تاریخ انتشار
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب : ۴۲۱۳۲۷
با ارسال یادداشتی مطرح شد

منتظریان: مردم در برابر عملکرد ضعیف نمایندگان سکوت نکنند / رسانه‌ها صادقانه روشنگری کنند

۳۴
۱
منتظریان: مردم در برابر عملکرد ضعیف نمایندگان سکوت نکنند
کبنا ؛نادر منتظریان فعال سیاسی، اجتماعی و نامزد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی خطاب به منتخبین مردم، رسانه‌ها و مردم نوشت: «رسانه‌ها در مطالبه گری مردم از مسئولان و نمایندگان، به جای فعالیت‌های تبلیغاتی و باندبازی‌های مخرب و ویرانگر، صادقانه روشنگری کنند.»
به گزارش کبنا،  متن این یادداشت به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
امام علی (ع) می‌فرمایند:
"اَفضُل الایمانِ، اَلأمانةُ."
برترین درجات ایمان یک انسان، امانت‌داری و امین بودن اوست.
 با توجه به قرارگرفتن در آستانه شروع به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیروتشکر بی پایان از پایمردی و حضور حماسی آحادمختلف جامعه درانتخابات، وبا آرزوی توفیق برای نمایندگان جدید در عرصه خدمت رسانی به مردم شریف، یادآوری چند نکته را ضروری دانسته که به شرح زیر تقدیم می‌گردد.
 ۱- نمایندگان محترم باید در همه احوال خداوند را شاهد و ناظر بر اعمال و عملکرد خود دانسته و لحظه‌ای از خدمت به مردم و عمل به وعده‌های انتخاباتی خود غافل نشوند و از تمام ظرفیت‌های لازم برای تحقق وعده‌ها بهره بگیرند.
۲- پس از نظارت خداوند متعال، مردم بهترین ناظر بر عملکرد نمایندگان خود در مجلس هستند و باید طی چهار سالی که فرصت خدمت را به یک نماینده می‌دهند، به‌طور مستمر از او مطالبه گری کنند و عمل به وعده‌های دوران انتخاباتی را از وی پیگیری نمایند.
۳- چنانچه مردم در برابر عملکرد ضعیف نمایندگان خود سکوت کنند بدین معنی است که نظارت خود را تعطیل کرده‌اند و معمولاً نمایندگانی که با سکوت و عدم مطالبه گری موکلان خود مواجه گردند به ناکارآمدترین نمایندگان مبدل می‌شوند.
۴- رسانه‌ها در مطالبه گری مردم از مسئولان و نمایندگان، به جای فعالیت‌های تبلیغاتی و باندبازی‌های مخرب و ویرانگر، صادقانه روشنگری کنند. مطالبه گری حق مردم و پیگیری آن وظیفه مشترک نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه است که باعث می‌شود مسئولان برای حل مشکلات مردم تلاش بیشتری داشته باشند.
۵- ارتباط و هم افزایی بیشتر نمایندگان مجلس و خبرنگاران موجب پیشرفت کارها، مطالبه خواهی و اعمال نظارت بهتر بر دستگاه‌های اجرایی می‌شود.
۶- خبرنگاران در انعکاس اخبار و گزارش‌های خود به حفظ حرمت اشخاص، وجود مستندات در هنگام انتشار مطالب، نوشتن نظرها و انعکاس تحلیل‌های کارشناسی با رعایت انصاف، مطالبه گری و شفاف سازی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.
۷- نمایندگان مردم، گزارش عملکرد خود را به طور منظم و مستمر به سمع و نظر مردم برسانند و اگربنا به هر دلیل از این کار غفلت کردند، احزاب و تشکل‌های دانشجویی، اساتید دانشگاه‌ها با کمک رسانه‌ها این کار را انجام دهند.
۸- انعکاس عملکرد نمایندگان زمانی با ارزش است که اثرات این عملکرد در شغل، سفره مردم، رفاه عمومی جامعه و ارتقاء فرهنگ و ارزش‌های جامعه اثرات عینی و ملموس داشته باشد و رسانه‌ها و نشریات لازم است این موارد را مد نظر قرار دهند.
۹- اساتید، دانشجویان، فعالان سیاسی و اجتماعی و عموم مردم شریف کشورمان باید جهت تحقق وعده‌ها با ارائه پیشنهادات اجرایی و علمی و عملی، نمایندگان را یاری نمایند.
۱۰-نمایندگان محترم با تکیه بر ارکان دین مبین اسلام و عدالت علوی، بهره گیری شرافتمندانه و عادلانه از نیروهای خلاق، توانا و مستعد جریان انقلاب را همواره مدنظر و وجهه اهتمام خویش قرار داده و فرهنگ شایسته سالاری را تقویت و ترویج نمابند.
با آرزوی موفقیت و سربلندی برای نمایندگان محترم استان دریازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
--------------------------------
نادر منتظریان
۶/خردادماه/۱۳۹۹
 
نام شما

آدرس ايميل شما

محبی
Iran, Islamic Republic of
صد سال دیگه هم بیای تو نماینده نمیشی
علی وار
Iran, Islamic Republic of
تو چشمت رنگ نمایندگی مجلس را نمی بیند.
مردم فراموشکار نیستند.و خودشان بهترین داور هستند.
Iran, Islamic Republic of
هنوز که نماینده شروع به کار نکرده براش شمشیر را از روبستن اون هم توسط جناح خودی. بیچاره نماینده
الهی
Iran, Islamic Republic of
دایی جات خالیه من مجلس
رضا
Iran, Islamic Republic of
مردم: تخریبگران نمایندگان دست از تخریب بردارند/نمایندگان منتخب خودشان وظیفه خود را بلدند/رسانه ها علت عدم توسعه استان و نقش نمایندگان ادوار گذشته را بررسی کنند.
Iran, Islamic Republic of
اگه اجازه بدن مردم سکوت نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
برو بابا حوصله داری تو هم
Iran, Islamic Republic of
شما اول بفرمایین پسرتون بنا ب چ سابقه اون پست رو گرفته
Iran, Islamic Republic of
نخسه
Iran, Islamic Republic of
امثال شما باعث شکستدکتر بهرامی شدین
تو خواب ببینی ک بهت رای بدیم
یاسوجی
Iran, Islamic Republic of
بابا تو کجایی هنوز وظیفه دولت و مجلس را اشتباه گرفته ای وظیفه مجلس نظارت و تصویب قوانین است واقعا جای تعجب است سفره مردم رفاه عمومی که فرمودی وظیفه دولت است سنگ اندازی نکن
دشت روم
Iran, Islamic Republic of
اگر کمک نمیکنی حداقل سنگ اندازی نکن
الهی
United States
خدا می دونه توصیه های بسیار مفید و ارزنده ای داشته است...آفرین
Iran, Islamic Republic of
زمان حمله به پمپ بنزین ها مگه یادت نمیاد؟؟؟
اگه مدیریت داشتی جلوی اون اتفاقو میگرفتی تا از معاون سیاسی برکنار نمیشدی
گل اقا
Iran, Islamic Republic of
جناب منتظریان یه سوال: اگر مطالبه گری از یک نماینده یا نامزد یا منتخب داشتیم از کجا معلوم فورا چند ساعت بعد اون نامزد یا نماینده علیه ما « اعلام جرم» نکنند؟ ما که خیلی از این مطالبه گری ها میترسیم.
هوشمند
Iran, Islamic Republic of
بخدا خوشم میاد از این کامنتای گل اقا....منظورش اینه که در انتخابات یه انتقاد و مطالبه گری از خودت شد و فورا رفتی بالای تربیون اعلام جرم کردی......
علی
Iran, Islamic Republic of
مطالبه گری خوب به شرطی که فقط مطالبه گری وانتقادسازنده باشه نه فرصتی برای تخریب وخالی کردن عقده های شخصی من بعیدمیدونم جناب منتظریان هدفشون مطالبه گری باشه به نظرم هدفشون تخریب وتهمت درلباس مطالبه گری مثل انتخابات که سایت هاپربودازتخریب وتهمت وتوهین هاشون
کیاراد
Iran, Islamic Republic of
توهم فکرچهارسال بعدخودتی میخوای هرطورشده ازروشنفکرایرادبگیری راه روواسه خودت بازکنی توکه نفرسوم شدی چرااینقدرحرص میزنی بزارنفردوم زوربزنه نه تو
بختیار
United States
لبیک یاحسین
ن
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر مرد انقلابی....در پناه حق،..
حق
Iran, Islamic Republic of
دیگه رو راست بگو روشنفکر
رحیم
Iran, Islamic Republic of
نکن جناب منتظریان هرچه تخریب کردی رای نیاوردی الانم مشخص هدفت چیه هرکاری کنی بازم رای بیارنیستی
اکبر
Iran, Islamic Republic of
توهم ازاین شکست سنگینی که خوردی سربقیه خالی کن کی به توگوش میده اخه
اصولگرا
Iran, Islamic Republic of
ایشون چه کاره است که می خواهد تعیین تکلیف برای دیگران کند‌
مرد
ایشان درسته نماینده نشدن ولی به عنوان ارکان حکومتی در حال خدمت به خلق هستند پیگیر باشی ایشان را بهتر میشناسید در حالی که مشخصه اصلا شما دنبال ابادی نیستید
ایشان در نکته هایی که گفتن دارن روشن اندیشی میکنند
ولی افسوس که شما اندیشه ای ندارید
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
ایشون خیال می کنه دور بعد تومجلسه کور خوانده مگر خودش وحسینی درخواب بینند
Iran, Islamic Republic of
خوب بود ولي كاش خودتون دوران كاريت هم به مردم جواب ميدادين!!!حتي اومدنتون هم جاي سوال داره
Iran, Islamic Republic of
اون زمان که خودت درمسند اجراو امنیت بودی از این موعظه ها ومطالبه ها وسفارش ها داشتی؟؟؟؟
اون موقع که تنور احمدی نژاد گرم و سپس سرد و اول حامی و دوم مخالفتها داشت؟بازار بورسیه ها و نذر ها گرم بود.
Iran, Islamic Republic of
درود احسنت جناب منتظریان واقعا خدا نظار بر اعمال همه می باشد نماینده ای که صرف قوم گرایی در دستور کارش باشد نمی تواند نماینده موفقی باشد متاسفانه یاسوج مستعد حرکات ناخوشایندی است امیدوارم نماینده منتخب زیاد تحت تاثیر حرکات قوم گرایانه قرار نگیرد و مرکز استان را به این معزل خطرناک سوق ندهد که اگر چنین شد شاید دامنه این آتش تا ابدالدهر دامن استان را رها نکند هشدارزنگ خطر به آقای روشنفکر کرچه انسان بسیار مومن وخوبی است ولی ممکن است تحت فشار وناخواسته به این وادی کشانده شود خطر بیخ گوش استان خطر خطرناکتر از آن چیزی است که شاید کسی فکرش را نکند
سلام
Iran, Islamic Republic of
نمایندگان خودشون میدونن چکار کنند.
شهروند یاسوجی
نکاتی که جناب منتظریان مطرح کردند بسیار متین و خوب است اما بهتر است مردم شریف خاصه کارشناسان ،خبرگان و صاحبان تجربه و دلسوزان جامعه نماینده خود را تنها نگذارند وبا طرح نظرات و پیشنهادات و انتقادهای سازنده و بموقع او را همراهی و مساعدت نمایند ان شاالله.
مردانگی
دوست عزیز مردم فقط تایپ کردن رو یاد گرفتن اون هم به صورت کورکورانه و فوق حرفه ای یعنی خواندن برای این دوستان وفهمیدن کمی سخت هست
حمزه
Iran, Islamic Republic of
توانتخابات تاتونستیدتخریب کردید.راه به جایی نبردیداینقدرازجریان ندای وحدت عقده داشتیدکه همه پیام تبریک دادن جزشماکه به جای تبریک یه متن سراسرمغرضانه نوشتیدوحتی زورتون اومدتبریک بگیدقطعانیت خیری دراین کارنداریدوبرای چهارسال بعدخودتون جوش میزنیدومیخوایدبه اسم مطالبه گری شخصی خودتون حالی کنیدوباتخریب رقیبتون برای چهارسال بعدرای جمع کنید
نانا
Iran, Islamic Republic of
جناب منتظریان شما حق نیروی تبلیغاتی خودت رو که یک ماه تموم برات زحمت کشید و خواب و آسایش نداشت رو ندادی حالا برامون دم از حق و عدالت می زنی ....
تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...