادامه روند کنونی رسیدن به پیک بیماری کرونا تا سه هفته آینده دور از انتظار نیست.
وی ابراز کرد: از تاریخ 8 خردادماه الی 11 تیرماه ماه تعداد 16 بیمار کرونایی گچساران برای درمان به بیمارستان شهید جلیل یاسوج اعزام شده‌اند.
غلامیان خاطرنشان کرد: تعداد 193 هزار و 113 نفر در این شهرستان در مرحله  دوم و سوم در قالب طرح بسیج ملی غربالگری ویروس کرونا ارزیابی شدند.
نام شما

آدرس ايميل شما

ویدئو / تاجگردون پاسخ داد: از انتصاب‌های جنجالی تا ادعای فساد بودجه‌ای

ویدئو / تاجگردون پاسخ داد: از انتصاب‌های جنجالی تا ادعای فساد بودجه‌ای

غلامرضا تاجگردون، نامی است که از ابتدای مجلس یازدهم شاید بیش از هر نماینده دیگری به گوش ...
جزئیات ازدواج زینب سلیمانی با یک مقام حزب‌الله لبنان/ داماد خانواده سلیمانی کیست؟

جزئیات ازدواج زینب سلیمانی با یک مقام حزب‌الله لبنان/ داماد خانواده سلیمانی کیست؟

ازدواج زینب دختر سردار قاسم سلیمانی با پسر سیدهاشم صفی‌الدین، خبری بود که زینب مغنیه،...
درباره «جهان با من برقص»؛ فیلمی که ارزش بارها دیدن را دارد

درباره «جهان با من برقص»؛ فیلمی که ارزش بارها دیدن را دارد

«جهان با من برقص» فیلمی است که حالتان را خوب می‌کند و همان لحظه که تیتراژ فیلم بالا می‌آید ...