تاریخ انتشار
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۸
کد مطلب : ۴۲۱۲۶۳
سرپرست آب منطقه ای کهگیلیویه و بویراحمد:

پایداری کامل سد مخزنی کوثر پس از زلزله‌های شدید گچساران

۰
زلزله 5.2 ریشتری گچساران آسیبی به سد کوثر نزده است
کبنا ؛
ظهر امروز دوشنبه 5 خرداد؛ سرپرست آب منطقه‌ای کهگیلیویه و بویراحمد افزود: بلافاصله پس از وقوع  زلزله 5.2  ریشتری گچساران علاوه بر بازرسی های رایج ، بازرسی اضطراری از تمام تاسیسات سد شامل بدنه، تونل ها، گالری ها، تاسیسات ابگیری، تجهیزات مکانیکال و  الکتریکال توسط کارشناسان فنی سد انجام که خوشبختانه هیچ گونه موردی مشاهده نگردید.
به گزارش کبنا، آرش مصلح  افزود: همچنین  تجزیه و تحلیل داده های بیش از ۴۰۰ دستگاه ابزار دقیق نصب شده در سد نیز پایداری و ایمنی سد را در بالاترین  حد لازم نشان می دهد.
وی افزود: سد کوثر بصورت روزانه تحت پایش پایداری قرار دارد و علاوه بر سامانه های ابزار دقیق با استفاده از سیستم میکروژیودزی و کنترل ماهواره ای نیز پایش می گردد.
وی همچنین اشاره نمود: هماهنگی لازم با مدیریت بحران استان جهت ابگیری بالگرد های اطفا حریق اتش سوزی های اخیر کوه خامی گچساران از مخزن سد کوثر انجام و مجوز ابگیری صادر گردیده است .
سد کوثر علاوه بر تامین اب شرب مناطق وسیعی از ۵ استان جنوبی کشور ، تامین اب شهر گجساران و اراضی کشاورزی خیراباد و بخشی از لیشتر را هم اکنون تامین می نماید . همچنین اب شرب روستاهای حومه غربی دهدشت، بخشی از اب شرکت بهره برداری نفت و گاز گجساران نیز از این سد تامین می شود.
در سالهای اینده اب شرب شهر لیکک و روستاهای مسیر دهدشت، سوق، چرام، لنده و ۳۰۰ روستای مسیر اب صنعت پتروشیمی گچساران، اب کشاورزی دشت مور، ابرزی و تنگ انگشترک، نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت و ... نیز از این سد مهم تامین خواهد گردید.
نام شما

آدرس ايميل شما

«یخ زدگی هواپیما» و «ضعف نظارتی سازمان هواپیمایی» علت اصلی سقوط پرواز یاسوج

«یخ زدگی هواپیما» و «ضعف نظارتی سازمان هواپیمایی» علت اصلی سقوط پرواز یاسوج

کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی دلیل اصلی سقوط هواپیمای ای. تی. آر شرکت هواپیمایی آسمان ...
فلسطین در آستانه فوران خشم آتشین

فلسطین در آستانه فوران خشم آتشین

این روزها درگیری فلسطینیان با نیروهای اسرائیلی به سبب طرح‌های این رژیم برای الحاق بخش‌های ...
خروج اصلاح‌طلبان موجب افزایش فرسایش اجتماعی می‌شود

خروج اصلاح‌طلبان موجب افزایش فرسایش اجتماعی می‌شود

تهديد متوجه اصلاح‌طلبان عدم‌حضور در قدرت است، اما تهديد بزرگ‌تر متوجه ساختار سياسي است ...