تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۴۱۹۸۷۷
اطلاعیه شماره ۵ کمیته اطلاع رسانی ستادملی مقابله با کرونا

پنجشنبه؛ آخرین مهلت ثبت‌نام اصناف کم خطر در سامانه وزارت بهداشت

۰
پنجشنبه؛ آخرین مهلت ثبت‌نام اصناف کم خطر در سامانه وزارت بهداشت
کبنا ؛کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه‌ شماره ۵ خود درباره طرح فاصله‌گذاری هوشمند از کسبه و اصناف که در مقابله با کرونا کم خطر اعلام شده و علاقه‌مند به شروع فعالیت می باشند خواست با مراجعه به سایت وزارت بهداشت نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
 در این اطلاعیه ضمن قدردانی از همراهی مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا و آغاز به کار مشاغل کم خطر  همراه با التزام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت درسراسر کشور و از تاریخ ۳۰ فروردین در تهران برای  اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند آمده است: موثرترین راه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و قطع زنجیره ابتلا، اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی است که می‌تواند تا بیش از ۹۵ درصد برای پیشگیری از ابتلا، موثر باشد ، همچنان تاکید می‌شود بر اینکه درخانه بمانید مگر اینکه به اضطرار مجبور به ترک خانه بصورت موقت شوید ، دراین صورت  حتما  رعایت و اجرای دستورالعمل های وزارت بهداشت را برای عدم ابتلا به کرونا کاملا جدی بگیرید.
این اطلاعیه بااشاره به لزوم ثبت نام اصناف کم خطر در سامانه وزارت بهداشت می افزاید: اصنافی که در مقابله با کرونا کم خطر اعلام شده و علاقه‌مند به شروع فعالیت می باشند تنها  تا ساعت ۲۴ روز ۵شنبه ۲۸فروردین فرصت دارند در سامانه  salamat.gov.ir ثبت نام نمایند و پس از تکمیل فرم تعهد، اخذ مجوز و تایید تعهدنامه مبنی بر الزام به رعایت دستور العمل های بهداشتی و  در یافت کد می توانند شروع به فعالیت نمایند .
همچنان تاکید می گردد اعمال قانون بر اصناف کم خطر که مبادرت به شروع کار بدون اخذ تعهد ودریافت کد نمایند و یا با بی توجهی به رعایت دستورالعمل بهداشتی منجر به شیوع کرونا گردند توسط دستگاههای نظارت بصورت قاطع صورت خواهد گرفت
براساس اطلاعیه شماره ۵ کمیته اطلاع رسانی ستادملی مقابله با کرونا، بازرسان اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی - بازرسان وزارت بهداش بهمراه سایر عوامل نظارتی نسبت به نظارت بر حسن اجرای شروع به فعالیت واحدهای صنفی کم خطر درشیوع کرونا واجرای  دقیق دستورالعمل های بهداشتی مصوب و متعهد شده  اقدام و اعمال قانون در برابر خاطیان  خواهند کرد.
در ادامه آمده است:‌ فعالیت های صنفی که از بدو شروع بحران بیماری کرونا بدلیل شرایط محیطی حاکم بر اینگونه فعالیت ها و تجمع    بعنوان فعالیت های پرخطر  تعطیل اعلام شده اند  تا اعلام عادی شدن شرایط شیوع بیماری کرونا از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می گردد.  این فعالیت  در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه، رستوران ها، تالار پذیرایی و سالن مراسم، مراکز بازی، تفریحی، گیم نت، قهوه خانه ها،چایخانه ها و تریا، اماکن  اقامتی، هتل ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی، سینماها و کنسرت ها و... می باشند.
کلیه هموطنان می توانند برای اطلاع ازدستورالعمل های بهداشتی  و الزامات سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان  به سایت مرکز سلامت محیط و کار به نشانی الکترونیک markazsalamat.behdasht.gov.ir مراجعه نمایند. (ایسنا)
نام شما

آدرس ايميل شما

مصایب اعتمادزدایی میان دولت و مردم ( به قلم؛ محسن خرامین )

مصایب اعتمادزدایی میان دولت و مردم ( به قلم؛ محسن خرامین )

«اعتماد» از عناصر لازم‌ و ابتدایی حکومت‌داری است که حکومت‌ها باید در خلق و حفظ آن گام ...
اگر بایدن پیروز شود...

اگر بایدن پیروز شود...

بايدن با مطرح کردن بحث موشک‌ها، قصد توافق دارد و قطعا ايران هم خطوط قرمزي براي مذاکره ...
اصلاح‌طلبان در سه راهی انتخاب

اصلاح‌طلبان در سه راهی انتخاب

حزب ندای ایرانیان هم یک طیف نواصلاح‌طلب محسوب می‌شود خواهان حضور در رقابت‌های انتخاباتی ...
1