کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یادداشت ارسالی:

تلاش‌های سازمان یافته برای حذف قدرتمندترین مرد تاریخ گچساران

علیرضا شکیبایی

30 خرداد 1399 ساعت 13:20

تلاش‌های سازمان یافته ملی استانی و شهرستانی برای حذف قدرتمندترین مرد تاریخ گچساران و پرنفوذترین نماینده زاگرس نشین دهه اخیر در بهارستان ادامه دارد. اما عصر عصر عقلانیت و خرد دانایی است مردمان درد کشیده ما هم اکنون معنی توسعه را می‌فهمند. تاجگردون سرمایه ملی زاگرس نشینان است


متن ارسالی:  قریب یکماه است که به بهانه بررسی اعتبار نامه نماینده منتخب مردم شریف شهرستانهای گچساران و باشت تلاش‌های سازمان یافته وبرنامه ریزی شده‌ای ملی، استانی وشهرستانی دردستور کار است و سکوت اصلاح طلبان، ملی واستانی وشهرستانی نیز جایی تأمل بیشتری دارد. این اعتبار نامه توسط یک طیف سیاسی غالب اصول گرا مجلس یازدهم درحال بررسی است که مطمنا همه نیت‌ها صالح نبوده و تسویه حساب سیاسی وقومی چاشنی کار انهاست.
تاجگردون رزمنده دوران دفاع مقدس و برادر شهید است که عملکرد بسیار موفقی را بعد از جنگ نیز در کارنامه خود دارد.
تاج گردون شناسنامه ملی استان کهگیلویه و بویراحمد و زاگرس نشینان است، تخریب و ترور شخصیتی چهره بلند پایه‌ای که مایه افتخار همه است به مثابه خودزنی و تیشه بر ریشه خود است، انسان‌های اثربخش اساسی‌ترین و نایاب‌ترین افرادند.
عملکرد خداپسندانه و انساندوستانه و خیرخواهانه و مد برانه و اثربخش تاجگردون برگ سبز و افتخاریست برای خطه زاگرس نشین. تاجگردون در موقعیت خدمت بی منت به همشهریان قرار دارد و در تلاش است در گام دوم انقلاب با استفاده از قوانین بالادستی (چشم انداز بیست ساله برنامه ششم توسعه و منویات مقام معظم رهبری و نقشه راه و توسعه استان وشهرستان عملکردی جاودانی را بنا نهد)
بایستی مایه مباهات وافتخار باشد که یک هم استانی برای نخستین بار و در طول تاریخ استان در میان هزاران رقیب این گونه در قامت یک چهره ملی و رجل سیاسی اثر گذار و قدرتمند در عرصه ملی و بین المللی ظاهر می‌شود و 8 سال تصدی ریاست کمیسیون تلفیق و بودجه یعنی مهمترین وحساس ترین ارکان مجلس را تصاحب می‌کند و از طریق تأمین زیر ساخت‌های توسعه درابعاد اجتماعی، فرهنگی علمی و آموزشی، اقتصادی، سیاسی، ورزشی، بهداشتی و درمانی می‌شود عملکردی جاودانی را بنا می‌نهد.
تاجگردون با نگاه خاص به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در کوتاهترین زمان بالاترین خدمت را با کمترین هزینه انجام و ادبیات واقعی بودجه ریزی را پیاده سازی نمود.
 تاجگردون از اهداف تحقق یافته سخن می‌گوید نه بیانیه‌های کلی. تاجگردون از کار و تلاش به منظور تأمین حداکثری منافع اجتماعی و عدالت اجتماعی سخن می‌گوید نه صرفاً سخنوری.
https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000422/nf00422260-2.jpg
 موتور توسعه، کار و تلاش روشن است. صدای وسایل راهسازی در همه جا بگوش می‌رسد. تونل، جاده‌های ارتباطی دو بانده و شروع احداث کریدور شمال جنوب، ساخت سد، جاده کمربندی محله لبنان و کارکنان شمالی و زیباسازی شهرها، پارک‌ها، دریاچه تفریحی، توسعه فرودگاه هواپیمایی، بسط امکانات و زیباسازی شهر، بهسازی و آسفالت و اجرای طرح هادی روستاها، آب شرب و آب کشاورزی، سینما، فضاهای ورزشی و تفریحی در شهر و روستاها، گیاهان دارویی، فاضلاب شهری، گاز کشی روستاهها بعد از چهل سال از عمر انقلاب، ایجاد فضاههای بهداشتی درمانی با تجهیزات پزشکی مدرن روز دنیا. متاسفانه ما وارث بی مهری و غفلت‌ها و کم کاریهای گذشته هستیم که درمدت اندک از کما خارج نخواهد شد.
حضرت علی (ع) می‌فرماید: سزاوارترین مردم به امر حکومت کسی است که در اجرا از دیگران نیرومندتر و داناتر باشد.
در زمینه امنیت اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی و فرهنگی. آنجاییکه فکرش ر ا نمی‌کنی حضور دارد و شعار خودباوری سر می‌دهد. تاجگردون مرد ناممکن‌هاست.
نمی‌شود با ساده انگاری، محدود اندیشی، عقلانیت محدود و شعور عادی به توسعه رسید.
آب را گل نکنید مردمان سررود آب را می‌فهمند، گل نکردندش.
  ما نیز آب را گل نکنیم
توصیه‌ای به مخالفین: اگر واقعاً دلتان برای مردم و توسعه و آبادانی گچساران و باشت می‌سوزد، تلاش نکنید موتور کار و توسعه خاموش شود. کیفار تخریبتان را بسوی این چهره شاخص و اثر گذار گرفته‌اید. تخریب چهره بلند پایه‌ای که مایه افتخار همه است، به مثابه خودزنی و تیشه بر ریشه خود ماست. تاجگردون سرمایه ملی زاگرس نشینان است.
تاجگردون، در تشخیص دقیق و اقدام سریع در تصمیم گیریهای بودجه‌ای ملی استانی و شهرستانی ید پویایی دارد. وانسانهای منصف خوب می‌دانند که، سرعت کاروتلاش و توسعه در استان و شهرستان‌های باشت گچساران هموار گردیده. حذف تاجگردون نتیجه‌ای جز فقر ومحرومیت حوزه انتخابیه، استان وخطه زاگرس نشین را بدنبال نخواهد داشت.
 شهید بهشتی می‌فرماید: کسی که درخدمت به مردم است مشروعیت دارد و پرچم دفاع از انقلاب و اسلام و ارزش‌ها را نیروهائی می‌باید بردوش بکشند که سه خصلت را داشته باشند. بصیر باشند، اهل علم باشند و اهل عمل باشند.
به گفته یکی از مسولین ملی این شرایط و جایگاه تاجگردون در مجلس، شاید دویست سالی یکبار هم سهم گچساران نگردد. درصورت حذف تاج گردون، سهم ما از نفت، (دود و محرومیت) وبرای پایتخت نشینان (، چراغانی ورفاه) بیشتر خواهد بود. تصمیم گیران پایتخت که با حداقل ارا به مجلس راه یافتند وبرای انتخاب‌های حداکثری مردم تصمیم می‌گیرند، خوب می‌دانند که نماینده فعلی گچساران وباشت چه محاسنی برای لرتباران و زاگرس نشینان وخطه جنوب خواهد داشت. وبا برنامه ریزی طولانی مدت سعی در حذف این سرمایه ملی دارند.
حدف تاج گردون یعنی حذف فرصت‌های توسعه‌ای استان و شهرستانهای گچساران و باشت. چرا تلاش‌های سازمان یافته ملی استانی وشهرستانی برای حذف قدرتمندترین مرد تاریخ گچساران و پرنفوذترین نماینده زاگرس نشین دهه اخیر در بهارستان ادامه دارد؟
 بله این تخریب‌ها و تهدیدها ومخالفت ها ناشی از نگاه جدید وویژه زاگرس نشینی از یک طرف و فریاد عدالت خواهی در سانحه سقوط هواپیمایی یاسوج است که زمینه ساز دشمن ستیزی جدید گردیده و مخالفینی جدی در دولت نیز این سناریو را پشتیبانی و حمایت و راهبری می‌نمایند. بله هجمه‌ها و مخالفت‌ها و مشکل آفرینی‌ها ناشی از صدای بلند و نگاه بلند و عدالت خواه، یک لرتباردر رأس قانون گذاری است. امید آن را داریم که تصمیم سازان و تصمیم گیرندگان اعتبارنامه بدور از هرگونه حب و بغض سیاسی وتسویه حساب‌های شخصی و قومی و جناحی و براساس مصالح ملی و مردم محروم حوزه انتخابیه که با حضور حداکثری برای تعیین سرنوشت خود به پای صندوق رأی رفته‌اند توجه نموده و مردم را نسبت به آینده انقلاب و سرنوشت خودامیدوار و نسبت به صدور رأی منصفانه و عادلانه وخداپسندانه خیرخواهانه اقدام نمایند.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی ومارستگار
 
 ----------------------------------------------------------------------------
علیرضا شکیبایی عضو انجمن بین المللی حسابداران خبره ایران
 


کد مطلب: 422260

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/422260/تلاش-های-سازمان-یافته-حذف-قدرتمندترین-مرد-تاریخ-گچساران

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir