تاریخ انتشار
شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲
کد مطلب : ۴۲۰۲۰۳
 سیدکامل تقوی‌نژاد؛

کمک 16 میلیاردی خیرین به وزارت بهداشت/ استقبال 30 هزار نفر از سهام نیکوکاری فرابورس

۰
کمک 16 میلیاردی خیرین به وزارت بهداشت/ استقبال 30 هزار نفر از سهام نیکوکاری فرابورس
کبنا ؛معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۳۰ هزار نفراز نماد نیکوکاری فرابورس استقبال کردند و تا کنون حدود ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از نماد «کرونا یک» اعتبار دریافت کردیم و در نماد «کرونا دو» نیز خیرین ۱۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده اند.
 سیدکامل تقوی‌نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت در ارتباط زنده تلویزیونی گفت: در پی اقدامات مهمی که دولت برای مبارزه با کرونا تصمیم‌گیری کرده قرار بر این است که در قالب ماده 172 قانون مالیات‌های مستقیم، کمک‌های نقدی و غیر نقدی افراد حقیقی و حقوقی که در اسفندماه و در سه ماه سال جاری برای تامین و لوازم مصرفی مورد نیازهای بیمارستان‌ها، مراکز دولتی، تحت پوشش تامین اجتماعی و نیروهای مسلح این هزینه‌ها به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی در سال پرداخت محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه ماده 172 قانون مالیات دارای حمکی است که بر اساس آن اینگونه از مواردی که صرف تقویت مراکز درمانی و آموزشی خواهد شد به عنوان هزینه قابل قبول در منبعی که موعدیان اعلام می‌کنند قرار می‌گیرد گفت: این فرصت بسیار مناسبی است تا از مردم عزیز خصوصا افرادی که در شهرستان‌ها پروژه‌هایی را دارند درخواست کنیم که تجهیزات مصرفی مورد نیاز بیمارستان‌ها را خریداری کنند تا هزینه‌های قابل قبول مالیاتی آنها کاهش پیدا کند و از درآمد مشمول مالیات آنها کسر شود. این موضوع در مالیات آنها اثر مستقیم خواهد داشت خصوصاً اینکه باید توجه کنیم در برخی از بیمارستان‌ها طی روزهای آتی تجهیزات خاصی مورد نیاز خواهد بود و نیاز است آزمایشگاه‌ها و ونتیلاتورها و تخت‌های ویژه گسترش پیدا کند.
وی گفت:با کمک فرابورس نماد نیکوکاری در این مجموعه تعریف شده در نماد نیکوکاری دو نماد «کرونا یک» و «کرونا دو» تعریف شده است در کرونا یک، مردم سهام را خریداری می‌کنند و تمام این سهام و رشد آن را برای مبارزه با کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهند در کرونا دو نیز سهام خریداری می‌شود و منافع حاصل از آن در بخش بهداشت و درمان قرار می‌گیرد.
به گفته معاون توسعه وزارت بهداشت، تاکنون ۳۰ هزار نفر از حقیقی و حقوقی از این نماد ارزشمند استقبال کردند و  تا کنون حدود ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در کرونا یک اعتبار دریافت کردیم و در کرونا دو نیز ۱۵ میلیارد تومان خیرین سرمایه گذاری کرده اند.
وی گفت: این سهم در جاهایی هزینه می‌شود که مورد نیاز وزارت بهداشت است، هیأت 9 نفری از افراد صاحب نام بخش سلامت و معتمدین بازار سرمایه به عنوان هیأت امنا تعریف شده و هزینه‌ها زیر نظر آنها انجام می‌شود. (فارس)
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...